1. 1.
  Cevap Havaalanı. Evet.
  ... hepinizi sevmiyorum
 2. 2.
  Sadece yurtiçi seferleri icra ediliyorsa havaalanı, bunun yanına yurtdışına seferler varsa havalimanı.
  ... cerevesta
 3. 3.
  yurtdışı aktarma merkezi olarak kullanılırsa havalimanı, sadece uçuş içinse havaalanı. istanbul, konumu itibariyle her zaman havalimanıdır misal.
  1 ... masklavi
 4. 4.
  Devlet Hava Meydanları işletmesi (DHMi) Genel Müdürlüğü, havalimanı/havaalanı karışıklığına bir son verdi. DHMi bünyesindeki 31 havalanının ismi havalimanı olarak değiştirildi.

  DHMi’nin sitesinde yer alan duyuruya göre, DHMi işletiminde bulunan 43 havaalanının 12 tanesi havalimanı, 31 tanesi ise havaalanı olarak isimlendiriliyor ve bu durum isim karışıklığına neden oluyordu.

  DHMi Yönetim Kurulu, 18 Şubat 2012 tarihli toplantısında almış olduğu kararla havalimanı/havaalanı karışıklığına bir son verdi. DHMi Genel Müdürlüğü işletimindeki tüm havaalanlarının teşkilat yapılarında değişiklik yapılmaksızın, bundan sonra 31 havaalanının ismi "Havalimanı (Airport)" olarak değiştirildi.

  (Örnek: Kars Havalimanı, Ağrı Havalimanı)

  Alınan karar doğrultusunda Ağrı, Kars gibi havalanı olarak adlandırılan 31 havaalanında terminal içi ve terminal dışı tüm kullanımlarda "Havaalanı" ibaresinin kaldırılıp yerine "Havalimanı" yazılması için gerekli tüm çalışmalar başlatıldı.

  kaynak: dhmi.
  1 ... kafam bir milyon
 5. 5.
  airport‘dan baz alırsak havalimanıdır..

  havaalanı değil zaten olay yerde gerçekleşiyor ve uçan nesneler sudaki gemiler gibi park ediyor..
  1 ... artificialhuman