1. 1.
  cin fikirli(!) dtpli belediyelerden bir icraat daha. DTP'li Kayapınar Belediyesinin inşa ettirdiği 400 milyar liralık parka bir havuz yaptırmışlar. havuz da o hep rüyalarında görebilecekleri sözde kürdistan haritasının birebir kopyası. kendini çok zeki karşısındakini de tavuk beyinli sanan başkan Zülküf Karatekin de "Böyle yorum ve varsayımları art niyetli olarak değerlendiriyorum. Havuzun girintili ve çıkıntılı olmasındaki amaç, doğallığı vermek içindir" demiş. herhalde beynindeki girinti çıkıntı azlığını havuza yansıtmak istemiş.

  http://www.milliyet.com.t.../02/24/siyaset/siy03.html
  41 -3 ... arabaciarabayatasget
 2. 2.
  'içini de bokla doldursalar tam süper olurmuş'tur.
  (bkz: taharet çukuru)
  113 -16 ... gigantic
 3. 3.
  doğallığı moğallığı yalan olan *; bir park için hakikaten ne idüğü belirsiz ve gayet tıyniyetsiz bir şekle sahip; sözde kürdistan'ın sözde haritasıyla aynı şekli taşıyan veya bu saçmalıkla aynı paralelde şekil verilmeye çalışılmış havuzdur.
  8 -1 ... timsah
 4. 4.
  türkiye üzerinde hain emelleri olan herkesin içinde boğulacağı havuzdur.
  66 -9 ... shalamar
 5. 5.
  bu kadar da işin kolayına kaçılmaz ki mimar arkadaşlar, copy paste tamamda ideolojik copy paste ilk defa görmüş oldum. bir de o havuzun aşşağı daralan kısmına dikkat, mazallah mazallah diyorum size birşey olmasın.
  6 -2 ... no leaf clover
 6. 6.
  (bkz: işemiştim lan ben ona) *
  15 -2 ... frosty
 7. 7.
  işin ilginç yanı havuzu besleyecek olan dört ayrı su kanalının izlediği yol türkiye, iran, ırak ve suriye sınırlarını temsil edecek şekilde bire bir kopyaları olarak yapılmasına rağmen belediye başkanının bu durumu hala inkar etmeye çalışmasıdır..

  ya yaptığı işin arkasında duramayacak kadar korkak, ya da milleti bu şekilde kandıracabileceğini sanacak kadar aptal. hangisi bir türlü karar veremedim...
  13 -2 ... golgi aygiti
 8. 8.
  hayali kürdistan dövmeli şişme kadın yapsalar da tam ortasına soksam diyesi geliyor insanın.

  edit : bazı kelimeler yanlış yazılmış.
  77 -14 ... darkness nights
 9. 9.
  bu vatanın ekmeği,
  gözünüze durmalı,
  yiğit bir can gelmeli,
  sizden hesap sormalı.*
  15 -3 ... mese odunu
 10. 10.
  degil havuzu oyle bir düşünceye sahip bir insanın bu iğrenç düşüncelerini işlerde kullanmaya çalışması kadar berbat bir durum yoktur.
  bu ancak zayıflığını gösterir.
  5 ... attachedd