1. 1.
  sınırlı zekasından ve açgözlülüğünden korktuğum bir uyanık geçinen avukat ile geri zekalı ve şrefsiz medyanın ortak prodüksiyonudur. karnında selofon bant unutulmuş hastanın. radyolojinin ultrason raporundaki amniyotik bant sendromundan anladıkları bu cahillerin. vicdanınıza tüküreyim sizin açgözlü beyinsizler. tazminat alacaklarmış av. hanım ve müvekkilleri. babayı alırsınız. benzer bir prodüksiyon için bakınız;

  (bkz: hastasının karnında mala unutan doktor)

  bu başlığa kendini de unutsaymış temalı entryler girenleri görüyorum. arkadaşlar gerizekalı mısınız. açtığım başlığa girdiğim entryi okumadıysanız olayı etraflıca araştırın. hastanın karnında bant unutulmaz amk. bant dediğimiz şey ameliyatta kullanılmaz çünkü amk.
  3 ... melikbaybars
 2. 2.
  b 12 vitamin eksikliği vardır bir doktora görünsün.
  1 -1 ... someserenity
 3. 3.
  kendini de unutsaymış.
  -2 ... lucius vorenuss
 4. 4.
  Hastanın karnında bant unutulmaz. Sargı bezi unutulur, bistüri unutulur ne bileyim kesi ya da dikiş makası unutulur.
  Çünkü ameliyat bölgesine kan dolar ve o malzeme farkedilmeden dikilir. Bunu önlemek için scrub ve sirküle hemşireler ameliyattan önce ve sonra malzeme sayımı yapmalı.
  Edit: zaten görevleri bu.
  3 ... the bellatrix lestrange
 5. 5.
  3 kuruşluk bantın lafını eden doktordur. yakışmadı, biz bunun cevabını ........ vermiştik zaten.
  1 ... dergah sovalyeleri
 6. 6.
  Detayını okudum haberin. Şaka gibi ülkeyiz yemin ediyorum. Ya anneye doğru düzgün bilgi verilmedi bebeğin hastalığıyla ilgili ve kadın yanlış anladı ya da haberciler bilinçli olarak çarpıttı.
  iki türlüsü de çok çok saçma.
  1 ... tursusu kurulmus kiz
 7. 7.
  "Dostum bence sekreterlere dava açılmalı. Ameliyathanede izole bant olmaz." diyeyim de accık daha gülelim. ciddiye alınabilme durumu yüksek çünkü.

  şaka gibi ya.
  ... yesil cay
 8. 8.
  şaka gibi olay. olayın gündemde olması mı, gazeteciliğin geldiği nokta mı, insanlarımızın her olayda kendini haklı çıkartma çabası mı artık neresinden tutarsan elinde kalıyor. aslında bu sosyal yönden incelenmesi gereken bir durum çünkü bu bir iletişimsizlik sorunu. doktor belki gayet güzelce açıkladı, belki de zamanı yoktu üstünkörü durumu anlattı hastaya bilemiyoruz; fakat burada sorun öyle karmaşık ki aslında. kısaca anlatmaya çalışayım.

  öncelikle hastaların hastalığının ne olduğunu bilmek ya da anlamak gibi bir yükümlülüğü yok. burada iş doktora düşüyor. doktorlar, hastaların eğitim seviyesine, anlama kapasitesine göre hastaları kendi durumları konusunda olabildiğince bilgilendirmekle yükümlüler. gel gör ki bu bizim ülkemizde uygulamada ne derece başarılı olabiliyor, buna değinirsek bildiğimiz şöyle bir durum var; devlet/üniversite hastanesinde çalışan hiçbir doktorun başını kaşıyacak vakitleri yok. bu da hastaya açıklama yapmak şöyle dursun, muayene ederken bile zaman açısından sıkıntılara sebep oluyor.

  bunlar yıllardır bir türlü oturtulamamış, kökleri sağlamlaştırıp üzerindeki sorunları yontmak yerine her defasında keyfe göre köklerinden söküp koparılmış sistemlerin bir sorunu. kendine kendine yoluna sokulmaya çalışılan suyun bir şekilde gittiği fakat kaliteli ürün verememesi.
  1 ... doctorsleep