bugün

gerçekleşen durum. yağmur yağdı buraya.

laptop ateş gibi ısınmıyor. öyle güzel ki.
mevsim döngüsü olabilir.**
iyiden iyiye hissettiren geceleri kıçınızı donduran soğuklar artık gelmiştir.hayırlı uğurlu olsundur.
arı sokma mevsiminin geldiğinin göstergesidir efendim. şöyle ki; poponuzda * 30 tane dikiş mevcutsa, mevsim sıcaklarının düşmesiyle tesiri artan soğuk hava dalgasının malum uzvunuza ulaşması sonucu 30 arının aynı anda poponuzdan sokması durumunu yaşamanızdır. dikiş mahrumiyeti çekmiyorsanız ve kaldığınız odanın dört duvarın üçünde de delik varsa bu kış arı özlemi çekmeyeceksiniz demektir.
eğer bir egeliysen ama başka şehirlerde yaşıyorsan sıçtığın günlerin geldiği ana tekabül eder.üstünde 2 kilo fazlalıklarla dolaşma zamanları geri gelmiştir,bir de kapalı kasvetli havada sabah soğuğunda kalktığında "döneyim hemen tekrar yatacağım" deme zamanların da.
naftalin kokulu kışlık giysilerin, dolaplardan çıkma vaktinin gelmesidir.
muhabbet tıkanmalarına birebirdir. baktın ilerlemiyor muhabbet hemen kullan, hiç korma. bu aralar tam zamanı.
Kışa giriş evresinin başlamasından ötürü içinde bulunduğumuz durumdur.

Ancak bu sabahları çok kötü etkilemekte beni. Böyle uyandığımda o soğukluğu hissetmem kendimi bir daha uyumaya zorlamama sebebiyet veriyor. insan rahat rahat yatağından kalkamıyo bile*
"önümüz kış" lafını akla getiren mevsim değişikliği.
ilk ve orta öğretim sınıflarında yapılan 'aa kar yağıyo' şakasına bi adım daha yaklaşılmasına mahal veren durum.
bahane olarak en çok biz üşengeçlere yarayan hava değişimi.

(bkz: dışarısı soğuk zaten en iyisi çıkmayalım)
artık içlik giyme zamanınının geldiğine işarettir.
Harbiden olan olaydır .

Ayaklarım üşüyor sözlük .
an itibariyle ilk yağmur damlaları düşmektedir aydına.
an itibariyle konuyu değiştirmek için girmiş olduğum ağır geyik. allah saklasın.
Haziran ayına gireceğiniz şu günlerde şaşırtan durum.
winter is coming.
kışı seven bir insan olarak yazın bile beklediğim,sevdiğim durumdur..
bir sean bean klasiği winter is coming.
Düzce'de 2-3 gündür hava çok soğuktu.Yağmur falan yağdı baya.Bugün düzelmeye başladı ama yine hafif bir soğuk var iyi böyle.
ankara sabah çok sıcakda geceleri çok soğuk. Ankarayı sevdiren bir neden daha.
Zaten bi ağustosumuz var o da yayalaya çıkmış gibi geçiyor. En iyisi antalyaya gitmek zaten heryerde klima var zaten gün boyu denize girersin. artık sıcak değil soğuk hava bir problem.
aslında çok da kötü olmayan durumdur. eylül'de pişince özlersiniz.
beni çok sevindiren durum.
Keşke hep mayıs havası olsa sabah sıcak akşam göt donduran cinsten.