bugün

keyfim yerindeyken, suratıma çarpan bir tokat oldu.

en çok da güçsüzün canı yandığında utanmalıyız. çocuğun, yetimin, kadının, yaşlının, kimsesizin.

maalesef ancak ölünce vicdanlı kelimeler kullanıyoruz. onun dışında hiçbirimizin bir bok yaptığı yok.

bir de şu var:

https://encrypted-tbn0.gs...mEPRiFKaml-J_IKRo4oTbFCSF
Belki de sesi çıkamadığı için, hastanede tanıdığı olmadığı, carlayamadığı için hastanede bir odaya yatırılamamıştır. Kanser tedavilerinin ücretsiz olacağı -ilaçlarıyla beraber- haberi çıkalı 1 ay oluyor neredeyse. Özel hastanelerde bile kanser hastalarının öncelikli oluşuna rağmen, devletin kendi hastanesinde kendi bahçesinde olanaksızlıklar yüzünden acı çekerek öldü. Ben burada hastaneyi ya da devleti tamamen sorumlu tutamam, burada sorumlu oradaki sağlık çalışanından politikaya kadar etkisi olan her kişidir.
Acizliğimizin göstergesidir.

O ilacı çalan kahpenin vicdanına tüküreyim. Yazıklar olsun vicdansız piç kurusu.
Üzen bir olaydır. Ee hepimiz öleceğiz?
Mahallede denk geliyordum her sabah. Bazen elinde çay bardağı oluyordu, bazense serum şişesi. Hep hikayesini merak ediyordum. Gazetelerden öğrenmek nasip oldu. Up uzun boylu, uzun saçlı ve aşırı zayıftı. Sigara içişinden belliydi bir derdinin olduğu. Öleceğinin farkında gibiydi. Ölmesine üzüldüm.
çok üzdü. Allah rahmet eylesin. etrafta yardım edecek kimse olmaması bu çaresizlik her şeyden beter.
Onun orda ölmesinden oradaki vicdansız ve sorumsuz hastane çalışanları sorumludur. Ulan hastane bahçesinde adam nasıl ölebilir. Orada güvenlik yok muydu. Vardı ise ve içeriye durumu bildirmedi ise bu vurdumduymazlığın hesabını Allah'a nasıl verecek. içeri haber verdi ve birileri konuyu salladı iseler konuyu sallayanlar ne hesap verecek. Kimse devlet falan demesin. Devlet kuralları koymuş ama bu kuralları işletecek insanlar maaşımı alayım günü bitireyim derdinde. Üstelik fakir insanlarla yanyana gelmek bile istemiyorlar. Ben başhekim olsaydım orada hastane çalışanlarının burnundan getirir görevi kötüye kullanma ve ihmalden konuyu yargıya taşırdım.

dipnot:hayvanlar için duyar kasan kimi iyilik timsallerini zorluklar içinde ölen bir insan başlığında göremiyor oluşumuz da ayrıca dikkat çekici.
Çok üzücü bir haber. Merhuma allah rahmet eylesin.
Hakka'a sığnanın, hakki kimsede kalmaz...

Allah rahmet etsin.
Kanseri yenmiş biri olarak o durumdaki çaresizliği çok ama çok iyi bilirim.

Hadi bu insana barınacak bir yer bulamadınız orayı anladık o ilaçları çalanlara lanet olsun!
Kimsesizlik çok zor, kanser de korkunç bir hastalık.
Islamın bayraktarıymışız. Biz bırakın islamın baytaktarlığını, insanlığımızı kaybetmişiz farkında değiliz. O adamın hesabını ahirette vereceğiz toplum olarakta.