1. 1.
  yıllarca süre gelen statiko baskısının, anlamsız bir şekilde halkta tezahürüdür.
  bizi demokrasiyle, çoğulculukla, cumhuriyetle tanıştırdığı iddiasında olanlar, halktan gelen farklı çok sesliliği aptallığa kadar dayamışlardır. hayır diyenler, komplo teorilerinden dolayı ileri görüşlü, farklı görüşlere duyamadıkları saygıdan dolayı aydın; evet diyenler ise burjuvalarına baş kaldırdıkları, fikirlerini söyledikleri için aziz nesin'in ülkedeki aptallara biçtiği orana dahil olmuşlardır.

  Hayır diyenler düşünerek vermişlerdir bu kararı, fakat evet diyenler aç oldukları için, karınları doymadığı için.

  Birdaha ki seçimlere kadar herkes bir evetçinin elinden tutup karnını doyursun ki daha sağlıklı sonuçlar alabilelim, iran olmayalım, amerikaya satılmayalım, kürtleşmeyelim, kominist faşits başbakanımız, mason şeriatçı cumhurbaşkanımız olmasın.

  Ben nobel ödüllü yazarımızı seçiyorum; madem evetçiler çok fakir ve eğitimsiz oldukları için verdiler bu oyları, her türlü yoksullukları karşılanmalı değil mi?
  1 ... muhalif vicdan
 2. 2.
  bu söze biraz katılmak gerekiyor,çünkü kendini siyasi anlamda toplumdan daha bilinçli gören ödp'si tkp'si ve benzeri türk soluna mensup parti veya stöler hayır oyu kullanarak ulan bakın biz bişi biliyoruz geçmişte o kadar kitap okuduk bu sürecte okuduğumuz kitapların bize rehberlik etmesiyle hayır diyoruz diyebilirlerdi. ayrıca toplumun zengin kesimlerinin ikamet ettiği belediyelerde her zaman chp'nin çıkması da akıllara chp'nin zengin partisi olduğunu getirebilir
  ... okonpaul