Advertisement

 1. ?.
  Nilgün Öneş isimli şahsın nuriye akman'a söylediği itiraftır.

  nö-78 döneminde örgütlü bir hayatım oldu.
  na-Hangi örgütte?
  nö-TDKP. 68'de THKO olan grubun 78'de ismi bu oldu.

  tamamı için:
  http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=169499
  2 -5 ... uvjb
 2. ?.
  gayet normal olan bir durum. solcular da sağcılar da çeşitli grupların içerisindeydiler o yıllar. itiraf falan da değil ayrıca. örgüt ten kasıt da türkiyenin bağımsızlığını isteyen aydın gençlerin oluşturduğu grup. dizinin danışmanlarından mümtazer türköne de mttb saflarındaydı o yıllarda.

  bırakın buna kendi ülküdaşlarınız bile gülmez koçlar.

  thko'ya terör örgütü diyen arkadaşlar var. bi tarafımızla gülüp selam olsun diyor, denizleri asanları, diğer thkolulara idamla yargılayıp yıllarca hapis cezası verdikten sonra aynı mahkemelerin bir anda hepsini af edip salı verdiğini hatırlatalım. artık bu af olayında gelecekte tarihteki bu hukuk skandalının yargılanmasından korkmak mı vardır başka bir şey mi bilemem.
  5 -3 ... asil en optimist pesimist
 3. ?.
  (bkz: itiraf derken)
  1 ... glbst
 4. ?.
  bir de yanlış bilmiyorsam, eğer biliyorsam düzeltilmesi gerekiyor, senaryo danışmanlığı yapanlardan biri mustafa yalçıner. kendisi 68 devrimci kuşağı içinden gelen thko militanıdır. 71 sürecinde yargılanmış, ardından da hk ve tdkp'de yer almıştır. hatta bugün emep'in gmk üyeliğini yapmaktadır. tabi bunları kendisini övmek için söylemiyorum ama çaık bir şey varsa, bunlar yeni şeyler değil. amerika'yı keşfetmiş gibi davranmamak lazım.
  1 ... kisil
 5. ?.
  thko-tdkp bu gelenek günümüzde emep partisi çatısı altındadır.
  not:o yıllarda devlet eliyle, komando kamplarında eğitim gören ülkücüler nasıl olduysa, o insanlarda kendilerini savunmak için örgütlendiler.
  (bkz: meşru müdafa)
  ... east7894
 6. 1.
  senaristi ve danışmanı arasındaki fark biraz derindir.. thko terör örgütü iken, mttb sadece öğrenci birliğidir.
  1 -1 ... cilgin ordek fahriye
 7. 2.
  hatırla sevgili dizisinin solcu eksende bir dizi olduğunun ispatıdır. sağcılardan fazla bahsedilmemesinin ve subjektifliğin sebebinin anlaşılmasına vesile olmuştur. koskoca sağ fikriyatını salt yaşar karakterine bağlamalarındaki sığlıkla uyuşan bir durumdur.

  na-Sağ kesimi, sol kesim kadar vermediniz. Bir tek Yaşar ve Metin'le iş bitti mi? Çünkü orada da çok büyük dramlar yaşandı.
  nö-Doğru, yaşandı. işin konsepti Türkiye'deki darbeler ve sonuçlarıydı. Böyle olunca zaten yol belli oldu. Biz THKO'nun içinden gideceğiz. THKPC bile değil. Çünkü Deniz'ler asıldı. Daha önce Demokrat Parti'yi anlatacağız. Daha sonra da Erdal Eren'in idamını göreceğiz. Yaşı küçük asıldığı için. Ama ondan önce bir sağcı, bir solcu asıldı. Onları göreceğiz. Şimdi yol böyle olunca ister istemez sol grupların içinde durduk. Ama bir şekilde Yaşar ve Metin kanalıyla da biraz o tarafı vermeye çalıştık. Ama dediğiniz gibi o kuvvetli olmadı.

  na-iki kesim eşit verilemez miydi?

  nö-ahdşhsşdahşds
  1 -1 ... uvjb