bugün

* *
hayalim üç kelime derler hep, üç kelimeye sığdıran vardır; işte o insana helal olsun! ve o insan güzel duyguları içinde barındırır; bence o insan sevilir. neyse konumuza dönecek olursak, yazarların hep düşlediği sözlük modelidir.

ve o hayal:

saygıdeğer ve sevgideğer zall abi sözlüğün sahibi. ben de bu sözlükte moderatör olmak isterdim. kimileri ece kscg moderatör olursa ben burayı terk ederim diyor; lakin öyle bir yönetimle karşılaşacaklar ki, gidenler geri gelmek isteyecek ve hoşgörü politikama devam edip ben de o yazarları tekrar sözlüğe kabul edeceğim.

öncelikle sözlüğün kalkınması adına, kaliteli ve sürekli konuşulan bir sözlük olması adına her yazardan 15 tane bilgi içerikli entry girmesini isteyeceğim; ben de bir örnek teşkil ettiğim için, devamlı olarak bilgi içerikli entry gireceğim tabiiki de tematik mode'u kullanarak. yani moderatörü diye yayılmayacağım! sözlüğün sadece türkiye sınırlı içerisinde konuşulmasını istemediğim için yurtdışına da açılmak istiyorum. bunun dışında, sözlüğümüzde bulunan birçok yazarımıza; öğrencimize yardım yapılacaktır, bir şirket tarafından.. * tabii bu yardımlar iyice araştırılarak yapılacak, neyse..

sözlüğümüzde gerçek ve mükemmel zirveler organize edilecek, başlangıç merkezi olarak da izmir olacak. izmir'de olacak zirvenin tüm sorumluluğu bana ait olacak. konaklama merkezleri belli zaten. şehir dışından veya yurt dışından gelecek her insana kapımız açık olacak. izmir'den sonra da bursa olacak! bursa olmasının sebebi ise seviyorum ben.

neyse, birçok kampanya düzenlenecek. adımız her ilde ve ilçede duyulacak. bunun dışında tiyatro gösterileri yapılmasını destekliyorum; birçok katılımcı olur diye de düşünüyorum. bu organizasyonun sorumluluğunu da yine ben üstleniyorum. tiyatro eserlerini ben yazacağım; bunun dışında başka yazarlarımızın yazdıklarını da oynayacağız tabiiki de. sadece benim yazdıklarım olmayacak.

bunun dışında uludağ sözlük'te birçok resime yeteneği olan insan veya bu işin ehli olan insanın olduğunu düşünüyorum; bu yüzden de uludağ sözlük adı altında büyük bir sergi açılmasından yanağım. yine aynı şekilde müzik adına birçok faaliyet de gerçekleştirilebilir.

ve uludağ modern çetesini de düşündüm, onların eklediği ssler gözden geçirilip, birçok yazarımızın da katılımıyla bir konferans düzenlenip, yazarlarımıza bu sslerin ne ifade ettiği anlatılacak, konferansa başkanlık edecek kişi tabiiki de, uludağ modern çetesinin reisi saipsiz olacak, onun yanındaki isimlerde şunlar olacak sağ kanadında objebi sol kanadında ise kemcuk ağizli, onların yanlarında ise castrak, tsira, hung ray, 146taksim1, shaqmarion, cahil profesor, kulaklara kacar oldum, ares, gabriel van, tu kaka bana, siddartha, incelikler yuzunden. ve konuşmacıların yanında onların noktalama hatalarını ve noktalama işaretlerini düzeltecek olan damon reisleri olacak.

ve moderatörler yine değiştirelecek, sabit kalacak tek kişi salca olacak, salca uludağ sözlüğün değişmez tek ismi olacak, tarihe de geçecek. değiştirelecek derken de july4th ve moonlight sonata kalacak ve bir de ece kscg yani ben moderatör olarak yerimi alacağım.

zall abi 'ye gelince ne olursa olsun o hep buranın abisi olacak ve hep burda olacak, saygılar, sevgiler.. gelişmeler kısmında düzeldi gibi ibareler görmeyeceksiniz; çünkü düzeltilmesi gereken hiçbir sorunla karşılaşılmayacak.

inci sözlüğe gelince bu sözlüğün muhteşemliğini görüp çekememezlik gibi duygulara kapılacaklar ve sözlüğümüze zarar vermek için bazı eylemlerde bulunacaklar; ama biz, uludağ ekibimiz bu sorunun da üstesinden gelecek ve hiçbir zarar getirmeyeceğiz sözlüğümüze, onlarla anlaşma masasına oturmayacağız, eğer oturursak onları kaale aldığımız sanılacak, bu yüzden böyle bir şey asla gerçekleşmeyecek. not: arkadaşlar şu an inci sözlük sorununu da hallettim yani arkadaşlar düzeldi. reisleri toplanmış şöyle bir karar vermiş: uludağ sözlük'ün büyüklüğünü kabul ediyoruz ve saygı duyuyoruz.

evet arkadaşlar bunun dışında nick altı olayına kısıtlamalar getirmeyi planlıyorum, kimse kızmasın bu konuda çünkü bizim için yazarlarımızın mutluluğu ve huzuru önemli. bir yazar eleştirilmek isteniyorsa, saygı ve terbiye sınırları içerisinde eleştirilmelidir. eğer bunu anlamıyorsa eleştirilen ve eleştiren kişi hemen gerekli işlemlere başvurulup sözlükten atılacaktır.

bunların dışında ukde bölümü tekrar gözden geçirilecek; doğru ve düzgün ukdeler verilmesi için teşvik edilecek.

fizy 'i de uludağ sözlüğe bağlamayı planlıyorum. bu sayede fizy'e giriş yapan bir vatandaş uludağ sözlüğü görüp uludağ sözlük'e gelecek ve üye olacak.

ve sözlükte gerçek bir demokrasi olmasından yanayım ve sözlükte belirle günlerde birçok yazarımızın da katılımı ile toplantılar düzenlenecek ve sorunların çözüme kavuşturulması için mücadele verilecek. bu sayede de uludağ ekibinin yazarları ile nasıl güçlü bir iletişimi olduğunu da herkese göstereceğiz.

neyse arkadaşlar şimdilik bu kadar hayallerim, umarım en yakın zamanda gerçekleşir.

unutmayın hayaller gerçekleşir.. gerçekleşir heralde, seviyorum seni!
maça çıkacak maç kadrosu gibi olmuş yazar kadrosu.
ön yargılı insanlar olmamalı.
eleştirirken karakterini değil de yazdıklarını eleştiren yazarların olduğu sözlük.
Incicilerin olmadığı bir sözlük.
gerçek hikayeler, gerçek duygular yazılan, okunan, oylanan bi yer.

burda yazmaya korkuyorsun. önyargılarla boğuşuyorsun. yazmak eylemi yok burda.

burası gerçek değil.
yavşamanın sıfır mizahın ise zirve yaptığıdır.

uluda amı olana yavşama oranı %99
Namus bekçiliği yapılmasın,

Irkçılık olmasın ,

Kimsenin Kutsal değerlerine saygısızlık edilmesin ,

Atatürk ve ülkemize hakaret edilmesin ,
güncel Önemli Başlıklar