bugün

twitter'da emekli albay mustafa önsel'in dile getirdiği iddia.

https://twitter.com/musta...status/880719372783947778

akp ile araplaşan türkiye'de bizi alıştıracakları olaylar. türk hekimlere imkan verme hepsi de abd'de avrupa'da kendine alan bulsun ülkende elin araplarına öyle mevkiler ver.
gerekli eğitimi almışsa bunun göçmen olmasıyla ne ilgisi var. lanet olsun, biz sağ sola dolaşan varoş kişilere karşı çıkıyoruz. tıpçının görev almasına değil.
Mehmet öz yorumu güzel,

görsel
işini benim hekimimden daha iyi yapıyorsa neden olmasın?
daha enteresanı, atatürkçü başhekimi fetöden atıp yerine özgür suriye ordusundan emekli birini baş hekim olarak atamak olurdu. eminim bunu da yakında medyada görürüz.
Suriye kadar doktor yetiştiremediğimizi gösterir. Hazır elimizde varken kullanalım. Evet.
Sözlük ya çok mal yada ergen dolu gerçekten. Eğer ülkeye mülteci alacaksak, avrupa gibi böyle kalifiyeli insanları almalız. Üstelik herif çok donanımlı ki başhekim yapılmış. Ne güzel beyin göçü almışız işte daha ne isteyip milliyetçilikten prim kasıyorsunuz? Bir doktor kaç senede yetiştiriliyor haberiniz yok galiba. Yetiştirirken harcanan paraları saymıyorum bile.
akp'nin oy taktiği. akp seçmeni görüyor mu acaba bunları.
Başhekimi ne sanıyorsunuz anlamadım?
imza attırılıp sorumluluk yıkılacak biri işte.
Yok adam çok donanımlıymış da yok bilmem ne?
Yeni mezun Doktor bir arkadaşım tusu veremeyince özel bir hastaneye baş hekim olmuştu.
Diğer yandan türkiye bütün avrupa'da en çok tıp fakültesine sahip ülke. 81 tane tıp fakültesiyle dünyada 5. Sıradayız Fakülte üstüne fakülte açıp yurt dışından doktor getirmek akla mantığa sığmaz. işsiz doktorlar ordusu var şu an ülkede. Önce onlar istihdam edilmelidir.