bugün

(bkz: gülün lan)

(bkz: ısmarlamış bari kırmayalım gülelim)
helikopter geçerken elle ağza vurarak abababababababa diye sesler çıkarmak bu kolun görevidir.

bir şey hatırlattı bana nedense!

(bkz: sinifin en guzel kiziyla ayni kola secilmek)
hava güneşli mi yağmurlu mu onu da işaretlerdi duvardaki bişeye bu kola mensup arkadaşlar.
(bkz: daha var mıydı)
beş yıl beş koca yıl trtnin hava durumunu hiç kaçırmamama sebep olan kol. en kolay işaretlediğim kol erzurumdu. yılın yedi ayı karlı. bi kere galiba dördüncü sınıfta haziran ayında tatile yakın karlı yapmıştım erzurumu. nasıl heyecanlıyım ama sanırsın müdürün arabasını çizdirmişim. kimse farketmedi. yaptığım işin değersiz olduğunu, dört yıl boşu boşuna hava durumunu izlediğimi farketmiştim.
ilkokuldayken her gün hava durumunu öğrenip, duvardaki kağıda güneş,bulut yada yağmur yaptığım günleri aklıma getirdi.
sağ işaret parmağını ağzına sokarak ıslattıktan sonra havaya kaldırarak rüzgarın hızını ve yönünü tayin edip, sınıf duvarındaki panoya neşretmekle mükellef öğrenci kolu.
her gün sıcaklık ölçüp dereceyi ve o günkü hava durumunu bir çizelgeye işleme cinsi faaliyetler yapan öğrencilerin mensubu olduğu ilkokul faaliyet kolu.
en sikindirik kollardan birisidir.
Geleceğin meteorologlarının yetişmesine ön ayak olmak için icad edilmiş öğrenci kolu. işe yaramış mıdır o ayrı konu.
güncel Önemli Başlıklar