1. 1.
  Hayatın bazı insanları aşırı zorlamasıyla hata yapmaya ittiğini düşünüyorum. Eğer şu 50-60 yıl sabredenlerden değilseniz başınıza işler açacak yerlerde bulunmanız zor değil.

  Aslında bu battıkça batmak oluyor. Kendimizi kötü hissediyoruz, daha iyi hissetmek için eksikleri doldurmaya çalışıyoruz. Şanslıysak ilk seferinde ya da ikinci seferinde bunu başarıyoruz. Ama değilsek...

  Bilmem kaçıncı umutla bekleyişimizin sonu hüsrana varınca bu sefer elimizde hiç yapmadığımız şeyleri yapmak kalıyor.

  Sonra haberlerde çıkınca ne hallere düşmüş insanlar yazık diyoruz. Aslında o insanlar daha iyisi için çabalayıp da sıfırla kalan insanlar. Kaybedecek bir şeyi kalmayan insanlar. Sıfırı tüketen..
  6 ... first fairytale
 2. 2.
  aile ve arkadaş çevresinin tutumuyla ilgilidir.

  en basitinden;

  şu an etrafınızdaki 40'lı yaşlarını geçmiş insanlara sorun, özellikle ailesinde huzur bulamadıkları için kaçarak evlenen ve sonra büyük sıkıntılar çeken kadınlar görmeniz mümkün.

  ya da erkekler için yanlış arkadaş çevresinden kaynaklı kötü alışkanlıklar edinen, kirli işlere bulaşanlar görmeniz de mümkün.

  gerçekten doğduğunuz yer ve doğduğunuz ailenin hayata etkisinin öneminin büyük olduğunu hatırlatır.
  2 ... zera
 3. 3.
  "Hata yapmaya itilmek" değil, "Hata yapmak için bahane aramak", birey iradeli ve bilinçli ise kimse kötü yola düşüremez.
  2 ... vegan karnivor
 4. 4.
  insanın aklı ve kalbi arasında dengeyi kuramaması sonucu gelişen durumdur. burada dış faktörler değil de insanın kendi içindeki savaşta kaybeden olmasıdır asıl etken.
  ... calcifer