1. 1.
    Hastahanelerdeki kuyruklar son buldu diye sevindi millet, sene 2007 falandı 2-3 sene her şey tıkırında gitti bu sefer de randevu sisteminde ne kadar acil durumda olursanız olun en yakın 1 ay sonrasına randevu bulabiliyorsunuz.

Doktor bir arkadaşım bu çöküşün sebebinin sağlık ocağı doktorlarının yetersizliğine bağlıyor. Hak veriyorum fakat bizim insanımız da genç yaşta sağlığına önem vermeyip doktora gitmek için 60-70 yaşlarını bekliyor. Fark etmişsinizdir aciller de ve randevularda genelde yaşlılar çoğunlukta oluyor. Bence Bunun ana sebebi sağlıklı yaşam ve sağlık bilincinin eğitim sistemi aracılığıyla topluma aktaralamaması, toplumun eğitilmemiş olmasıdır.

Okuyanlar arasında doktor olan varsa beni anlar, adenoviral konjoktivit geçiren birine hastahane acilinde 34 gün sonrasına randevu verilirse ne olur?
    3 ... pehlivanoglu x
  2. 2.
    beceriksiz bir yonetim anlayisindan.
    1 ... spartali cus
  3. 3.
    Çok acı bir şey gerçekten. Geçen sene tahlillerin yapılabilmesi için bazı semptomları görmem gerekiyordu. Malesef ki zamanı belli olmayan bir durumdu. Gördüğüm andan itibaren 2 gün içinde randevu almam şarttı. Tabiki devlette böyle bir olanak olmadığından özele gitmiştim.

Ki Allah korusun, kanser hastaları ya da sıkı kontrol altında olması gereken hastalar var. Durum gerçekten berbat.
    1 ... ojeli hatun
  4. 4.
    nüfusumuz fazla, yetmiyormuş gibi bir de 4 milyon suriyeli sırasız, randevusuz hastaneye gidiyor.

ama sorsan çöp dağları, su kuyrukları, hastane sıraları...

yıl 2018 koskoca iktidar şu basit beledi hizmetlerle övünüyor.

hastane sistemi kötü. fark ücreti alınıyor, sıra çok. eskisinden iyi falan değil.

bu iktidar kadar asılsız algı oluşturup kazanan başka bir oluşum var mıdır bilmem!
    2 ... muhendis tarihci