bugün

"geldiği yeri bilmeyenler bulundukları yerden sürekli şikayet ederler."
birini sevmek, ömürden koca bir parça vermektir.
kendine saklayacağın, öğreneceğin, eğleneceğin vakti, başkasına hediye etmektir.

chuck palahniuk.
Savaş; tıpkı karanlık bir odaya açılan kapı gibidir, karşına ne çıkacağını bilemezsin.- Adolf hitler
Kimseyi istemiyorum.
Soyu bile belli olmayan aşşağılık çirkeflerden uzak,
yalnız ben ve Türkistan.
para mutluluğu satın alamaz ama son model bir mercedesin içinde ağlamak, bir bisikletin üzerinde ağlamaktan çok daha rahattır.
Mutluluk,inanmamaya çalıştığım bir kavram.Başımı derde sokuyor.

Billy Chenowith.
"yap sarayında otur, yık viranende otur"

sırrı süreyya önder
geldi yine tipini siktiğimin yiğit özgür'ün hastası olunan karikatür sözüdür.
insanın başına ne gelirse merakından gelir demiş eskiler. Baktım olmuyor, Ben seni merak edeyim, sen de geliver.

Cemal Süreya
kim o?
ingilizce... maykılco...
--spoiler--
Haydi… Sen şimdi ” su olduğunu düşün ve kendini ” su gibi ” hisset… Su gibi özel, su gibi güzel, su gibi berrak, su gibi yararlı Su gibi yaşam kaynağı ve su gibi bitmez tükenmez olduğunu anımsa… Ama yine su gibi ” küçük bir bardağın içine” sığdır ki kendini insanların damarlarına girebilmeyi öğren. Yaşam ver… Vazgeçilmez ol!
--spoiler--

mevlana
barın kapısında kalan üç beş sap için kullanılan şu cümledir;

"barın girişine sineklik koymuşlar"
--spoiler--
''Daha ne kadar ihtiyaçlar içinde çırpınan canı düşüneceksin? Ne vakte kadar sıkıntılarla, kavgalarla dolu dünya için tasalanıp duracaksın? Dünyanın senden alabileceği ancak bu bedendir; sen böceklere yem olacak bu et yığınını bir çöplük say da, bu kadar düşüncelere dalma...''
--spoiler--

mevlana
Kötülüklerin ilki ve en büyüğü, haksızlıkların cezasız kalmasıdır. Platon
bir kadın 24 yaşına kadar hayatının erkeğine rastlamadıysa, dünyada ondan talihli insan yoktur.

deborah kerr.
biz sevgilinin gözlerine bakamazken millet öpüşmeyi aşk zannediyo.
kadınlar, hiç değişmeyen bir zevkin değişebilir araçlarıdır.

marcel proust.
--spoiler--
''durma üz kendini üzebildigin kadar, hatalarını düzeltecekse. düşünme hiç şu anını, düşüncesizlik garantiliyorsa yarını. ve kork ölümden ölesiye, korkun seni ölümsüzleştirecekse.''
--spoiler--

shakespeare
Herkes uyusun bir seni uyutmam bir de ben uyumam, herkes yokken biz oluruz biz uyumayalim, nasil olsa sarhoşuz nasil olsa öpüşürüz sokaklarda, beni bırak göğe bakalım.
bir kamyonun arkasında okuduğum yazıdır "bir sana bir sabah uykusuna doyamadım"
--spoiler--
"olaylara, sana düşüncelerini kabul ettirmek isteyen insanın baktıkları açıdan değil, kendi gördüğün açıdan bak."
--spoiler--

marcus aurelius
Sonra cıkıyorsun dısarı, bakıyorsun gunes hala tepe de. Yıllardır kurdugun cümleyi bilmem kacıncı kez kuruyorsun: ne yapalım, kısmet degilmis.
arkanı dönüp gitmek kolay, sıkıyorsa arkanı dön de gel!
iyi bir karın mı olmasını istiyorsun? öyleyse tam bir koca ol!

goethe.
Evrenin sırrını çözer,
geyiğin boynuzu kırarım.