bugün

sonun da düşmüş insandır.son gülen iyi güler misali.psikolojik yardım alması gerekebilir.
kimseyle gerçek dost olamamış insandır.

bunu popo yataktayken anlaması ise daha yıpratıcıdır.
hastalık nedeni de belli olan insandır.
(bkz: yalnızlık)
damsız ziyaretçi almayan insandır. tek kimse gelmediğine göre!
bu duruma çok üzülmüştür. çünkü hasta yatağında bile insanın yalnız olması kötü bir durumdur.
(bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)
huzurevindekilerle aynı psikolojiye sahip sahipsiz insan.
çevreye gariban, kimsesiz görüntüsü verip hastahane masraflarından kurtulmak isteyen ki$idir.
(bkz: sahipsiz)
iyileşmeyi dilemeyen insandır. güzel ülkemde, bir zamanlar yeşilçam'ın yıldızı olan ama bir vakit sonra, yaşlanıp elden ayaktan düşüp bakıma muhtaç hale gelmiş, ama bakılmamış, yalnız kalmış bir çok insana rastlamak mümkündür. haksızlıktır. nankörlüktür.

"ey ulu yıldız, kendilerine ışık saçtıkların olmasaydı, saadetin nerede kalırdı?" **
uyuzdur, olmadı kuduzdur.*

esasında;

bir merhabaya muhtaç insandır.
yanına gitmenin insanlık adına gerekli olduğu hastadır. kısa bir süreliğine de olsa hatırlanmış olacaktır.
https://youtu.be/eQ95A6qa53U?t=1437
Yan taraftaki hastalara gelenlere bakarak kederlenen benim gözümde masum insan kederli insan.
Gercekten cok kotu bir durum. Babaannem hastanede kalirken yaninda hep 1-2 tane hic ziyaretcisi gelmeyen, evlatlari unutmus amcalar ya da teyzeler hep oluyordu. Cok uzucu bir sey ya. Onlari oyle gorunce uzulur yanlarina gider sohbet ederdim cok mutlu olurlardi.
büyük ihtimalle benim hasta halimdir.
güncel Önemli Başlıklar