1. 1.
    Manisa’da acil tıp uzmanı hüseyin ayılmazer, cilt kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanenin bahçesindeki bankın üzerinde ölü bulundu.

Kimsesiz olan ayılmazer, tedavi için geldiği manisa celal bayar hastanesinde kalacak yeri olmadığı için bu zamana kadar hastane bahçesinde yaşadı. Yaşamını yitiren ayılmazer, geçen yıl kasım ayında hastane bahçesinde yaşadığı için valizinden kemoterapi ilaçları da çalındı.

https://www.google.com.tr...indan-dram-cikti-40928793

Gerçekten hiç mi vicdan kalmadı? Durum bu kadar vahim mi gerçekten?
    Yavrusunun ayağı kayıp suya düştü diye canla başla suya girip onu kurtaran fil kadar merhametimiz kalmadı mı? Bir allah’ın kulu doktor da gelip neden müdahale etmedi şimdiye kadar? Hiç mi vicdanınız sızlamadı? Bu kadar mı leş kalplisiniz?
    39 ... duygusal raphael
  2. 2.
    keyfim yerindeyken, suratıma çarpan bir tokat oldu.

en çok da güçsüzün canı yandığında utanmalıyız. çocuğun, yetimin, kadının, yaşlının, kimsesizin.

maalesef ancak ölünce vicdanlı kelimeler kullanıyoruz. onun dışında hiçbirimizin bir bok yaptığı yok.

bir de şu var:

https://encrypted-tbn0.gs...mEPRiFKaml-J_IKRo4oTbFCSF
    25 ... hassas nihat
  3. 3.
    Belki de sesi çıkamadığı için, hastanede tanıdığı olmadığı, carlayamadığı için hastanede bir odaya yatırılamamıştır. Kanser tedavilerinin ücretsiz olacağı -ilaçlarıyla beraber- haberi çıkalı 1 ay oluyor neredeyse. Özel hastanelerde bile kanser hastalarının öncelikli oluşuna rağmen, devletin kendi hastanesinde kendi bahçesinde olanaksızlıklar yüzünden acı çekerek öldü. Ben burada hastaneyi ya da devleti tamamen sorumlu tutamam, burada sorumlu oradaki sağlık çalışanından politikaya kadar etkisi olan her kişidir.
    12 -1 ... septisyenkisi
  4. 4.
    ilacı çalan neden çaldı acaba...

Allah taksiratını affetsin.
    3 -1 ... golgebeyi
  5. 5.
    Acizliğimizin göstergesidir.

O ilacı çalan kahpenin vicdanına tüküreyim. Yazıklar olsun vicdansız piç kurusu.
    5 ... cimbomlu yazar
  6. 6.
    Üzen bir olaydır. Ee hepimiz öleceğiz?
    -2 ... hzpikachu
  7. 7.
    sonda söyliyecegimi baştan yazayım "batsın bu dünya"

tek evladım var, konuşamıyor, zihinsel olarakta çok geri. otistik oldugunu ögrendigim günden beri her saniye aynı korkuyla yaşıyorum, eşim ve ben öldükten sonra hiç kimsesi kalmıyacak. sahibi olanlara, konuşabilenlere neler yapılıyor ki ona neler yaparlar.

tek edebildigim dua diger insanlar için en büyük acı olan " allahım evladımın canını benden önce al"
    7 ... dergah sovalyeleri
  8. 8.
    Mahallede denk geliyordum her sabah. Bazen elinde çay bardağı oluyordu, bazense serum şişesi. Hep hikayesini merak ediyordum. Gazetelerden öğrenmek nasip oldu. Up uzun boylu, uzun saçlı ve aşırı zayıftı. Sigara içişinden belliydi bir derdinin olduğu. Öleceğinin farkında gibiydi. Ölmesine üzüldüm.
    1 -1 ... reykart faktoru
  9. 9.
    çok üzdü. Allah rahmet eylesin. etrafta yardım edecek kimse olmaması bu çaresizlik her şeyden beter.
    3 ... bikahvebikahve
  10. 10.
    Kimsesizler için bakim evleri var devletin orda kalabilirdi. Hastanelerin süresiz bakım odası bildiğim kadarıyla yok. ancak böyle de olması ülkenin kimse kimsenin umru değil olduğunu gösteriyor. O doktor ya maaşı var ailesi var ona ne olsundur. Tüm ülkede bu hayat anlayışı var berbat bir şekilde. Kimse kimseye yol göstereyim yardimci olayım gibi bir olaya gitmiyor bile bencilliklerinin yüzünden.
    2 ... irradiance