bugün

bircok sey hayal edilmesi ve sonucta hic ama hicbirinin ele gecmemesi.

ustune ustluk bu hayallerin gerceklesmemesinin yanisira arabanizi satmaniz gerekirse, dugun ertelenirse, askere gitmeniz gerekirse, vs vs bu tam bir felaket halini alir. ne yapacaginizi sasirirsiniz. anne/baba, kayinpeder/kayinvalide, nisanli/es/dost, hepsiyle papaz olursunuz.

kafa cok karisiktir, cok. en iyisi bir bardak nescafe ve sigara iciliyorsa, sigara. uzulmek ise yaramiyor.
halka acilimda bulunmaz denilen zall'in halka acilip roportaj vermesi.

nerde o yazarini umursamayan, gizemli takilan zallim? nerde ha? nerde?
kişinin ikiz kulelerine uçak çarpması kadar büyük bir yıkımdır.
(bkz: golden age)*
bazen topluca bir neslin başına gelebilir ve kısır hayaller kuran yeni yeni nesilciklerin türemesine sebebiyet veren hadise.

(bkz: 80 darbesi)
itinayla yazılmış mesajınızın çaylak üye olduğunuz gerekçesiyle yetkililere gönderilemediğini öğrendiğiniz an.
paramparça olmaktır. hayatta inanacak pek de bir şey kalmamasıdır. hayallerinizin gelinini sizden süre isterken bulmaktır.inanamazsınız.sözlük anlar diye saçmalarsınız. gözlerinin içine bakıp hayal kurduğunuz kadının seni sevdiğimden emin değilim demesidir.bilmiyorum demesidir.insanı buz gibi dondurur.işte öyledir sözlük. an itibariyle yaşadığımdır. yalnızlığı sözlükle paylaşmaktır. ve özür dilenesidir size hayal kurdurandan.
(bkz: yazar burda gidene seslenmiştir)
tekrar umut etmeyi, yaşam sevincinizi belli bir sürede olsa askıya alır.
uçurtmanın suya düşmesidir.
yorgunluk yapar biraz da hergün gözlerde yaş.
yıkık hayallerin sivri uçları ayağa batar her gün ve kan revan içinde bırakır üzerinde yürüyeni.
ne yapıcam ki ben şimdi? cümlesini her gün/her saniye/her dakika kurdurur.
sevgiliden ayrıldığın an olur genelde, o an bunu düşünürsün. zaman geçince de ben ne saçmalamışım dersin.
büyük beklentiler gerçekleşmeyince oluşan üzüntü.
yeniden kurulmasına sebebiyet verir. kısa süreli buhran halidir.
başlarda acı verebilir, gözler susmayabilir, ama sonuçta unutulmasa da alışılır.
işyerinde zam alma konusunda çok unutlanırsınız,bütün istatistikler sizi gösterir,ancak toplantı sonunda zam yapılmayacağını öğrenirsiniz.o hafta bitmek bilmez.
sıradan bir olay olmuştur. bakkala git ekmek al, sabah kalk işe git...

küçüksündür oyuncak araba hayali kurarsın işçidir baban ay sonunu getiremez ki sana o arabayı alsın. dedim ya çocuksun özenirsin...biraz daha büyürsün arkadaşında otomatik kalem kutu görürsün hayalini kurarsın ama oda olmaz. büyürsün büyürsün pınarla falan da değil normal sıradan büyürsün seversin birini gelecek hayalleri kurmaya başlarsın okadar güzeldirki o hayaller tek eksik o hayalin içerisine girememenizdir. o hayalinde anasını sikerler. askere gidersin silah seslerinin gayet normal olduğu yerlere nöbetdaşınla memlekette nerelere gideceğinin neler yapacağının hayallerini kurarsın gün gelir sen memelekete güle oynaya gidersin ama o mevzidaşının tabut içinde gittiğini görünce hayallerin amına koyayım dersin. işte büyük adam olmuşundur sevdiğin birini daha toprağa verirsin ve hayatta olanlarla sağlıklı mutlu yaşamak için hayal kurarsın ve biri daha ayrılır isyan edersin hayallere yıkılmakla kalmaz senide yıkar paramparça yapar.... hayal kurmamayı öğrenirsin ileriye dönük bir plan olmadan daha mutlu olursun
hayalperest diye tanımlanan insanların her zaman başına gelen durumdur.
kırıntı ve döküntülerin arasında kalmaktır.
sonu gelmeyen umutların bir kez daha boşa gitmesidir.
melankolik olmamdan mütevellit(ne demekti bu kelime bilmiyorum) olmayan hayallerimi yıkılmış gibi davranarak güzel şiirler yazmamı sağlayandır.
acı acı gülünüp ne kadar da aptalım! gerçekten olacak sanmıştım.. denilen durum.

bir de şöyle bakmak lazım, diyelim 2 milyon kişi ösym nin sınavına girdi ve bunların ilk 20.000 inci kişinin hayali sınavın birincisi olmaktı, 1 kişinin hayali gerçekleşirken 19.999 kişinin hayali yıkılacaktır. aptal kişisel gelişim hikayelerinde hep o bir kişiyi konu ederler lakin gerçekçi olunursa 19.999 kişi arasında olmak daha yüksek bir olasılıktır. yani diyeceğim odur ki bizlerin sizlerin onların hayalleri yıkıldığında bilin ki birinin hayali gerçekleşiyor. hayat böyle herkesin hayalini gerçekleştirecek kadar cömert değil hatta bencil egoist ve cimri.
insanın gelecekte olmasını ümit ettiği güzel şeylerin artık çok uzak gelmesi ve güzel hayaller kurarak girdiği yolun berbat bir yere çıkması.
gerçekten var olan şeylerin yok olması kadar üzer insanı.

bir şeyler vardır ve ortadan kaybolur. bir daha hayalini kuramazsınız onların.

umudunuz kalmamıştır artık. üzülmekten başka seçenek yoktur.
güncel Önemli Başlıklar