bugün

Yarın ankara için gerçekleşeceği rivayet olunan hadise.
Ankaraya da bu yıl kışın erken geldiği gerçeğiyle bizi yüzleştiren durum. Geçen yıl bu zamanlar yani kasım başlarında tişörtle geziyordum bea.
Bugün istanbul çok sıcaktı. Soğuyup yağmur kar yağması lazım. Yoksa yazın yandık.
Memnuniyetle karşılanmıştır. Vay efendim, doğalgaz faturası gelince görürüm seni diyecek olanlar, lütfen sikayetlerini bana değil, sayın hükümete yapsinlar. Ben sıcağı sevmiyorum.
Şort tişörtle katıldığım tespit. Ayaklarda hafif bi üşüme var bugün.
Gömlek, hırka, sıfır kollu tesisatçı yeleği, üstüne de kaban giydim işte hava biraz serinledi.
sıcak havanın göçmen kuşları takip edip güney yarım küreye gitmesinden dolayıdır.
5 derece yazıyor termometre. Hırka yağmurluk giydim diğer hırkayı da kafama kapattım çünkü saçımı gösteremem haram.
havaların soğuması demek artacak doğalgaz faturaları demek benim için. yazın mis gibi yakmıyorduk ama şimdi yakmaya başlayacağız allahtan ben tedbirimi önceden aldım da biraz araştırma yaptım bankkartın igdaş faturalarında taksitlendirme imkanı varmış belki öyle yaparım aydan aya zor oluyor çünkü peşin peşin ödemek.
sarılacak kimseniz yoksa yün içlik giyin.
içimiz ısınırsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. içimiz, gönlümüz sıcak olsun.
doğal gaz faturalarının kol gibi olmaya başlayacağının habercisidir.
tıpkı ısınması gibi doğal bir durumdur. hep sıcak olur mu hiç hava?
"Havalar da soğuk gidiyor
Bu aralar, üşürsün sen bilirim.
Aman, dikkat et aklına yazları getir."
Dün akşam Anadolu üniversitesine gittim ders için. Öyle bir kıçım dondu ki sokakta kalan evsizlerin halini düşünmek bile istemiyorum efendim.
Ankara olarak Cuma günü g*tümüzün buz kesmesi ve sol kulağımda üşümeye bağlı kaşıntı ve ağrı ortaya çıkmasıyla iyiden iyiye kendini hissettiren durum.
sarıp sarmalanıp kalın kabanlar giyip göbeği saklamak, bak bu güzel oluyor *
tişörtün altına atlet giymeye başlamak.
çarşaftan pikeye geçmek.
biz motorcuları üzmüştür.
gardrobun üzerine bohçalanıp kaldırılan yorganın küllerinden yeniden doğmasına sebep olmuştur. insan özlüyor o 10 kiloluk yorganı be kardeşim. yorganı hidayete erdirdik şimdi bazanın altında piyasaya çıkmayı bekleyen gocuk var.
Sızı şeklinde bir soğuk. Kış kadar keskin değil. Eğer sobalıysa evin, soba kurulmadan önceki birkaç günün sancılı, arada kalmış havası. Dışarıda fena değil. Ceket, hırka yeterli. Ellere dikkat. Eldiven zahmetli. Çatlayıp kanayan eller ayrı bir dava. Makyajın tam vakti. Ne yaz gibi eriyip akar, ne kış gibi donar. Yüzüne koyduğun gibi kalır. Belki bir arkadaş buluşmasındaki kahveyi içene kadar. Sonbahar buluşması başkadır. Tabi ya, her mevsimin ayrı draması vardır. Ama sonbahar bir çeşit sene başı. Kavuşma,henüz katlanmaya dönüşmemiş. Ortalama renktedir hava. Sakin. Sokaklar insan sesi ama bağırış çağırış yok. Her şey sükunatle olur biter. Bitiş ve başlangıcın kesişimi olduğundan curcunalar arada kaynıyordur belki. Hızlı ilerler. Çabuk biter. Geçiştir sonbahar.
Hemen sarılıp uyuyacak birilerini bulmalı. Bu kış yalnız uyunmaz. Eed.
Evet eylülün sonuna yaklaşmışız. Yakında daha da soğuyacak farkında mısınız? Oturmuş burda boş boş entry giriyorsunuz.
Güzel şeyler bunlar. Burada şiddetli rüzgâr var elektrik de gitti birazdan şarjım da bitecek. Ama sevgim de bitecek.
Hırka ve montların dolaplardan çıkacağının işareti. Artık zamanı gelmiştir.