1. 1.
  sesi karga, kızı görünce ne yapacağını şaşırmışlıkla emrahtan bi parça çığırmaya başlayan zeka seviyesinin minumumlarda olduğunu kendine güvensizliğin maksimumlarda olduğunu düşündüren bu hareketiyle hiç bir yere ama hiç bir yere varamayan tuhaf bir kişilik
  6 -2 ... aburcubur
 2. 2.
  efendim bu atraksiyonu yapar iken secilecek sarki cok cok önemlidir. cünkü sen gider pantolonunu cok sevdim haydi cikar bebeğim sarkişini söyleyipğ apaçilik yaparsan cantayi kafana yersin.

  sen tutar ibo'dan tren gelir hos gelir ley ley lümüneyi patlatirsan, muhatap oldugun kişi seni öküz yerine koyar. (bkz: öküz ve tren prensibi)

  ne bileyim tutar zeytin yagli yiyemem aman basma fistan giyemem ama dersen, nisa tarifesinin küfür etmiş gibi olursun. çünkü nisa tarifesi cok kotu zeytinyaglilar bile yapsa övülmesini sever. ha kufur etmişin ha bunu söylemişin.

  ne mi söyliyeceksin? bosver sarki ile zamparalik yapmayi. burasi italya değil ki o sole mio patlatip seranat yapip kasabanin güzeli sophia loren'i tavlayacaksin. hem burda sophia loren yok ki, bol bol kezban var. arada sirada paris'e gider film ceker o kadar.

  git aile büyüklerine söyle söyle bir helal süt içmiş hayirli kismet bulsunlar sana yahu! takı paralari ile iş kurar gül gibi gecinip gidersin iste. *
  3 -1 ... mulayim
 3. 3.
  "seni anan benim için doğurmuş canım"..
  ... balta
 4. 4.
  hatunun kendisiyle düet yapmaya başlayacağını ve böylelikle bir aşk doğacağını sanan güruh.. lakin toplumda o kadar fazla bir orana sahip ki bu tipler insan zeka kırıntısı aramıyor değil..
  ... pantalassa
 5. 5.
  bakırköy sahilinde birkere denk gelme şanssızlığına madur kaldığımız olay.. adam çok güzel bi yerden şarkıyı yakalamış ve kızlara laf atıyordu..
  şarkının sözleri ve vücut dili anlatmak istediğini çok iyi tarif ediyordu..

  (apış arasını okşayarak) " anlatamam görmen lazımmmm" isimli eseri seslendiren gençler bizi gülmekten yarmışlardı..
  ... morgece
 6. 6.
  aşık insanın zihniyetidir. ah bir de ses olsa..

  - my fading voice sings of loo-o-oo-veee.. ya..

  zihniyetten ise hakikaten tiksindim, bu zihniyete bu kadar yüklenen yazarın zihniyetinden de sıkıldım..

  hatun geçerken şarkı patlatan insanların nesi var?
  ... balon
 7. 7.
  duruma uygun şarkı;
  -heyy heyy bakar mısın? yüreğime akar mısın?
  ... leigh cheri
 8. 8.
  karşıdan sizi gördüğünde ilk önce başını eğen, muhtemelen bir şarkı düşünür burda, sonra kafasını kaldıran, gözleri kısan, şarkıyı mırıldanmaya ve kafasını bir zamanlar aşkın nur yenginin yaptığı gibi sallamaya başlayan, sonra tam yanından geçereken kulağınıza daha sesli bir şekilde pöykürerek volumünü artıran zihniyettir. hadi bunlar bir nebze çekilebilir ama tam yanınızdan geçerken "seni ben varya ağaca dayayıpta ..." diye devam eden bir küfrü duyduğunuzda bayan olmanızdan dolayı dönüp "ağaç sensin sana girsin o çocuğuu" diyememeniz kötüdür.
  ... birgarip
 9. 9.
  (bkz: hatun geçerken şampanya patlatan zihniyet)
  1 ... aksak tirtil
 10. 10.
  +bennn sennnsiiiizzzzz...oooof ulan oooofff....tüüeehhh. (tükürük efekti). nabüyün necati, nassın?
  1 ... filleri kurtaran adam