bugün

eger ki gripken yada bademcikleriniz sistiginde icerseniz, büyük ihtimalle sigarayi birakma eglemine dogrudan dalis yaparsiniz. Cogu zaman sigaradan tiksinip birakma sebebi oluyor.
Not: sigarayi peynir ekmek gibi yiyenleri bu katagoriye almiyoruz.
(bkz: hastalik sigarasi Salem)
(bkz: sigaradan tat alamamak)
özellikle üsye problemi olduğunda işkenceye dönen eylem. içme lan o zaman diyeceksin ama sistem öyle işlemiyor.
hastalığın üst solunum yolu enfeksiyonu olması durumunda kesinlikle uzak durulması gereken eylemdir.
Özellikle ciğerleriniz çıkacak şekilde öksürürken sigara içmek çok kötüdür lakin bir fetişin duyduğu gibi bir haz verir. aman derim çocuklar evde denemeyin.
mentollü içmek lazım.
hastalığı daha uzun yaşamanıza sebep olabilecek aptallık. hayır kendimden biliyorum, 1 hafta boyunca öksürük, hapşırık, salya, sümük dolaştım yine de bırakmadım lanet şeyi iki gün, üzerine bir de halsizlik baş gösterince ve yediğim hiç bir yiyecekten tat alamayınca "ulan" dedim, "bi boktan tat alamıyorum hala bu boku neden içiyorum"... bıraktım, iki günde toparladım. insanın canı yiyecek çekiyormuş arkadaş, vallahi büyük aptallık bu boku içmek. hele hastaysanız...

not: sigarayı tamamen bırakmadım, iyileşene kadar bıraktım. allah sonumu hayır etsin.
insanın canının en cok cekmesidir. hele ayaga kalkma sansın yoksa yapılması mecburidir.
hele ki hastalığın farenjit olması durumunda işlerin hepten boka sarmasına sebebiyet verebilecek bir durum.
bazen "bu zaten mentollü" diye kendini kandırmaktır.
gripken sigaradan tat alınmaması durumudur.
beyaz filtre kullanıyorsanız boğazları ızdıraba sokacak durumdur, hastayken mentollü ya da slim alınması gereken durumdur. Böylece sigaradan tiksinilmez, hastalıktan daha fazla geberilmez.
sabır testidir.
Lanet durumdur. Ulan icsen bi dert icmesen ayri bir dert.
bır ıkı nefes alıp sondurursun. yada tamamını ıcıp keske ıcmeseydım dersın.
boğaz ağrısı varsa kabir azabıdır. içmesen canın çeker, içsen nefret edersin.
çay-sigara yerine tylol hot-sigara şeklinde gerçekleşebilecek eylemdir. sigaranın tadı daha kötü gelse bile sigara sigaradır, nikotindir, bağımlılıktır.
mentollü sigara onun yerini alıyor.
burnun tıkalıdır, tüm duman ağzından çıkar ya berbat lan.

düzenleme: bu entry girdikten sonra sabah, grip olduğumun farkına vardım. ve üstteki lanet durum gerçekleşti.
güncel Önemli Başlıklar