bugün

eski sevgililerimden hatıra olarak aldığım nesnelerdir. üzerlerine etiket yapıştırıp adlarını da yazarım, kutuda dururlar öyle. Bir nevi hatıra kutusu.

çakmak, toka, eldiven, atkı, kalem, külot, ruj, tshirt...
Babamın düğünlerinde taktığı kravat duruyor nasip olursa evlenmeye kalkışırsam eşimin takımının cebine mendil gibi yerleştireceğim ya da direkt kravat olarak takmasını rica edeceğim garip değil ama müthiş bir manevi değer niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Garip nesneye gelirsek ablam diş tellerini saklıyor hala.
alışveriş fişleri. hatta fiş koleksiyonum vardır.
şimdilerde bulmak zor ama ağabeyimden kalan kartpostal kolleksiyonuna yenilerini eklemek hoşuma gidiyor. umarım abimde bunu biliyordur.
tahta mandal, ptt jetonu, sefertası..
alışveriş fişleri. fiş koleksiyonum var.
Eşimin kına yakılan eline konulan 1 lira. Kınasını bile silmeden saklıyorum. Benim için tam altından bile değerli bir şey.
ortaokuldayken renkli kalem uçlarını çıkartıp yan yana dizerdim. hoş gelirdi.
Bir tek Gözlük vardır elimde o anılara dair hatıra.
Silahlık kartım ve piyade neftem.
Askerlik künyem evde duruyor.
Kaldığını zannetmiyorum görmedim ya da kırıldı.
Yok böyle bir şeyim maalesef. Kalp kırıklarımı saklıyorum
g3 mermi çekirdeği. askerlik hatırası.
Kırmızı Jartiyer.
Kocisimin ilk buluşmada yanında getirdiği gofret kabından çocukların dökülen dişlerine kadar * sanırım bu işi azıcık abarttım. Başlığı okuyunca farkına vardım..
Bulmaca parçası. Evde yalnız kaldığımda bizimkiler izmir e gittiğinde onların çözdüğü bulmacayı saklamıştım. Höff acayip duygusalım.
ortaokul defterlerim.

not: gay değilim.
Marvel süper kahraman kartları.
Eldiven.
Masumiyet müzesinde orhan pamuk bu konuyu güzel işlemiş.