1. 1.
  büyük bir güvenlik açığıdır.

  olayı yaşayan biri anlatıyor. türban takmayanı didik didik ararken türbanlıya bakmamak ne demek? bu sınavlarda türbanlıların aranmamasına alıştık. kulağında kulaklıkla girip kopya çektiklerine şahit olduk şimdi de bu?

  --spoiler--

  bugün başıma gelen rezaletimsi olay. rezaletimsi derken bir rezalet değil aslında ama ikiyüzlülük ve ayrımcılık. şöyle ki; eşim türbansız ve güvenlik kontrolünden geçerken şu yeni yapılan röntgenvari cihazın içine aldılar. bu normal bir şey; ancak üzerindeki ceketi (ceket derken monttan bahsetmiyoruz, ince beyaz bir keten ceket) çıkartmasını istediler. eşim de alttaki t-shirti muhtemelen dar olduğu için o kadar insanın içinde rahatsız oldu. bu arada da yanımızdan uzın pardesüleriyle türbanlı bacılarımız 1 değil 2 değil geçince eşim türbanlıların ceketleri neden çıkmıyor da benimki çıkıyor diye sorunca güvenlik görevlis kız bombayı patlattı. "bize verilen talimat böyle" tabii böyle bir tartışma yaşayınca, önce lap-top çıkartılır çalıştırmamız istenilir, gelir kağıtla çantanın içinden numune alır onu bir makineye okutur, diğer güvenlik kadın gelip iman tahtası dediğimiz üst bölgesini elle arar. (o makineden sonra) korkacak hiç bir şeyimiz, verilemeyecek hesabımız da yok varsın arasınlar lakin sorularım ve sorunlarım şunlar;

  1- bir güvenlik araştırması kontrolünde türbanlı ve türbansızın farklı muameleye tabi tutulması mümkün mü? mantığı nedir? türbanlılar bombacı olmaya ya da uyuşturucu taşımaya daha mı az yatkın? bu pisliklere kalkacak ilk kişi bu açığınızı farkedip pardesünün üstüne türbanı geçirmez mi?

  2- madem x-ray cihazını koydun neden elle arıyorsun, madem x-ray cihazını koydun neden herkesi eşit şekilde geçir miyorsun?

  3- ülkeyi bu kadar bölmeye, vergisini veren normal vatandaşları sırf türban takmıyorlar diye öteki ya da imtiyazsız hissettirmeye hakkınız var mı?

  hepsinin cevabı belli. ondan sonra başı açıklar neden ayrımcılık yapıyor, işte bundan yapıyor çünkü sizin başından beri gelmek istediğiniz noktanın bu olduğunu her kafası çalışan insan biliyordu.

  olayın olduğu yer atatürk havalimanı içhatlar ikinci kapılar.

  --spoiler--

  bütün canlı bombalar hep mini eteklilerden oluştuğu için, bu sağdan soldan toplanıp da güvenlik diye dikilen it kopuklar kafasına göre kimine ceket çıkar diyor.

  ben ceketi çıkartıyorsam, türbanlıdan da pardesüsünü çıkartmasını isteyeceksin. yok öyle ayrımcılık?

  https://eksisozluk.com/ha...-farki--5471397?a=popular
  2 -2 ... system error
 2. 2.
  yalanin batsin emi.

  didik didik arandik.
  10 -4 ... sari civciv
 3. 3.
  bi biskr versem.
  1 ... mavraci
 4. 4.
  Ekşide başlık olmuş doğruluk payı olan bir konu.

  Sen sırf kafası sana uyuyor onun bunun yakını diye belli kafadaki tiplere havalimanı gibi hata şansı olmayan bir yerin kapısını emanet edersen olacağı budur.

  Havalimanı giriş kapılarında güvenliği sağlayan kişi risk analizi yapabilen, adli mülakat becerilerine sahip, arama teknikleri konusunda uzman "kamu görevlileri" olmalıdır.
  2 ... centurion