bugün

Kuşkusuz gerçekliğine dair ciddi bir araştırma yaptıktan sonra eski sevgilimin maalesef hayali arkadaşı sandığımız kişinin hayali arkadaşı olduğunu öğrendik.
entry dikkatimi çekti..
görünüşte lord boş yapıyor; komiklik, daha doğrusu..
fakat iş, biraz daha derin..

karakterler:
lord: maalesef gerçek..
lord'un manita: hayali arkadaşı var.. (kızı kandırmıştır kesin)
lord'un manitasının hayali kız arkadaşı (buna da yazılmıştır, o ayrı).. bu kızın da hayali olduğu kesin, zira lord bunu yakın zamana kadar görmemiş..

lord'un sevgilisi gerçek olsaydı müstakil bir bilinci, tabii ki olamazdı. burada, lord'un bilincinden türev elde edilmiş, birinci katmanlı bir hayal dünyası oluşurdu..

lord'un sevgilisinin arkadaşı; hayali bir ilk basamak karakteri olarak lord'un bilincinden türev alınmış, birincil katmanlı bir hayal dünyasında yaşamaktadır. bu kız ise, lord'un sevgilisini kendi karakterinden türevleyerek oluşturmuş ve ikincil bir hayal dünyası katmanında yaşamaktadır..

bu enteresan, çünkü aklıma başka bir şeyi getirdi: binbir gece masallarını..

abbasi dönemi'ni yansıtan bu masal dizisi, dünya edebiyat literatüründe 3 katmanlı bilinci kullanan tek örnektir..

yani şehrazad, sultana bir masal anlatır. masaldaki karakter bir rüya görmektedir.. gördüğü rüyadaki güzel kız, rüyaya dalar ve rüyasında evleneceği adamı görür, vesaire..

ben arada bir benzerlik gözlemledim, çok da hoşuma gitti..
Akıllara nicole kidman’ ın the others filmini getiren durum. Ürperdim.