1. 1.
    havayollarının yurdum insanının hizmetinde olduğunu gösteren sevindirici fotoğraftır.
    15 -6 ... monk of monkmountain
  2. 2.
    onlar da bu vatanın evlâdı değil mi..?

sırtında üç aylık bebeği ile cepheye kağnı ile cephane taşıyan elif ananın ağıdını hayatında hiç işitmedin mi..?

helâl olsun teyzelerime benim.. inadına inadına o geleneksel kıyafetlerinizle binin o uçaklara.. binin ki, bazıları bilsin sizin de bu ülkenin 1. sınıf vatandaşı olduğunuzu..

*not: benim köyümdeki kadınlar da aynı bu şekilde giyiniyorlar.. geleneksel giysiler bunlar.. ayrıca bu kimseyi de ilgilendirmez.. kimse kimsenin ekmeğini vermiyor sonuçta.. ok..?
    12 -5 ... kiss kiss bang bang
  3. 3.
    Senin utandığın o şalvarlı kadınlar kurtuluş savaşında ön cephelerde savaştılar. Onların kültürüyle dalga geçeceğine ilk önce kendi yırtık pırtık ruhunu arındır. Saygısız. Yükünü bile sırtlarım eli öpülesi annelerimin.
    8 -1 ... kale3112
  4. 4.
    şimdi bu dangoza sorsan "amerika müthiş yeaaa, otobüs diye bişey yok, herkes uçakla seyahat ediyor" der. uçaktaki kovboy şapkalılara bayılır.

uzun uzun yazcaktım da, değmez. hababam sınıfındaki doğru ahmet gibi, utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm ama, ondan da anlamazsınız ki siz...

not: okul yapmaya gelme sonradan, sokarım o tuğlaları götüne.

edit: başlığı açan kişi siktirolup gitmiş, aydınlatayım: sözkonusu fotoğrafta başörtülü(hayır türban değil,anadolu kadınının başörtüsü işte), şalvarlı ve sırtında çuval taşıyan iki yaşlı teyze uçaktan iniyordu, arkadaş da bunlarla beraber uçmaktan şikayetçiydi.
    4 ... kel sarman
  5. 5.
    Üzücü olan senin nefes alman. Geçmişini bilmeyen dümbük olunca ne desem kafi gelmeyecek. Türk Anadolu kadını aşağılamak haddine mi. Lafa geldi mi kucaklayıcı modern uygulamada gerzek pisliksiniz.

Not: bu kadar ağır konuşmak istemiyordum ama bunun gibi başlık açmak zeka geriliğinin nişanesidir.
    4 ... damdakimaymun
  6. 6.
    Cumhuriyet, laiklik, demokrasi, ilericilik vs şekilde öten ama demokrasi nedir bilmeyen yurdum insansılarını rahatsız eden fotoğraf.
    Bundan rahatsızlık duyan demokrasi aşığı insanın oy verdiği partiye bakıyorsun, parti içi muhalif çıkınca kesin ihraç istemiyle disipline sevk ediliyor,
    Bu insanlara demokrasiden, haklardan bahsetmenin anlamı yok,
    Zaten burada yazdıklarım onlar için değil, kendi gibi düşünmeyen herkese akpli yaftası vuran tipleri izah etmek için diğer herkese,
    Demokrasiyi köylüyü aşağı görmek zanneden zihniyet iş görmüyor, oy aldıkları yerler de belli zaten,
    Bu kadınlarla uğraşana kadar biraz kendinize bakın, biz neden iktidar olamıyoruz? Halk neden bize oy vermiyor? Halka rağmen halk için mantığına neden körü körüne bağlıyız? Ne zaman gerçekten halk için birşeyler yapacağız? insanların kıyafetleri yerine zihinlerini, fikirlerini ne zaman önemseyeceğiz?
    Ondan sonra hede hödö.

Not: AKP'li olmakla itham ettiğiniz ama AKP'li olmayan herkes sizi silksin.
    -1 ... dalya rock yazar