bugün

aklıma cenaze sonrası verilen yemek geldi. millet sanki cenazeye değilde yemeğe gidiyorlar. çok saçma bir adet en acılı günde bir de cenaze sahibi yemekle uğraşır. birde sırf yemek için gelip cenaze umrunda olmayıp yemeği beğenmeyip, eleştirenler oluyor. cenazede sohbet edenler, siyaset konuşanlar. bu devirde cenaze ve yakınlarına saygı kalmadı.

buarada islamda 7 si 40 ı 52 si yoktur. bunlar şamanizmden gelen eski adetlerdir.
büYÜK iHTiMAL KURANI KERiM OKUNMUŞTUR. MORAL YEMEĞi DEĞiL MEVLiD.
Ben de ordaydım bugün çok şükür, ölen işçiler için yapılan mevlid-i moral yemeği diye tanıtmak büyük oçluk.
Hasarlarını, bütçelerine aldıkları darbeyi konuşmak için bir toplantı diyelim..
Çok yerinde bir eylem sonuçta adam güçlü Türkiye için üretiyor Hem ölen rahmetli işçilerin ailelerine birer tane apartıman dairesi alınır onlarda rahat eder.
Tabi tabi morel lazım.

görsel
iban no gönderip 10tl bağış istemediyse benim için sorun olmayan yemektir.
ister moral yemeği ister kutlama yemeği yapsınlar, havai fişek de atmaya gerek yok; zaten yeteri kadar patladı.
gerçekten umurumda değil.
bu fabrika sahibini veya bu yemeği eleştirmek haksızlık.
Ölenlerin ruhuna yasin okunup, hatim bağışlanan yemekli mevliddir.

Allahsizların, kitapsızların uzak olduğu, bilmediği. Dua var ya dua okunur hani rahmetlilerin ihtiyacı olan.

Okunmasın mı put kafalı.
Keşke moral namazı da kılsalardı. O eksik kalmış...
aynı fabrikada 6 yılda 15 kez patlama olmuş. bırakın da adamın morali bozulsun. 3 ayda bir faprikası patlıyor adamceğizin.
Yeni Türkiye özeti..
Son yemeğiniz olsun ,4 can gitmiş onlarca yaralı var .bunlar yemek yiyor.
Bu nasıl bı zihniyettir.

Kendi lüks tüketiminden feragat etmeyip işçilerinin maaşını ödemeyen insanlardır bu patronlar.
Morallensin yeni şirketini isim değiştirip çabuk kursun diye verilmiştir.
yazıklar olsun amk.
(bkz: 3 temmuz 2020 sakarya havai fişek patlaması)'nın ertesi günü yapılan insanlık dışı etkinlik.

insanlıktan çıkmışlarda bugün...

dün infilak eden ve 4 işçinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan sakarya'daki fabrika patlamasından sonra, bugün müsiad denilen kuruluş, fabrika sahibi için sakarya'da bir moral yemeği vermiş.
görsel

insan diyecek söz bulamıyor gerçekten.

bunlar güya "müslüman sanayiciler..."

fabrika sahibi olan şahıs şu;
görsel

kendisi müsiad'ın sakarya şube başkanı aynı zamanda.
yani müslüman(!) sanayici...

fabrikası patlamış, 4 işçi hayatını kaybetmiş, 3 işçi kayıp, onlarca yaralı işçi var.

ve bu adamlar moral yemeği veriyor.
fabrika sahibinin morali bozulmuş...

bak ya, yazık, kıyamam...

moral yemeğinde birbirinize islamcı şakaları yapıp gülmüşsünüzdür allah bilir.

zira bu zihniyet böyledir.

36 şehit verdiğimiz saldırı sonrası bile gülüp kahkaha atmışlardı.
fabrika patlamış, işçiler ölmüş moral yemeği normal...

edit: bu arada fabrikada meydana gelen patlama ile ilgili başlatılan soruşturma neticesinde bir müdür ve iki ustabaşı gözaltına alınmış. ama fabrika sahibinin ifadesi dahi alınmamış.
neden? çünkü adamın morali bozuk.
işte moral yemeği de verildi kendisine, ifadesini alsanıza şunun.
güncel Önemli Başlıklar