bugün

Kadın milleti işte. Görevlinin kıçından başından söz et, üstüne gelince de hop hop temas yok. Sktr lan!
burada açık bir nefret suçu var. bir çalışana bu şekilde hakaret edecek kadar aşağılık bir karakterle aynı havayı dahi solumak istemem.
mikrop karı.
çalışan ters bişey yapsa işinden olur diye rahat rahat saldırmış.
Terbiyesizdir . Bunlar hep böyle insanları aşağılayarak haklı olduklarını sanan pazar eziğidir. En az 40 yaşındadır tabi kendisi yaşını göstermediğini sanıyordur. En az 3 yerinde estetik vardır. Kocası alkoliktir, aldatıyordur ama parası vardır. Kendisini asil sanar ama o karşısındaki namusuyla para kazanan bir kızacağızdır. Kendisi gibi karaktersiz zengin bir adamla da pekala evlenip ördek ağızlarla dolaşabilirdi .
Yolcu hizmetleri görevlisini tebrik ediyorum, çok çok sabırlı bir davranış sergilemiş. Normal şartlarda böylesine hakaret eden, personeli tahrik eden bir yolcu bırakın uçmayı orada 1 kamyon dayak yer. Yolcu her zaman haklı değildir. Hele hele hakaret eden, aşağılayan bir yolcu asla haklı olamaz. Bu tip yolcular thy'de kolay kolay uçamaz. Ben yolcu hizmetlerinde çalıştım. Uçağı kaçıran, uçağı rötara girip problem çıkarmaya çalışan çok yolcuyla karşılaştım. Makul düzeyde tepki gösteren yolcular bir şekilde uçuşa kabul edilir. Ama personeli böyle hakaret ederek aşağılayan bir yolcu asla uçamaz. isterse vip yolcu olsun. "Yolcu her zaman haklıdır" muhabbeti insanların böyle bir tarafını kaldırıp özgürce hakaret etme imkanı tanımaz kimseye. Yahu kadına bak. 1 koltuk satın aldın diye sen uçağı mı satın aldın, hayırdır sen? Sen kime hakaret ediyorsun? Ne hakla?
klasik bir eziklik kompleksi. karşısındaki çalışanın hiçbir hatası olmadığını o da biliyor. fakat hem kendi mutsuzluğunu hem de hayattaki başarısızlığının enerjisini bu şekilde sündürüyor.
Müşteri her zaman haklıdır gibi yavşakça bir tavrın benimsediği bir ülkede bu kadının yaptığı az bile. Hak edene gerekli tepki, ceza veriliyor olsaydı o sarışın abla o cesareti kendinde bulup o lafları edemezdi. Herkes bal gibi biliyor ki bu ülkede her zaman yapanın yanına kar kalır yaptığı. Eee o zaman? Boşa konuşuyoruz. Aferin sarışın ablaya. Sistemi çözmüş.
hani hep gelişmiş ülkeler şöyle böyle diyoruz ya hah işte bu olay abd de, ingiltere de hatta almanya da yaşansa o yolcu bir daha o havaalanına giremezdi. anında yasaklı yolcu listesine alınır asla o havaalanından herhangi bir uçağa binmeyi bırakın yolcu karşılayamazdı.
bu son 2 haftada yolcuların havaalanı çalışanlarına karşı yaptığı edepsizliklerle ilgili 4. video.

güzel olan ise diğer vatandaşların tepkisi. artık kendini normal vatandaştan üstün gören bu kompleksli tipler susmaya mecbur kalacak zira yıllarca onların borusu öttü.
sarışın abla kemalist zihniyetli galiba.

evet.
Kadinin fizigini asagilayana kadar kendi sacina baksin aq 20 liralik mahalle kuaforune boyatmis gibi duruyor insan musvettesi.
Ekşi sözlük timleri tarafından kimliği ifşa edilmiş yolcu. Büyük şehir çalışıyor.

(bkz: funda esenç)

https://eksisozluk.com/funda-esenc--6018819?p=1

https://www.instagram.com/funda.esenc/
''bu memleket geri zekalılarla, delilerle, ruh hastalarıyla doludur.'' nihal atsız.
Kim olduğunu merak edenler için: (bkz: funda esenç)
tribünlere oynayıp prim yapmayı deneyen bir sonradan görmeyi izledik.
o kadar toplumsal olaylar oluyor hangisine bu kadar tepki göstermiş allasen.
Bakın hanımefendi bir saat oldu diyor yolcu kadın.
Bir daha belirtmek gerek "bakın, 1 saat oldu hanımefendi" diyor yolcu kadın.

Neresi hangi havaalanı olursa olsun, turizm de sezonun en ağır dönemini yaşamıyoruz ki hava trafiği yoğun olsun.

Avrupa'dan turist dolu uçaklar gelmiş iniş için sıra bekliyor, yakıtları bitme riskine karşı havada ki uçakların inişi gerçekleştiriliyor. Havaalanın da öncelik havada ki uçaklar olup kalkışa bunun için öncelik verilmeyen durum da yok.

Yolcu sayısında aman aman bir artış yok.

Terör saldırısı deprem tsunami de olmamış.

Kar fırtınası hortum rüzgar yağmur falan da yok.

Yolcu kadın "bakın 1 saat oldu hanımefendi" diyor.

Yatakta sevişmek için partnerini beklemek...
Yok lan, işi geyik muhabbeti malzemesi yapmayalım eheehee pardon.

Bir lokanta da yemek siparişi, bir hastahane de doktor, bir durak da otobüs metro tren vb, bir hizmet de müşteri temsilcisi, bir banka da veznedar mutlaka beklemişsinizdir.
Bu durumlar normal olur.

Tabi ki bu bekleme esnasında lokanta da aşçı gelip "kusura bakmayınız, mutfak da istenmeyen bir durum ortaya çıktı. Siparişiniz gecikiyor, özür dileriz" demesi...

Hastahane de başka bir doktor veya hemşire gelip "doktorunuz acil bir duruma müdahale ediyor, bunun için gecikme yaşanıyor" demesi...

Durak da araç beklerken gelmeyen otobüs metro tren vb araç için telefona mesaj gelmesi veya peron durak görevlisi gelip "bir arıza var bunun için gecikme yaşanıyor" demesi...
Bunlar olmayınca ya komiye ya garsona ya güvenlik görevlisine ya bilet kesene neden bir saattir bekliyorum diye çatarsınız.
Orada bir tane idareci sorumlu amir yok mu tepkilerin önüne geçecek bu bir saat beklemeyi açıklayacak?
Kadını izleyince gülse Birsel izlemiş gibi oldum.
Ses tonu, vurgular, vücut dili, fırın sütlaç saçları ile Avrupa yakası tadında hoş geldi.

Birileri kadını kara listeye alınmalı uçaklara sokulmaması gerek vb sözler etmiş.
Neden?
Tepkisi yüzünden mi?
Ne yani, orada bir saat koyun gibi bekleyip parasını ödediği hizmetin neden verilmediğini sorguladığı için mi?

Birileri kara listeye alınacaksa, bu gecikme nedeniyle olası bir tartışma tepki gibi durumlara müdahil olmak ve rahatsızlığı gidermek amacıyla koltuğundan kalkmayan bölge hizmet sorumlusu şefler müdürlerdir.

Yaşanmıştır.
Bankaya saat 14 gibi gidilmiş. Malûm, bankamatik en fazla 2000 lira çekilebiliyor. Acil olarak 5000 lira çekmem birine vermem lazım.
Şirket den yarım saat en fazla 45 dakikalığına çıkılmış.
O da ne banka da tek vezne çalışıyor 5 tanesi boş çalışmıyor.
içeride 15-20 kişi var.
Son giren kişi olarak 4 dakika bir kişi vezne de işlem süresi olarak zaman geçirse, bazıları da vezne değil bireysel hizmetler için bekleme yapıyor olsa tekrar şirkete dönmem 1 saat en az süre demek.

Etrafta 3-5 kişiye durum sorulmuş.
Neden tek vezne çalışıyor, bilgilendirme yapıldı mı, vezne hizmeti mi alacak vb sorular sonunda kimse neden tek vezne çalışıyor bilmiyor, 15 dakika 20 dakika bekleyen bile var ve bilgilendirme yapılmış değil.

Banka da çalışan tek vezne de görevli insana neden tek vezne çalıştığını beklemek zorunda kalındığını sormak umarsız bir durum ile sıra ile denmiştir.
Sonra güvenlik görevlisine sorulmuş telefondan başını kaldırmadan birazdan gelirler denmiş.
Yukarda ki müdürü yanına gidilmiş o da ekrandan yüzünü ayırıp suratımıza bakmadan birazdan gelirler demiş.

Sonrasında patladım, beni patlatan asıl orada koyun gibi bekleyen insanların ne olmuş ya biz de bekliyoruz işte demeleri.
Ya kardeşim, bu insanlar size bağış hayır yapmıyor.
Sizin paranızı alıp size hizmet veriyor.
Yanlış anlaşılma olmasın ama bir kedi köpek bile acıktığı zaman yemeğini istemek için miyav diyor havhav diyor.
Kendilerini bırakın müşteri olmayı, insan yerine koyup bir açıklama yapmayan koltuğunda kalkıp aşağıya inmeyen müdür.
Hepsi hakkını aldı.

Bunu yaşadım, bu aklıma gelince kadına kuzamıyorum.
Kadın kaba yakışıksız söylem de bulunmuştur.
Evet ama bunun nedeni kıçını kaldırıp yaşanan gecikme için özür dilemeyen, insanlara açıklama yapmayan oranın sorumlu idarecileri.

Açma kutuyu, söyletme kötüyü.
temas edilmesini istemeyen yolcudur.

kadın saydı sövdü diğer kadın üstüne yürüyünce "temağs yoğk temağs yoğk". bir de suratına yaklaşıp çingene falan diyor. hadi len ordan.

bir hizmet satın almış olabilirsin. tüm paranı o uçak biletine yatırmış olabilirsin, gideceğin yere ulaşman çok önemli olabilir ama kadına o hakaretleri edemezsin. buna hiçbir şekilde hakkı yok, hiçbir açıklaması olamaz.
her sektörde aksama yaşanabilir. uçak sonuçta bu, kağnıyla gitmiyorsun illa bir şeylerin kontrolü gerekecek. uçuşta sorun çıksa daha mı iyi? havayolu şirketi bu gecikmeyi kontrol altında tutmalı ama olmamış, ne oldu yani?

Instagram'ını bulmuşlar, linç ediliyor kadın. spor/yoga yapıyorsun, yeşil smoothie falan içiyorsun diye birine koca kıçlı diyemezsin. o kıç ezer seni.
çevresindekiler tepki gösterdiğinde temassız kadının bakışları çok hoşuma gitti. çalışan kadının başkaları tarafından savunulmasını beklememiş olacak ki o kadar şok oluyor.

eğitim, ünvan, yaş karakter sağlamıyor. yine görmüş olduk.
Bazıları emekçi diye görevliye sahip çıkıyor.
Bu emekçi (!) Emeğini korumak için "neden bir surumlu idareci bu vb durumlarda ortaya çıkıp gerekli açıklamaları yapmaz? Neden bizi emeği böyle ortaya atıp hep bizi suçlu olarak insanların önüne atarlar?" diyor mu?

Bazıları ise sarışın hatuna hakaret davası açılmasını hak hukuk dan bahsetmiş.
Orada bekleyen, parasını ödediği bir hizmeti alamayan insanın hakkı tazminatı hakkında da konuşsanız keşke
Ne bileyim, inşallah ölüm döşeğinde anneniz babanız kardeşiniz evladınız olur. Son nefesini verirken yanında olamazsınız.
Hak hukuk adalet tazminat gereği al sana 3-5 kuruş derler de manevi zararınız giderilir.
Ya da şahsen son başvuru müracaat günü saat 5 de olan geleceğinizi belirleyen Bir iş okul ya da ihale sözleşmeyi bu gecikme ile kaçırırsınız da alacağınız 3-5 kuruş tazminat ile mutlu olursunuz...
Demek gerekir de, neyse denmez.

Burada onun suçlu bunun suçlu olduğu veya onu bunu savunmak amaç değil.
Böyle ağır ve çarpıcı örnekler empati yapın diye verilmiş olup bir işletme iş ahlâkı sorumluluk açısından kurumsal yapı işletmelerin saldım çayıra Mevla'm kayıra hesabı bakış açısı ile yönetildiğini anlatmak maksadı gereğidir.

Kimin haklı olup olmadığına değil, bir insanın parasını ödediği bir hizmetin verilmemesi asla düşünülemez açısından olaya bakın.
Asıl sorunun kaynağını görmüyor sonuçlara göre kişiler üzerinden tartışıyoruz.
Bu gerçeği görecek göz, anlayacak akıl, kabul edecek kişiliktir, ne de bunu değerlendirecek ahlâk sahibi değiliz.

Ne kadar basit insanlarız?
Yolcunun saçı, görevlinin kıçı mihvalinden çıkamıyoruz.
Trabzon'lu kadına denk gel emiş.yoksa çoktan paspas olmuştu.
Orospuçocuğudur.
instagram profiline de baksan yardım kuruluşları, yardım dernekleri, yardım yemekleri... hey gidinin sosyal medyası. Birçoğu da böyle işte. Sosyal medyada melek görünüp normal hayatta aşağılık psikolojisiyle ezdikleri insanlar üzerinden bir yerlere gelmeye çalışırlar. Açık bir tahrik söz konusu ve sadece dikkat çekmek için yapılmış, yaptığı şeyle bekleyen diğer yolculardan onaylanmayı bekledi ama az kalsın linç yiyecekti. Keşke yeseydi de sahte sarı saçlarını koca kıçlı başka birinin elinde görseydik. Ayrıca taciz de söz konusu, kadının kıçını milletin içinde pis ağzına malzeme etmek. Rögar kokusu geldi ağzından taa buraya kadar.
garson azarlayıp özgüven tazelemeye çalışanlardandır.
O yolcu tüm hava yolu firmaları tarafından kara listeye alınmalıdır bir uçağın rötar yapmasında görevlinin ne suçu olabilir ?!
Uçuş görevlisi 25/2 den gönderilir... her ne kadar kadın haksız da olsa sen “ne diyosun sen ya” diye yolcunun üstüne yürüyerek itmeye çalışamassın, tahrik falan da işin içine girmez burada ceza hukuku değil bu neticede.

Ha yolcunjn yaptığı doğru değil tabi. Burada yapılması gereken havalimanı polisini çağırarak tutanak tutturmak olmalıdır.
"ben olsam döverdim sizi" bu lafı söyleyen hanımefendi 80 milyonun hislerini dile getirmiş.

"sokak süpürüntüsü" nün kim olduğu çok belli. Lağım seviyesinde bile olmayan bir ahlak seviyesine sahip kadının yaptığı büyük bir terbiyesizlik.