bugün

kendi ülkesinde kan gövdeyi götürürken cerablus'tan iskenderun'a kadar bölgeyi türkiye'den alacağını iddia eden suriyelilerdir.

evet yanlış duymadınız, son günlerde ypg'nin elinde olan azaz'ın güneyinde bulunan tel rıfat'ta kurulan "suriye ulusal direnişi" isimli yaratıklar önce türkiye'nin suriye'den çıkmasını istemişlerdi şimdi ise açık şekilde hatay'ı geri almak gibi iddialar öne sürüyor.

buyrun haberi sunalım:

--spoiler--
PKK'nın Suriye kolu YPG’ye yakın Hawar Haber Ajansı 'Suriye Ulusal Direnişi' isimli yeni bir oluşum kurulduğunu duyurdu. Haber ajansı, grubun Siyasi Büro Üyesi Ali Mahmud'ün yaptığı açıklamada "Türkiye’nin Cerablus-Azez arasındaki bölgeyi işgalinden sonra bu grubu kurma gereğini duyduk. Bunu Suriye'nin bütünlüğünü korumak için yapıyoruz." dediğini belirtti. Örgütün kuruluş bildirisinde amaç, "Cerablus ile iskenderun arasındaki Suriye topraklarını geri almak’ olarak belirtildi.

Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye’nin Osmanlıyı diriltmek istediğini öne süren Mahmud, ‘Türkiye’nin Suriye’yi işgali Osmanlı’yı yeniden diriltmek çabaları kapsamında geldi. Bu grup Erdoğan’ın ve Osmanlı’nın iktidarına son verecek’ diye konuştu.

Türkiye’nin planlarını boşa çıkaracaklarını iddia eden Mahmud, ‘Tüm gücümüzle direneceğiz. Suriye halkı tarihte işgalci güçlere karşı direndiği gibi şimdi de bunu yapabilir’ şeklinde konuştu.

Suriye Ulusal Direnişi’nin hedeflerinin Suriye ile sınırlı olmadığını açıkladı ve grubun kuruluş bildirgesinde ‘Amaç, Cerablus ile iskenderun arasındaki Suriye topraklarını geri almak’ cümlesi yer aldı.

Lübnan'da yayın yapan El Ahbar gazetesine konuşan oluşumun Siyasi Büro Şefi Rezan Hıddo, grubun ABD öncülüğündeki koalisyonla bağlantısının olmadığını ve saflarının arasında rejim destekçilerinin de, karşıtlarının da olduğunu, savundu.

Tel Rifat, Şubat 2016'da PKK'nın Suriye kolu PYD’nin askeri kanadı YPG'nin Afrin'deki güçleri tarafından muhaliflerden alınmıştı.
--spoiler--

kaynak: http://aljazeera.com.tr/h...sum-turkiyeyi-tehdit-etti
direnişini de al git denilesi arap çetesi bozuntularıdır. araplardan korkulmaz çünkü tarih boyunca onlardan adam akıllı devlet bile çıkmamıştır.
suriye halkının karşısına alacağı son güç suriye'dir. türkiye'nin suriye'lileri misafir etmesi çok önemli bir etken olmuştur bu konuda.

--spoiler--
türkiye’nin planlarını boşa çıkaracaklarını iddia eden mahmud, ‘tüm gücümüzle direneceğiz. suriye halkı tarihte işgalci güçlere karşı direndiği gibi şimdi de bunu yapabilir’ şeklinde konuştu.
--spoiler--
Sasirtmamistir. Zaten hatayin turkiyenin hindistani oldugu bilinen bir gercektir.
Türkiye benim umrumda değil diyorsanız okumayın
HATAY GERÇEKLERi
Lütfen 2 dakikanızı ayırıp okuyun;


Hatay gündemdeyken bazı gerçekleri konuşmamız gerekiyor.
Suriyeli çocuk anneler ve doğumlarını...

Hatay'daki sınır hastanesinden iki doğum paylaşacağım.
Biri 14 bir diğeri de 15 yaşında...

Bu gibi bir çok doğum hadisesi yaşanıyor.

Hatay'da yaşayan bir hemşiremiz anlatıyor. Gelin kendisinden dinleyelim:

"Merhaba Batuhan Bey araştırmalarınızı inceliyorum, sizi takip ediyorum, lütfen bir şekilde bizim de sesimiz olun. Hatay savaşılmadan kaybediliyor. Burada sağlık personeliyim.

Arapça öğrenmemiz konusunda sürekli bir baskı görüyoruz. Gelen Suriyeli hastalar bize tepki gösteriyor Arapça bilmediğimiz için. Bir de Suriyeli doktorlarımız var. Onlar da bizi hor görüyor. Her 10 doğumun 8'i Suriyeli. Erkeklerin 4-5 tane eşleri var.

13 yaşında kız çocukları hamile. Ayrıca iki ay içerisinde bir ismin 2 ayrı yerde doğum yaptığını belirledik ama bakanlıktan herhangi bir yaptırım haberi almadık. Gaziantep'te kimliksiz bir yakınına kendi kimliği ile doğum yatışı yaptırmış. Gerçekten artık nefes alamıyoruz burada.

Araştırılmıyor, kimse bilmiyor burada yaşananları. Daha dün bir adamın 26 ncı çocuğunun doğumunu yaptırdım ve 4 eşi var. Ben, bunlara dur densin istiyorum, lütfen..."

Hatay sorunu burada bitmiyor. Belediye Başkanı Suriyeli doğumlarını gündeme getirdi diye soruşturma geçiriyor.

Hatay'a Suriyelileri profesyonel bir nizamla yerleştirenler sessizliğini koruyor. Hatayla ilgili Suriye ciddi propagandalar yapılıyor. Sosyal medya hesaplarından "Hatay'ı alacağız" diye Türkçe paylaşımlar yapılırken, binlerce beğeni geliyor. Bir örneğin, 2 bine yakın beğenisi var.

Hatay ile ilgili bir başka okuyucumuzun anlattıklarına kulak vermenizi istiyorum:

"Batuhan Abi, selam HATAY/ANTAKYA'dan yazmaktayım, lütfen Hatay’da ki istilanın sesi ol. Suriyeli artışı aşırı fazlalaştı duvarlarda, parklarda Arapça “Hatay bizim" yazıları yazılıyor.

Parklarda bulunan sözde sığınmacı “Erkek”ler kilim serip bebeğini, çocuğunu oynatan Türk anneleri izliyor. Yaşamakta olduğum mahallenin parkına artık Türk gelemiyor.

Diğer bir yandan aşırı doğum var. Yolda bir Suriyeli kadının yanında 4 -5 bebek kesinlikle bulunuyor.

Hastanelerde Suriyeli sayısı o kadar yoğun ki sürekli kavga çıkıyor. Genç Suriyeli erkekler bellerinde silah, bıçak, satır, vb. şeylerle gezmekte ve taşımaktan çekinmiyor, parklarda bunları çıkarıp pozlar veriyorlar.

Azınlık biziz Hatay’da, biz Türkler kendi vatanımızda, şehrimizde azınlık kaldık. Örneğin; şu duvarda Arapça 'Hatay bizimdir' yazıyordu, belediyeye şikayet edince kazıdılar."

Hatay'dan gelen mesajların ardı arkası kesilmiyor.

Bir başka vatandaşımız anlatıyor:

"Geçen yaz Eğitim Araştırma Hastanesi'nde işim olmuştu, 17 yaşında Suriyeli bir kadının beşinci çocuğunu doğurduğuna bizzat tanıklık ettim ve eşi de 40 yaş üstüydü. Annem 70 yaşında onlara tercümanlık yapıyor; -'Buralar bizim, en sonunda siz gideceksiniz' diyorlar."

Hatay sınırında yaşayan bir başka vatandaşımızla görüştüğümde ise çok çarpıcı detayları paylaştı. Kendisinden dinleyelim:

"Eşim Hataylı, ağır bir hastalığa yakalandı. Son zamanlarını iyi geçirsin diye memleketi Hatay'a getirdim. Köy evimiz tam sınırda...
Kocaman bir duvar var üstü dikenli telli. Bayağıdır var bu duvar.
3 ay önce bir daha tel duvar çektiler ortada bizi koruyan asker kulübeleri var, 50 metrede bir kulübe var
Bütün bunlara rağmen mülteciler akın akın geçiyor.
Sınır köylerinin çoğunda insan kaçakçılığı yapılıyor.
Gelenlerin çoğu erkek. Adam başı 1.000 dolar alıyor kaçakçılar. Bu işi yapanlar tam bir vatan haini.
inanın, bu beton ve tel duvar olmasına, tüm engellemelere rağmen binlercesi geçiyor veya geçiriliyor. Şehrimiz göz göre göre elden gidiyor."

Hatay'daki tablo son derece ağır, orada yaşayan vatandaşlarımızı dinlediğimiz zaman üzülmemek, hayıflanmamak mümkün değil.
Yabancılaşma o kadar hızlı tesir ediyor ki bazı ticarethanelerde, sokaklarda Türkçe'ye rastlayamıyorsunuz.
Gerçekler gün gibi ortada. Sözde mülteci dernekleri, kadın dernekleri, siyasi erkler ve fonlananlar Hatay'da çocuk anneleri göstermek istemiyor.
Vatandaşların sesini duyurmuyor.

Kriz sandığımızın ötesinde. Hatay'ı savaşmadan kaybediyoruz.
O hatay'ı sen de yaptın, Her aptal aşık gibi
Sonra ay'dın ya kaybolaydın, peşimde saRhoş gibi,
Belki tırlamışım, candyimi zorlamışıııım,
ismini yeni koydum, uzaktan arkadaşıııım.
"sessiz istila" sesli hale geliyor yavaş yavaş..
Zaten işgal altında Hatay kurtarılması gerekiyor yeniden.
işgal etmek isteyen mi?
Hatay çoktan işgal edildi günaydın.
Bu konuda bir şeyler yapıldı. Nasıl zamanında Hatay'a sahip çıkıldıysa ve Atatürk için önemliyse bizim için şu anda da önemli. Hatay'ı göz göre göre onların eline bırakamayız.
ne hatayı ??? bütün türkiyeyi işgal ediyorlar .
istemek mi? Zaten işgal etmişler.
Trabzonuda afganlar işgal ediyor ses eden yok.
(bkz: ümit özdağ)
(bkz: zafer partisi)

türk seçmeninin anlayamadığı şey, verdiği oyların kendisine suriyeli istilası ve kürt terörü olarak geri döndüğüdür...

sen ülkenin dümenini 20 sene boyunca suratından ve paçalarından rizelilik damlayan, dil bilmeyen, diploma gösteremeyen, kaçak inşaattan ve hakime hakaret etmekten ceza almış olan bir adama emanet edersen bunlar kaçınılmazdır..

osman pamukoğlu bir fırsattı, kaçtı...
eğer osman pamukoğlu seçilseydi bu suri-afgan-paki felaketini asla yaşamazdık...
şimdi sırada zafer partisi var..
eğer o fırsatı da kaçırırsanız gelip burada ağlamayın.. yaşadığınızı dibine kadar hakkediyorsunuz demektir...

not: kürtçü parti chp de çözüm değil..
not2: suriyelilere yüz gram kızıyorsam namerdim.. onlar bize değil biz onlara tebelleş olduk.. rizeli adamların ülkesinde rejim değişikliği yapmaya kalkıştı..
Zaten artık onların sayılır Türk den daha fazla yaşayan var.
Anteple ikisini çoktan ettiler zaten.
Antep hatay adiyaman
Bir düğünlerini görseniz
Bayraklar konvoy ve sloganlar
Bay bay türkiye.
Yapacak bir şey yok torunlara anlatılacak anılar var.
sadece hatayı mı? her yeri işgal etmek istiyorlar
o milyon üstüne milyon ithal edilen arapların içinden bir tane arap milliyetçisi terör örgütü, bir tane köktenci terör örgütü çıkacak. beraber göreceğiz, yaşayacağız bunları.
bunlara bedavaya bu ülkeyi yağmalatan o zihniyete ne diyorsun peki. bu ülkeye yok edip bitirmek isteyen zihniyeti kurtarıcı diye inanan ahmaklar siz nasıl bunun hesabını vereceksiniz.