bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  unutamamanın en acı hallerindendir, sevişildiği gibi onunla uyunur, uyanılır, ağlanır, sarılınır gözler açıldığında ise o hiç orada olmamıştır.
  ... iflaholmazbirasosyaltembel
 2. 2.
  çok ama çok özlemektir!

  bir insan bir tene ne anlatabilir ki? bir zamanlar dokunduğu, parmak uçlarıyla ve nefesiyle gezindiği, üzerinde uyuyakaldığı, gözyaşını uyluklarına düşürdüğü, üşümesini dindirdiği, kokusunu içine çektiği, ürpertilere boğduğu, kıvrımlarında kaybolduğu, sanki kendine has bir beyni, bir nabzı, bir aklı varmış gibi davrandığı bir tenle ne konuşabilir ki bir insan?

  bir insan bir tene ne sorabilir ki? bir zamanlar üzerine görünmez harflerle sevda sözleri yazdığı, şehvetten eğilip büküldüğü, saçlarıyla süpürdüğü, ateşiyle yanıp, yakıcılığıyla kavrulduğu bir tene neyi, nasıl sorabilir ki?

  --spoiler--
  yokluğun, cehennemin öbür adıdır
  üşüyorum, kapama gözlerini...
  --spoiler--
  6 -1 ... gurur
 3. 3.
  onun hayallerinde de değil direk reel hayatta başkasıyla sevişmesine delalet eder. zira bu kadar çok sevilen bir insan asla aşk acısı çekmez. gider ve acıtır.
  ... yeksin
 4. 4.
  --spoiler--
  şimdi sen orada oturuyorsun ya..ve aramızda bir masa bir kaç da sandalye var ya..akşam olmak üzere ve pencerelerde aralık kalmış ya.. içimi ürperten birşeyler var ya..anlatamıyorum sanırım.. diyorum ki; tenini görebildiğim tek noktan boynun ve omuzbitimin arasındaki o kızıla yakın yer ama ben sanki uyluklarını da, kasıklarındaki kemikleri de, titreyen göğüslerini de, dizkapaklarının ardındaki gamzeleri de görebiliyorum.. ve içimi en çok birtürlü görmeyi, gözümün önüne getirmeyi beceremediğim sırtın ürpertiyor.. biliyorum uykusuzsun iki gecedir.. biliyorsun ağır bir gribi yeni atlattım ben de.. ve biliyoruz ki dokunmamalıyız tenlerimize..bu büyük bir yangının başlangıcı olabilir.. içim ürperiyor.. bahar belki şimdi başlıyor ikimiz için..cemre belki odamızın tam ortasında biryerde.. içim üşüyor.. sırtın kamaşıyor.. göremesem de titriyorum sırtının ortasındaki çukura benzer çizgiye çarpınca düşlerim..

  güneş batmak üzere sevgilim.. aramızda şimdi bir masa, birkaç da sandalye var. ve içimde büyüyen dokunma isteği giderek dayanılmaz bir hale bürünüyor. aramızdaki bütün duvarlar titriyor en az içimin titrediği kadar. ve ne yazık ki senin ölüm yıldönümün bugün.. aramızda bir mezar, bir kara tabut, binlerce selvi var..ve hiç gelmeyecek bir yaz var..üstadın dediği gibi ayrılığımızın kışı başlıyor sevgilim.
  --spoiler--
  4 ... gurur
 5. 5.
  Gerçekte de seviştiğin ayni kişiyse ne mutlu. Ama yok tam tersiyse işin zor..
  ... hangimizneyizki
 6. 6.
  sen varmışsın gibi her gece ışığı kapatmadım..
  2 ... gurur
 7. 7.
  o'nu bir başkasında aramayı bile düşünmemektir.
  öyle işlemiştir ki, teninize, beyninize, tüm duyu organlarınıza etkisi hayallerde sever sevişirsin, rüyalarda buluşursun.
  ... nektari
 8. 8.
  delikanlı babasını boğulmak üzere olduğu derin düşüncelerden, uzattığı bir soru cümlesiyle kurtardı:

  - baba, sence bir adam bir kadını neresiyle sever? aklıyla mı, kalbiyle mi, mantığıyla mı?

  oğlunun uzattığı soruya tutunarak yüzeye çıkan baba, tuttuğu nefesini bir cevap olarak bıraktı odanın sigara dumanından ve mutsuzluktan ağırlaşmış havasına.

  - hiçbiriyle sevemez oğul. aklıyla sevemez insan. öyle olsaydı deliler sevemezdi, oysa en büyük aşıklar deliler değil mi? kalbiyle de sevemez insan. eğer kalple sevilebilseydi, kalp nakillerinde sevgi nakledilen kalbe geçerdi. mantığıyla da sevemez insan. aşkta mantık olur mu hiç. değil mi?

  babasının haklı ama tatmin edici olmayan cevabına cesaretini toplayarak tekrar bir soruyla karşılık verdi genç adam:

  -peki o zaman, bir adam bir kadını neresiyle sever baba?

  yaşlı adam, gözlerini karşı duvardaki yıllar önce kaybettiği karısının resmine dikti. sigarasından derin bir nefes daha çekti. çektiği sadece bir nefes değil, sanki bütün bir hayattı. gözyazşıbezlerine yıllardır esir ettiği asi bir gözyaşı damlası firar etti gözlerinden. asi damlanın kaçışı yaşlı adamın dudaklarının kenarında son buldu.
  - tuzluymuş.
  dedi.ve anladı her sabah neden bu kadar çok su içtiğini. yıllardır hapsettiği , içine akıttığı gözyaşları içini yakmıştı. aldığı nefesi can verirmiş gibi yine bir cevap olarak saldı odanın kasvetinin ortasına.

  -ruhuyla sever evlat ruhuyla. akıl uçar, kalp çürür,mantık tükenir. ama ruh hep nefes alır. eğer ruhuyla sevebilirse bir erkek; sevgisi de sevdiği de mahşere kadar onunla kalır.

  not: başka siberalemlerde de yer almış eski bir yazımın yeniden düzenlenmiş halidir.
  3 -2 ... gurur
 9. 9.
  (bkz: #16034808)

  o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler..

  ince memed
  ... gurur
 10. 10.
  birini saklarsın için de, senin oldu sanırsın..bir gün bir bakarsın yok..kokusu kalmış tadı kalmış sızısı kalmış kendisi yok..
  1 ... gurur