bugün

Bu ülkenin gerçeğini kavramış bir çocuk, kendimizden utanalım.
Ee tüm dünya almanın daşşağını yicek sazen.
Dünyanın en güçlü pasaportuna sahip olmak istiyordur. Hakkıdır.
Ülkenin en üst kademesinin, şapkayı önlerine koyup, derin derin düşünmelerini gerektirecek hayaldir.

Bir çocuk gözüyle ülke ne haldedir, Nasıl görünmektedir ki, hayalleri ülkeden gitmek olsun!
Bunun oturulup, politik, psikolojik, sosyolojik, ekonomik, her yönden incelenmesi gerekir.

Çocuklar dürüsttür unutmayın!
Neyse o!
kötü bir okul eğitimi ve dejenere bir aile eğitiminin sonucu bu hale gelmiştir.
andımız bunun için kaldırıldı. vatansız ve sadakatsiz bencil bireyler yetiştirmek için.
bu ülkenin çocuklarının hayatı hiçbir zaman kolay olmadı.
ben ilkokuldayken babam yurt dışında akademisyendi. çok kolay maaile o ülkenin vatandaşlığına geçebilirdik. burada 12 eylül koşulları yüzünden pek çok akademisyen fişlenmişti. hayat gerçekten zordu.
ama aklımızın ucundan bile başka ülke vatandaşlığına geçmek gelmedi. bu çocuğa -ki çok da küçük değil- "haklı. akıllı çocuk." vs diyenlere de şaşıyorum. gidersin çalışırsın. koşullar düzelince gelirsin. ama bir hedef olarak başka bir ülke vatandaşlığını belirlemek hangi yaşta olursa olsun omurgasızlıktır.
almanların üstün bir ırk olduğunu kanıtlamıştır.
BU kadar büyütülecek bir durumun olmadığını düşünüyorum. Özgür olmak ve bunu istemek haktır. Dolayısıyla isteyen istediği yerde okur veya yaşar. Bu kız gibi düşünen genç eminim çok. Ayrıca diğer yandan hayali, devlet işine girmek olan insanlar da tanıdım ki böyle insanları siz de biliyorsunuz.
simge fıstıkoğlu kızın bu cevabını duyduktan sonra orgazm oluyor resmen.
Ak parti döneminde olmuştur.
Hayalini yaşıyorum küçük tatlı kız * .
Sütçü beygir gibi gülen bir ses duydum. Ağlanacak bir durum bu. Pırıl pırıl çocuk bunlar.
hemen derdest edilerek hakkında vatan hainliği, fesatlık, darbecilik, bölücülük, fetöcülük ve hz. tayyip'e muhalefetten soruşturma, kovuşturma, sıkıştırma ve bilimum diğer yaptırımlar uygulanabilecek çocuktur. çocukluğu bitene kadar gözaltında tutulursa daha sonra hakkında 80 ile 120 yıl hapis cezası istemiyle dava da açılabilir.
Çocuk hakli dagilin lan.

Simdi bu çocuk okusa arkasina bir siyasiyi almadan bir yere gelebilir mi hayir.

O zaman senin siyasi görüsün ve siyasi bir akraba olmadan bilgin için çalismalarin için deger verilecek yere gitmelisin.

Yürüye dur çocuk.
Darüşşafaka öğrencisiymiş, belli ki burda kimi kimsesi yok. Hepimizin de bizi burda tutan bir şey olmasa gideceğimizi biliyoruz. Burda sorun türkiye de değil, sorun ait olmadığın yerden gitmek.
eziktir burda da fakirlik açlık var keza almanya da öyle.
Kendimle kıyaslayım çocuk yaştan beri çalışıp bir yandan okumaya çalıştım yaklaşık askerlik hariç 17 senedir çalışıp edindiğim şey 1 araba 61 yasında emeklilik

Orta okul ardaşım alman bir türkle evlendi gitmeden önceki hayali şuydu 5 6 yıl içinde bi insigna almak

Gideli 3 yılı geçti en son 2019 mersedese biniyordu iyi kötü bir ev sahibi

Bu adam lise terk gerisini siz düşünün.
Ufacik çocuk bile artık bu ülkede yasanmiyacagini anlamiș. Bu sizin eseriniz.
akpliler amerikayı ingiltereyi anladıkta almanya ne iş lan diye isyan etmiştir.
Klasik kemalist-chp kafa yapısı ürünüdür. Ülkeden gitmeyi bir marifet olarak görürler.

Kendilerini batıya ait hissederler. islami kimlik sahibi de olmadıkları için toplumsal kopuş da böylece gerçekleşir.

Gidenlerin 2 nesil sonrası durumu hiristiyan olmaktır.
Sözün bittiği yer ufacık çocuk tüm hayal perdesini yırttı attı.
Helal olsun çocuk, yok almanlar bizi kıskanıyormuş, yok asrın lideri, yok hastaneler, yollar, yok ertuğrul diriliş, hepsini devirdi gerçeği yüzümüze vurdu. Kaçın dedi gelecek yok bu topraklarda. Bu şamar bizi kendimize getirse keşke ama getirmez 2023 vizyonuyla hayal kurmaya devam.
bu ülkede ne kadar çalışırsa çalışsın iktidarı yalamadığı sürece bir şey olamayacağını anlamış çocuktur. baksana şu mecka gibilerle bir arada yaşamak mı daha mantıklı yoksa bunların tabiri ile gevur ülkelerine gidip yaşamak mı. eldeki malzeme o kadar rezalet ki o çocuğa ne diyeceksin. profesör ünvanı olan üstelik 17 senedir iktidarda çeşitli görevler yapmış adam kalkıp suç muhalefetin diyor. şaka gibi.
gerçekçi konuşmak gerekirse zaten dünyada toplasan en fazla 10 ülke var. geriye kalanları ülke mi zannediyordunuz?
Türk olmayan bir ailesi ve bu kimliğe düşman yetiştirilmiş olma ihtimali de vardır..
(bkz: beyin göçü)

Her zaman savunduğum şey, ilim, irfan, edebiyattır. Ülkede olması gerekendir ileriki nesiller için.
çocuksun. ailen chpli. hangi kanalı açsan ailene desteklediği partiden dolayı terörist dendiğini duyuyorsun. internette her yerde ailenin terörist olduğunu yazan insanlar görüyorsun. ne yapsın bu çocuk? tabi ki okuyup başarılı olup kendisinin ve ailesinin istenmediği ve terörist ilan edildiği bu ülkeden gitme hayali kuracak. yüzüklerin efendisinde eomer diyor ya ; umut bu topraklardan gitti. ha işte o tam olarak bizim ülkemize birebir uyuyor. zeki insanlarımız gitti, gidiyor. bu ülkeden en ufak ümidi olan varsa harbiden aptaldır. bireysel olarak parayı vuramayan, vuramayacak durumda olan dakika düşünmesin imkanları araştırsın.