1. 1.
  bunlar sadece maddi değil manevi eksikliktende doğabilecek olgulardır. boynuzlanırken söylenen yalanların yeni çözülüyor olması uyku bile kaçırtır.
  27 -3 ... tenetikamraniye
 2. 2.
  tam olarak şu anki halimizdir, uzağa gitmeye gerek yok.
  21 -2 ... kirkincikapi
 3. 3.
  sevgilimle buluşacaktım ve lisedeyiz o zamanlar ve haliyle paramız yok ve adamlık sevgiliye para ödetmemeyi gerektirir ya o zaman ki kafaya göre. ilk gün için zar zor bir şeyler yapıp ucu ucuna yetecek para bulduk. ama ödüm kopuyor para yetmeyecek diye. bırakın o günü bütün ay için harcamam gereken parayı gözden çıkarmıştım ama o kadar az param vardı ki bildiğin işkenceydi. neyse ki öyle ya da böyle günü atlatmıştık. tam vedalaşırken "yarın da buluşalım mı?" sözü yankılandı kulaklarımda. ve doğal olarak hayır da diyemedim. sağolsun abim cebindeki tüm parasını bana vermişti 2. günü de geçirmiştik. şimdi durumları toparladık ettik, iş güç sahibiyiz fena sayılmayacak da kazanıyoruz. işte o yaşanılan zamanlar şimdi kazanılan paranın ve yaşanılan günlerin değerini belirliyormuş onu çok iyi anladım.
  108 -2 ... emmo
 4. 3.
  gercek hikayeden alıntıdır:

  halk ekmek önü...

  - abi bir ekmek lütfen (para uzatılır ekmek alınır)
  + hocam bu 5 kurus eski gecmiyor
  - tamam o zaman hocam kalsın (ekmek geri uzatılır)

  not : hikayedeki ekmeği geri veren benim.
  211 -16 ... imkansizligin kekremsi tadi
 5. 4.
  ilkokul önlüğümü annem dikmişti. biraz da uzun dikmişti. *

  edit: imla
  45 ... turist rehberi
 6. 5.
  annemin üniversite'ye dair anılarıdır. ne zaman hatırlasam daha çok severim annemi. mesela annem utanarak spor ayakkabı istemiş annesinden. anneannemin bulduğu spor ayakkabıların biri siyah biri beyazmış. annem ayakkabı boyasıyla idare etmek zorunda kalmış. bir gün yağmur yağıp boya çıkınca okulun ortasında çok utanmış. hiç bu kadar üzülmemiştim. bir kız için giyim ve ayakkabının önemini çevremden biliyorum.
  80 -2 ... p o d
 7. 6.
  kurban bayramı dışında et yiyemediğimiz zamanlardı.

  balkon 1. kattaydı ve hemen apartman bahçesinde kesilen kurbanı görebiliyorduk. az sonra et yiyecektik çok mutluyduk taki etin en güzel yerinin kolu komşuya dağıtılmasının verdiği hüzün ve koyun etinin yağlı kalan tarafının bize düşmesi ile burkulan çocuk içim 5 yaşımda falanım lan.

  ayrıca aynı bayramlığı yıkayıp 3 bayram üst üste giymek lanet gelsin sana dünya hiç ısınamadım sana.
  54 -5 ... 12 puan veren yunanistan
 8. 7.
  10 kurus paranin eksik olmasi nedeniyle dolmus parasini denkleyemeyip ise yürüyerek gitmek bunun icin evden bir saat önce cikmak ev sahibinin evden cikarmak icin elektrigi suyu kestirmesi kapinin zilinden sinirlerinin bozulmasi sonucu zili sökmek evde ampul eksigi nedeni ile ampulleri kulanacagin odadan odaya gezdirmek aidat isteyen yöneticiye denk gelmemek icin asansör kullanmamak elektrik kesme ihbarnamesi görmemek icin posta kutusuna bakamamak 100 lira banka borcunu faizi ve eve gelen icra marifeti ile sekiz yüz lira civarinda ödemek zorunda kalmak ohooo kitabini yazarim ben bunun bu daha ilk sayfasi olmaz.
  56 -4 ... vigilante8
 9. 8.
  çeşit çeşit anılardır.

  ayrıca;

  (bkz: ekşi sözlük ten araklanan başlıklar)
  4 -24 ... maussollos
 10. 9.
  pembe panter'in balık resmini keserek kızarttığı sahne gözümün önünden hiç gitmez.
  38 -7 ... sinirlenmicem