bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 80.
    "Modern hayatın çökmesini ve her yeri yabani otların kaplamasını sabırsızlıkla bekliyorum."

hayao miyazaki
    1 ... true
  2. 79.
    Hepsinin ayrı ayrı derinliği olan animeler yaratan, tonton, deha bir amca. Kendisi çok yaşasın ve bizi bu animelerden mahrum bırakmasın. studio Ghibli olarak çıkıyor animeleri.
    içlerinden en ama en çok sevdiğim komşum totorodur. Şu yaşıma geldim beni mutlu eden sayılı şeylerden biri bu totoro. Bu animeyi izleyip de catbus a binmek istemeyen çıkar mı? Ya da totoronun tüylerine sıkıca tutunup uçmak istemeyen???
    Sonra ruhların kaçışı var. Anlamak ve sembolleri yakalamak için dikkatli izlemek gerekiyor. Nede olsa bir animasyon diye düşünmemek gerekiyor. Miyazaki'nin hiçbir animesi sıradan değildir. kiki's delivery service var ki insanın cadı olası geliyor * en son izlediğim ise the secret world of arrietty idi.. bir çok animesini izledim. Eksiklerimi de zaman oldukça tamamlıyorum.
    1 ... eyra
  3. 78.
    Her yıl yeni film yapsa da izlesem diye sabırsızlıkla beklediğim az sayıdaki yönetmenden biri.

Az önce Hauru'yu tekrar izleyesim gelmişti. Solda başlığının canlandığını gördüm. iyi insan lafının üstüne gelirmiş.
    6 ... strawberry blonde
  4. 77.
    Rüzgarlar yükseliyoru açıkcası beğenmedim.

Yaptığı işlerde oldukça yetenekli olmasının yanında studio ghibli'nin de etkisi büyük
    1 ... geceyebakan
  5. 76.
    Muazzam hayal gücüne sahip hayran olunası sanatçı. Ne zaman bir animesini izlesem huzur buluyorum desem yeridir. Bu adamın imzası olan her yapımı öneririm.**
    hayao miyazaki
    13 ... nera
  6. 75.
    animasyonlarına hayran olduğum adamdır. kendisiyle tanışmak isterdim doğrusu.

ayrıca; D&R'dan 10 Tl karşılığında DvD olarak bulabilirsiniz animasyonlarını.

(bkz: studio ghibli)
    10 -1 ... ruyanin huzuru hazretleri
  7. 74.
    " Modern hayatın çökmesini ve her yeri yabani otların kaplamasını sabırsızlıkla bekliyorum. "

hayao miyazaki
    12 ... true
  8. 73.
    Hiç var olmamış insanlarla çok güzel şeyler öğreten üstad..

Howl..
    2 ... sakuya
  9. 72.
    studio ghibli'nin hemen hemen bütün animelerini izlemiş biri olarak bayıldığım yönetmen. Yav sen ne güzel bir adamsın, hayal dünyanı yerim.
    5 ... nera
  10. 71.
    Emekli olmaktan vazgeçmiş.
    ... blast 7