bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  hayal kurmak uyuşturucu gibidir alındığında mutlu eder sonunda pişman.. mesela hayal kurduğunuz anlarda bulunduğunuz ortamdan beynen uzaklaşırsınız ve bir süre mutlu olursunuz bunu fayda olarak görebiliriz.. ama zararları oldukça fazladır.. gerçek hayata adaptasyonda zorlanmalar yaşarsınız, gerçekleştiremediğiniz hayalleriniz size pişmanlıklar olarak geri döner yıkımlarınızı çoğaltırsınız ve dünya sizin için hiç iyi bir yer olmaz.. untmamak lazım her şeyin azı iyidir..

  (bkz: hayat hayaller ve yıkımlar)
  2 ... fatal
 2. 2.
  hayalperestsin güzel hayaller peşinde tadında ne faydası ne zararı dokunan bir kurgulamadır. zihni yorar, kurcalar, oyalar, meşgul eder, hatta kapsamı dışına bile iter.
  ... sefokrat
 3. 3.
  kişilerin elinde olanlar zamanında hayal ettikleridir. bu bağlamda hayal kurmanın faydası büyüktür.

  gelgelelim bazen kurduğu hayallerin fazlasıyla etkisinde kalanlar, bu hayallerle zaten yeterince tatmin oldukları için bunları gerçekleştirmeye gerek bile görmezler ve sonunda da kaybeden olurlar ki bu da zararıdır.
  2 ... grand ekinoks
 4. 4.
  hayallerden gerçeğe döndüğünüzde, gerçek canınızı yakar. mutlu olmak için tekrar hayallere dönersiniz,bu döngü sonunda hayaller bağımlılık yapar, hayallerde yaşamaya başlarsınız.
  ... bankahesapnumarasi
 5. 5.
  hayal kurmak bir yere kadar faydalıdır aslında zararı, o hayale kapılıp gitmeye başladığınızda, onunla yaşamaya başladığınızda ortaya çıkar. hayalin kenarından hayatın düzenine akamazsınız bir türlü. ve o araf yakar bitirir insanı. nerede, evrenin hangi tarafında olduğunuzu unutup gidersiniz. iyi yanı ise şudur ki; hayalgücünüzle beraber yaratacaklarınız daha da doygun olacaktır, sanatsal açıdan faydasının dışında pek de işe yaramaz aslında.
  ... mystic queen