bugün

Nazım demişti;
akdeniz'e uzanmış bir yarrak başı gibi..
kıbrıs dassagi o zaman.
Başkasınınkini görmeyenin kendini piyade tüfeği sanma durumu.
(bkz: iskandinavya yarımadası)

Not: vatan toprağına büllük muamelesi de yaptık ya... Artık sözlüğü kapatabiliriz.
nahoş bir ifade. öte yandan bu ilimizin plaka nosunun 31 olması da mevzu ile ilginç bir eşleşme sağlamıyor değil hani.
o zaman hatay belediye başkanı...

yazık lan adama.
Suriye de avradı olmalı ki
Doğurduğu bize geliyor.
Ee almak isteyen buyursun gelsin o zaman!
Hatay çok kıymetli bir vatan toprağıdır. Stratejik önemi yanında körfezi ve çok verimli topraklariyla gerçekten Türkiye için çok kıymetlidir.

Maalesef Lozanda kaybetmiştik de şükürler olsun ki gazi Mustafa Kemal'in ( çok ağır hasta olmasına rağmen ) fedakarane Çabalarıyla kurtarıldı. Ah bir de Musul ve Kerkük'ü de kurtarabilseydik.
Hatay bahane benzetme içler acısı. Koca lazımsa bunun daha medeni yöntemleri var. Gerçekten arayan bulur. Şuraya bak Bir de ups a (günah keçisi o) azgın diyorlar. Sözlük iyice zarf atma evi oldu. Milli değerler manevi değerler yerlerde, tarümar. Yönetim tatilde galiba yine.
hatay bize çok pahalıya maloldu.
hatay'ı alabilmek için ulu önder atatürk hayatından vazgeçti.

ve sen şimdi diyorsun ki "hatay türkiye'nin yarrağıdır..."

sizin gibilerin bu kutlu bayrağın altında yaşamaya, nefes almaya bile hakkı yok.

bazı değerler vardır dalga geçemezsin. yazık...

ama son zamanlarda öyle bir nesil yetişti ki ne bayrak bilir, ne vatan bilir, ne toprak bilir...
ama onlar da haklı.
hatay cumhuriyeti'nin meclis binasının künefe salonu yapıldığı bir devirde yaşıyoruz.
gençlerin böyle bilinçsiz olması gayet normal.

kutsal vatan toprağını benzettiği şeye bak. terbiyesiz herif.
Benden duymamış olun da Hataylılarda da hakkaten kol gibi yarak oluyor.
plakanın da 31 olması tesadüf değil.
(bkz: eserinle gurur duyuyor musun)
Kuyruk sokumu bence.
akp oraya arapları yığıp türk nüfusu azınlığa düşürme işini çok güzel hallettiği için 15-20 yıla kestirip bülent ersoy cumhuriyeti olacağız.
Çabuk hataylılar gelmeden.
Hatay yardımlaşma ve dayanışma derneği basın açıklaması eşliğinde dava açarsa görürsün yarrağı.
Wow hem de kaldırmışız.
Tövbe bismillah dedirten tespit.
Abi keşke direkt demeseydin böyle, tamam komik olmuş ben de güldüm ama ne bileyim.. Ayıp olmuyor mu?