1. 1.
    sonun da düşmüş insandır.son gülen iyi güler misali.psikolojik yardım alması gerekebilir.
    ... purelove
  2. 2.
    kimseyle gerçek dost olamamış insandır.

bunu popo yataktayken anlaması ise daha yıpratıcıdır.
    3 -1 ... arjantin
  3. 3.
    hastalık nedeni de belli olan insandır.
    (bkz: yalnızlık)
    2 ... sapanlavurbeni
  4. 4.
    damsız ziyaretçi almayan insandır. tek kimse gelmediğine göre!
    3 -2 ... bedevix
  5. 5.
    karantinada olan hastadır.
    2 ... bugun variz yarin yokuz
  6. 6.
    bu duruma çok üzülmüştür. çünkü hasta yatağında bile insanın yalnız olması kötü bir durumdur.
    1 -1 ... fox 921 26
  7. 7.
    (bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)
    2 ... hicbiseybulamadim
  8. 8.
    ankara'da bir hastanede ultrason sırası beklerken karşılaştığım hastadır. 16 yaşlarında bir delikanlıydı, sonradan söylediğine göre dahiliye polikliniğinde tedavi olmuş ve doktorun isteği üzerine ultrason çektirmek için sıraya girmişti.
    önümde 6-7 kişi varken birdenbire ayaklarımın dibine hızla düşüp yığılan bir kişi farkettim. ölü gibi hareketsiz duruyor ve ağzından sular akıyordu. hemen omzundan tutup doğrultmaya çalıştım ve farkettim ki şubat ayı olmasına rağmen tüm elbiseleri terden ıslanmıştı. çocuğun durumunun hiç de iyi olmadığını farkedip etrafta bir yakını var mı diye bakınmadan derhal sırtlayıp acil polikliniğine taşıdım. herşey o kadar ani gelişmişti ki bir görevliye haber vermeyi o anki telaşla akıl edememiştim. acil polikliniğin yerini bildiğimden sırtıma aldığım kişi öz kardeşimmişçesine hızla oraya doğru koştum. üzerim ıslanmıştı ama bu hiç de mühim değildi, hastayı bir an önce acile yetiştirmem gerekiyordu. yaklaşık 1-2 dakika sonra acil kapısına vardım ve görevli var mı diye etrafa bakındım. neyse ki görevli doktor oradaydı ve bu çok sevindirmişti beni. doktor nesi var diye sordu ama ne olduğunu tam olarak bilmediğimi söyledim ve sadece olanı biteni anlattım kendisine. doktor çocuğun o zamana kadar farketmediğim sapsarı yüzüne bakıp anlamıştı herşeyi. derhal çocuğu sedye üzerine yatırmamı ve ayaklarını havaya kaldırmamı istedi. yerde uzanan hastaya derhal serum takıldı ve tansiyonu yükseltilmeye çalışıldı. baygın halde duran hastanın tansiyonu çok tehlikeli bir düşüş içerisine girmiş ve gerçekten de acil bir müdahale gerektirmişti.
    başında beklediğim hastadan kan örneği alındı ve hasta yaklaşık 1 saat sonra ancak kendine gelebildi. çocuk, beni görür görmez gülümsemişti. doktor artık gidebilirsin, eline sağlık dedikten sonra yarım saat daha orada bekledim ve hastaneden ayrıldım, ertesi gün ultrasona girmek için tekrar hastaneye geldim. tesadüfen koridorda koşarken buldum bizimkini, yanıma geldi ve teşekkür etti. maşallah dedim turp gibisin, kimsen yokmu dedim, yok abi dedi. gerçekten de kimsesi yoktu. seni kerata, korkuttun beni dedim. abi kusura bakma, hakkını helal et dedi. hepatit c hastasıymış meğer oğlan. fazla konuşmadık, açmısın diye sordum, hayır dedi, allah şifa versin dedim, tokalaştık ve ayrıldık.
    5 ... robinson crusoe
  9. 9.
    huzurevindekilerle aynı psikolojiye sahip sahipsiz insan.
    ... keditestisleriyleoynayanfare
  10. 10.
    çevreye gariban, kimsesiz görüntüsü verip hastahane masraflarından kurtulmak isteyen ki$idir.
    ... darkness nights