bugün

(bkz: hayal kurmaktan vazgeçmek)
yaşamayı bırakmak demektir. "bir an önce bitse de gitsek" modunda uzun süre kalınca başa gelir.
hayal kurmayı bırak!!!
hayallerinde tek başına olmazsın, önce annen baban vardır hayallerinde. Annen baban sen en fazla lunaparkta hayal edersin kendini. tüm oyuncaklara teker teker binersin ve hiç sıkılmadan annen ve baban seninle birlikte gülerler. ama büyüdükçe hayaller değişir, hayallerindeki insanlar değişir, herşeyin olan annen baban yerine başkaları girer, genelde o hayali haketmeyen biridir. en basitinden onunla gidersin artık lunaparka ve öyle herşeye binmezsin dönme dolap ve bir pamuk şeker kafidir. çünkü o vardır yanında onun içindir kafiliği.

gitti mi ?
gitti...

işte o an hayal kurmayı bırakırsın.
herşeyin boka sarmasından sonraki herhangi bir süreçte gerçekleştirilen bu eylem her şeyin onulmaz şekilde boka sarılı kalmasına sebep vermekten başka bir sonuç getirmez. bu gerçeğin farkında olmanıza rağmen yine de hayal kurmayı bırakabilirsiniz. yapmayın. bırakmayın.
Türkiye şartlarında sıradan bir eylem.
Hayalindeki insan başkasıylaysa doğru bir karardır.
boş bir hayaldir...
Yaşamda realist olmaya çalışmakla eş değerdir.

uzun bir zamandır 5 6 yıl olmuştur, hiç hayal kurmuyorum.

Uyumadan önce bir rutin haline gelmişti lisede.

Ergenliğin vermiş olduğu bir şeydi belki de.

geleceğe dair umutlar, platonikler vardı.

Artık kurmak istesem de olmuyor.
Helvanızın kavrulup, musalla taşında arz-ı endam ettiğiniz sürece özgü bir durumdur.

Nefes almaya devam ettiğimiz sürece, hayal kurarız.
Büyük ya da küçük, anlık ya da geleceğe dair farketmez ama mutlaka hayal kurarız.
insan doğası böyle...
ruhu dinlendiren durum.
ister istemez bu duruma bürününce bana hep bir yanım eksikmiş gibi gelen duygu durumu. gerçi birtakım istekler için gerçekleşmeyeceğini düşünerek tırnak içinde hayal kurmayalım şimdi söyleyişi mottosu da var. ama yine de hayal edebilmek önemli bir şey. hem de çok önemli biliyor musunuz. tahmin ediyorum ki yatmadan yatmaya zihninde iyi bir yaşam hayali yaratıp, o hayali sürükleyenler var. ve bence sadece bu hayalde kalıyorlarsa bile gocunmasınlar. çünkü sırf bunu başaramayanlar da var. misal olarak uzun bir zamandır ben mesela.
Gerçeklerin yüzüne tokat gibi çarpması sonucu kısa süreli bir travma yaşadıktan sonra, gerçekçi olup kendini gerçeğe* adamak. Sana zarar verene (gerçeğe) dönüşmek.
Asla bırakılmaması gerekilendir. Hayal kurmak bırakılır mı AMK?

Yakında sizinleyim.
Daha önce kurdukların seni yormaya başlamışsa işte tam da bu durum çıkar ortaya.
Birakma yoksa hayal kurmayı bile unutursun.
Hayallerim realizmin beton duvarına buz dağına çarpan titanik gibi lönk diye oturduğundan beri yaptığım eylem.
Belkide tüm hayalleri gerçekleşmiştir.
hayal kurmayı bırakmak en çok istediğim şey çok yıkılıyor be..
Hayal kurmak çok guzeldır. Bırakılmaz hayat her zaman gerçekler ile çekılmez bazen kendının yönetmen oldugu hayaller gerekır.
insanlar ancak hayalleriyle yaşar ve biraz yaşamaya başlayınca tüm hayallerini kaybederler.