1. .
  çocukluktan başlayarak ne adı nede cismi olan arkadaşlıktır. yaşına göre bazen bir kurtarıcı, bazen bir sevgilidir. bu arkadaş herkesten masumdur ama yaşınız büyüdükçe sizle beraber büyümez ve yerini başka hayal arkadaşlarınıza bırakır. anımsandığında belleğinizde hoş bir tat bırakır.
  1 -1 ... collector
 2. .
  şizofrenliğin temellerini oluşturur diyebiliriz, sonra adım düşünce, fikir, tanım ve hayallerini gerçeklerden ayıramama olarak devam eder sonrasında tedaviye ihtiyaç vardır.
  ... organic.flesh.fan
 3. .
  çok masum ve temiz bir kişi olması gerekmektedir. duymak ve inanmak zor olandır. kolay olan ise anlatmak.
  inanmak için kulak zarları ile beyin arasındaki yolun tertemiz olması gerekmektedir.
  1 -1 ... cennetten kovulan
 4. .
  çocuklukta olması normal karşılanabilirken, yetişkinlikte şizofreni belirtisi olabilecek arkadaştır. a beautiful mind filminde nash'in hayal arkadaşları buna iyi bir örnektir. nash bunların hayal olduğunu hiç değişmemeleri, yaşlanmamaları, küçük kızın hiç büyümemesi ile farkeder ve görmezlikten gelmeyi başarır.
  ... telashe
 5. .
  yalnızlıktan, etrafınızdaki kişilerden memnun olmama gibi bir durumdan ortaya çıkabilir. insanlar hayal arkadaşı olan kişilere deli gözüyle baksa da aslında oldukça zevkli bir durumdur. hayalkırıklığı yok, üzüntü yok. ayrıca kitaplardan yanınıza aldığınız hayal arkadaşlar hem daha iyidir hem de konuşması daha zevkli. * * *
  ... mikserde yuzen balik