1. ?.
  sozlugun sara nobetleri gecirirmiscesine gri ekran nobetleri gecirdigi esnalarda yazarlarin icinden ve disindan gecen soz. yeter lan!

  sozluge kal geldiginde ekrana bu lanet gri bos ekran gelecegine bari soyle bir oyun sayfasi filan acilsin da onla vakit gecirelim.
  6 -1 ... kopush
 2. ?.
  gri ekran göründügünde sinir krizleri gecirirken akla ilk gelen cümle. hakikaten oyun fikri fena degil. bari "bi saniye lan sabret" gibi bir sey görsek icimiz rahatlar en azindan.
  2 ... portlemis misir
 3. ?.
  haftanın hiperaktfileri istatistiğine bile sokamayacak sorun üstüne söylenen söz. oturumu kendi kendine kapatmıyor, bazen kafasına göre takılıyor. yapıyor birşeyler.
  ... schizofrenne
 4. ?.
  (bkz: gir maşrapa gir)*
  1 ... lylkbck
 5. ?.
  insanı sinirlendiren olaydır. tam bir şey yazacak olur sonuna gelirsiniz ama rtük gibi araya gri ekran girer.
  ... exelance
 6. ?.
  sadece kişiye özel olduğunu sanan bazı malların mekan değiştirmek zorunda kaldığı sorunsal. mesela ben. demek yazmamı istemiyorsunuz ha, sanki yazamam diyip evden çıkarak internet kafeye gittim. sonucu öğrendiğimde mal olduğumu anladım. teşekkürler sözlük.
  4 ... siniir
 7. 1.
  gece 00:00 itibariyle, online olan uludağ sözlük yazarlarının ağzından çıkacak cümle. 2,5 saat kaldı. bu cümleyi prova ediyoruz şimdiden.
  2 ... tepesersemi
 8. 2.
  en az windows'un o meşur mavi ekranı kadar gıcık durum.* *
  1 ... kokorec
 9. 3.
  bir zamanların efsanevi gri ekranının hortlamasından sonra söylenen söz.
  ... optio