bugün

tanım: bir hastalık veya başka sebepten ötürü tedavi amaçlı hastanede yatma durumu.

çocukluk yıllarımda deli gibi hoşuma giden durumdu, nedendir bilinmez böyle garip bi mutluluğu vardı bende. herkes sizinle ilgilenir, size önemli olduğunuzu hissettirir. bir dediğiniz iki edilmez. çocuk aklınıza hastalık nedir, ne değildir bilmezsiniz tabi, önemli olan o an herkesin sizinle ilgilenmesi, her istediğiniz yapılması, sizi deli gibi şımartmalarıdır önemli olan. ben hep hastanede yatsam gibi bi ruh haline bürünürsünüz.
sabah hay huy, gelen giden, ilginin üzerinizde olması gibi sebeplerden güzel olabilse de; akşam herkes gidince sıkıntılı olan bir süreçtir.
Katlanılabilitesi düşüktür. Çaylak olduğumdan burdan moderatörlere selamlar, 40 karakterden az yazamıyormuşum.
tırnak batması şikayetiyle gittiğiniz hastahanede tek gün konaklamış olmanıza rağmen daha önce hiç tanımadığınız yüzünü dahi görmediğiniz bir hemşirenin kaldığınız odaya çiçekler getirmesi demektir. (geçmiş olsun mahiyetinde) tanımıyorum ama hemşire hanımın gönlünden kopmuş getirmiş. bize de kibarca teşekkür etmek etmek düşer..
Yarın gece bu saatlerde içinde olacağım vaziyet. Şimdiden stres bastı.
genelde insanın içini karartan, sebeb-i ziyaretiniz ne olursa olsun afakanlar bastıran durumdur. 2015 senesinin ocak ayından 2016 şubat' ına kadar yatmışlığım vardır. ömrümün en berbat yılını geçirmeme sebep olmuştur. yüzlerge gün antibiyotik tedavisi, CRKP enfeksiyonu kapma durumlarıyla yanyana gelmiştir. ahahha sinirlerim bozuldu...

yatma sebebim : (bkz: osteomyelit)

kullandığım antibiyotikleri sıralasam... aslında sıralamaya gerek yok; varolan en güçlü gram pozitif, gram negatif karşıtı antibiyotikleri araştırın yeter...

ha bir de şunları kullanmama sebep olmuştur:
(bkz: antidepresan)
(bkz: ativan)
Geceleri insanın kendini gerçekten yalnız hissettiği durum. Çoğu zaman şükrederek bazen hüzünlenerek insan ortama uyum sağlıyor.
Gerçek sabır testi.

Hastanede yatan bir tanıdığınız, akrabanız varsa hemen ziyarete gidin, kendini iyi hissedecektir, yalnızlık gerçekten paylaşıldıkça azalıyor.

Hastaneden bayramınızı kutlarım, tüm hastalara şifa dilerim.

Unutmayın "bu da geçer Ya Hû"...
Hic tecrube etmedigim olay. Allah dusurmesin tabii ama merak ediyorum yine de. Ufakken de kolum kirilsin alciya alinsin isterdim. Kirilma aninin, alciya alinma aninin neler hissettirdigini merak ediyordum. Onu da yasamadim. Bir gun toptan obur tarafa gidecegim galiba.
7-8 saattir burdayım.

görsel
Tanı konulmadan geçen 2 ay, derslerinize giren hocaların doktorlarınız olması, kaybolan bir yıl, ölümü beklemek, umutların tükenmesi. Ya sonra... Tanınızın konulmasına yardım etmek, kurulda ki hocaların bulamadığını bulmak. Bütün sınavlardan geçmek. Tekrar hayata tutunmak. Sanırım tüm bunları yaşayan başka kişi yoktur. Ha unutmadan taburcu olurken dahiliye hocanızın steteskop hediye ettiği o sahne. Allah ın verdiği her güne bin şükür.
Polyanayı dağa kaldırmışlar dağ havası ne güzel demiş.

Tövbe tövbe biliyorum çok iğrenç oldu ama ona benzemiş. Geçmiş olsun kardeşim hastalığın inşallah ciddi değildir.
içinde bulunduğum durum.
yattığım hastane üniversite hastanesi.
hapishane gibi vakit geçmiyor amk.
televizyon yok. çay bile yok.
yemekler tuzsuz ve kötü. hep aynı menü.
kantinde tavuk döner alıyorum.
çay içmek için kantine gidiyorum.
hemşireler misafir gelince hemşire odasında saatlerce sohbet ediyorlar. öğlen saatlerinde elimin üstünde iğnenin pansumanını değiştirin dedim, hala değişmeyi bekliyor pansuman.
banyo yok. yatak çarşafları değiştirilmiyor. Evimi ve köyümü özledim.
iğrençtir. Hastaneler hapishane gibidir.
Başka çare kalmamışsa mecburen uygulanan, etkili ama her haliyle insanı oldukça yoran durum. Kolunuzda sürekli damar yolunun açık olması bile insanı stres altında tutar. Allah sağlıktan, sıhhatten ayırmasın.
Evin değerinin milyon kez anlaşıldığı durum.
Tatil, gezmek falan umurunuzda olmaz.
O an Tek istediğiniz evdeki sıcak yatağınız.
Refekatçi olmak kadar kötüdür bari yatakta yatiyon hasta olunca diğer türlü koltukta uyuma işkencesi.
Bu durumda olan herkese geçmiş olsun dilediğim.