1. 1.
  hatırlandığında kalbinin sızlamasına içinizin burkulmasına neden olan hayata dair detaylar bütünü.
  ... cilveli ahmet hoca
 2. 2.
  geçmişte mutlu etmiş anılardır.
  -1 ... no62noexit
 3. 3.
  dedeyle bütün aile küsmüşken dedenin ölmesi (bkz: unutulmayan acı anılar)
  ... mata hari olmak
 4. 4.
  4 yıl önce, bu günlerdi. 12 mayıs...

  Bursa dan memleketime dönmüştüm. tatil falan da değildi . üniversite 1. sınıftaydım. Dedem hastanedeymiş. sık sık hastalanırdı zaten yıllardır. hastaneye yatmak, alışkanlık gibi birşeydi bizim ailedeki yaşlılar için. hastane bir saat uzakta evimize. akşam üstü 6 gibi otobüsüm vardı terminale. eve gittim. babamı aradım, dedemin başındaydı. hastanede. acaba gitsem mi diye düşündüm o gece. yorgunluk, üşengeçlik. sabah otobüsüyle giderim dedim. sabah otobüsüne atlayıp gidecektim.

  sabah erkenden gidecektim halbuki... sabaha karşı 5 te ölmemiş olsaydı...

  gözlerimi kapattığımda en son ne zaman gördüğümü bile hatırlamıyorum. kurban bayramı olmalı.. yine göreceğimi düşünmüştüm herhalde.

  o gece gitmiş olsaydım, tabutu yerine, onu görecektim, son defa ellerini öpebilecektim belki...

  hayatımda keşke dediğim nadir anlardan biridir. böyle bir gaflete tekrar düşmemek için, annemle, babamla asla küs ayrılmam... kavga ettiğimde hep geri ararım. iyi geceler demeden uyuyamam...
  4 ... annabel lee
 5. 5.
  sene 2003. evde yenilebilecek yalnizca 2 tane yesil biber var. eldeki son para taksim dolmusuna anca yetiyor. hedef taksim`de calisan kuzeni bulup borc para almak. o kadar aciz ki mantikli dusunemiyoruz. dolmusa binip taksime gittik sevgilimle ve kuzeni bulamadik. cep telefonu da yok kerkenezin. saatlerce sogukta bekledik, olmadi dolandik durduk ama maalesef kendisini bulamadik. bes parasiz taksimden findikzadeye saatlerce o sogukta ac ac yurumus ve o halde uyumustuk. halbuki dolmusa verecegimiz parayla makarna alip pisireydik hic degilse midemize iki lokma birsey girerdi. budur...
  ... mamostedeniz
 6. 6.
  iç burkan değil deçok pis ayağımı burktuğum bir olay var anlatiyim mi.
  1 ... redlog
 7. 7.
  Liseye yeni başlamıştım büyük bi heyecan vardı . Çok uzun bi süre gecmeden annemin kalp ameliyati olması gerekti 4. Kez açık kalp ameliyatı olacaktı herkes beni , bende kendimi annemin olebilecegine hazirlamaya calisiyordum .. o gün beni anne babam okula biraktilar ordanda sehir disina ameliyat icin gideceklerdi . Annemi kaybedecegime oyle inanmistimki ona cok sarıldım . Babam sağlıklıydi , güçlüydü . Onlar gittikten 15 gün sonra babam aradı annemi sordum daha ameliyata girmedigini iyi olacagini onu uzmemem gerektigini söyledi . Sonra kapattik telefonu bi daha da konuşmadık . Aradan iki hafta gecmisti ben onlarin yanına gitmek üzere otobuse bindim . Sabah vardigimda dayim karsiladi sonra annemin yanina teyzeme götürdü beni . Herkeste bi gariplik vardı bi koseye cekilmis enistemler ,dayimlar herkes agliyorlardi .
  Bayramlar dışında ilk kez Tüm aileyi birlikte görmüştüm ama bi eksiklik bi terslik vardı. odaya bakıyordu gözlerim babamı arıyordu . Ama yoktu ve neden herked agliyordu . babamı sordum anneme ellerimi tuttu sakin ol kızım baban öldü annecim , onu kaybettik dedi . O acıyı , o anki hislerimi anlatamam , anlamam bile çok zor . Neredeyse 8 seneyi gecti hala bi cocuk "baba" dediğinde icim burkulur , gözlerim dolar . Ben babama sarilamadan babam topraga girdi bi veda bile edemedim .
  O yüzden anne babanızın kıymetini bilin , cok duyuyorum anne babalari icin " keske olse " diyen evlatlari . En kotu ana baba bile ölümü hak etmez . Yaninizdakilerin kiymetini bilin çünkü her an onlari kaydedebilirsiniz ..
  4 ... balikhatunu
 8. 8.
  olmayacak hayaller kurmak, uzun upuzun bi sure.

  en son guvenilecek insana inanmak.
  ... taze mi bitti topik
 9. 9.
  sarilalim mi?
  ... kiytirik
 10. 10.
  ilkokuldayken okuduğum bi hikaye kitabında çocuklar uyuduktan sonra babaları gelip çocukların üzerini kontrol eder ve örterdi.
  bunu okuduğum gün, her gece 1den erken eve gelmeyen babamı beklemeye başlamıştım. babam eve geldiginde üzerimi açacağım yatak odalarımız karşılıklı oldugu icin beni fark edip üzerimi örtecekti. sabah 6da uyanan 2. sınıf öğrenciydim. babamın eve girdigini kapı sesinden anlamış ve hemen üzerimi açmıştım. o kadar saat bekledigim an gelmişti ama ben saniyeler içinde uyuya kalmistim. annem sabah okul icin uyandirdiginda üzerin açılmış gece şimdi örttüm cümlesi üzerine saatlerce kimseye bir sey anlatmadan ağlamıştım. Şimdi hastayim ve üzerimi örten herkes bana bu anımı hatırlatır.
  hatırlandığında insanın amk anılardır.
  7 ... cehennemdekimelek