1. 1.
  uludağ üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümünde 2008 yılında prof. olmuş, bölümünün en muhabbet ve cana yakın hocasıdır. derslerde ve ders dışında kısa sohbetlerle dertleşilir ,facebookta arkadaş listenizdedir bu samimiyet ve yakınlığa aldanıp sınavda kolay soru beklersiniz ama ters köşe yatılır çünkü sorduğu sorular ile nam salmıştır. derste işlemediği ya da herhengi bir dönemden soru her an karşınıza çıkabilir. eski anadolu türkçesi dersi ikinci sınıfın ikinci döneminin korkulu rüyası olmuştur.
  2 ... pnar
 2. 2.
  (bkz: anne) üniversitedeki 4 senem boyunca her türlü yardımı yapmış, güleryüzü ile gönüllerde taht kurmuş güzel insan, hocam. yeni ünvan almış buna da çok sevindim.
  1 ... xargn
 3. 3.
  tesadüfen esra ceyhan'ın programında canlı yayında iskender yemeğinin tarifini verdiğini gördüğüm dilbilgisi hocamız,ekmek teknesindeki ayhan anneye benzer.
  3 ... xabiasvili
 4. 4.
  uludağ üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölüm başkanıdır.
  1 ... squidward
 5. 5.
  tde bölümünün en baba hocasıdır. bölüm başkanı olmasıyla öğrencilerle olan diyaloğu resmileşmemiş; aksine bize daha yakın olmuştur. anne sıcaklığını sağlar. derslerden önce mutlaka hal hatır sorar.

  uludağ sözlüğü takip ettiği derslerdeki yakınmalarından belli olmaktadır.verdiği derslerin ortalaması düşüktür.bunda verdiği derslerin bölümün en zor dersleri olmasının( oğuzca,köktürkçe,uygurca)rolü büyüktür.

  e tabi hatice hocamız da ders zor sorular bari kolay olsun demez asla. biz de kasılır pek çalışamayız... sonuç ortada işte...
  1 ... obeldesakini raku
 6. 6.
  dunyada hafızlık yarısması duzenlenir. genc bir hafız da bu yarısmaya katılmaya
  karar verir. en iyi hocalardan ders alır. cok calısır. iyi hazırlanır. nihayet
  yarısma günü gelir. genc hafız kursidedir. fatiha suresini okur.sonuna geldiginde
  hocalarına bakar.zira arapca yazılıstan dolayı bir hocası veleddalin diye ogretir digeri ise veledzalin.ikilemde kalan hafız ne yapsam diye düsünürken birden agzından
  veleddzzalin cıkıverir ve birinci olur.
  dilbilgisi konusunda dalini yada zalini ögreten hocalarımdan biridir.digeri ise (bkz: kerime üstünova)dır.farklı iki ekolü temsil eden hocaların aynı dersleri vermeleri büyük sanstır.
  4 ... jamalmalik
 7. 7.
  Hatice Şahin dendiğinde akla ilk gelen sözcük: Anne! Güleryüzü, samimiyeti ve sevgisiyle... Onu sevmeyen öğrenci var mıdır, belki vardır; ama onun sevmediği öğrenci olmamıştır.

  Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün öğrenciyi en çok düşünen hocasıdır. Öyle ki, yazdığı kitapları almamızı şart koşmaz, ya da kitap almak mecburiyetinde bırakmaz. Hatta bir makaleyi anlatacak olan öğrenciye ''Çocuğum makale çok kalın anlatırken özetini çıkaracaksın ya, onu ver Han'a arkadaşların ondan çektirsinler boşuna para vermesinler.'' dediğine bizzat şahit oldum.
  ... jenesaisquoi
 8. 8.
  Tatlı bir hocadır. Eat dersinde baya efor sarf eder sınavlarının nasıl olacağı bellidir hayatta sınırdan bırakmaz çok hayır duası alır.
  ... kopekcismet
 9. 9.
  Adını sözlükte görünce insanın ruhunu ısıtan öğretmen.

  10 yıldan fazla olmuş, anamı görmüş gibi mutlu oldum hatırlayınca.
  1 ... centurion