1. 1.
    kısaca evhamdır. hasta olduğunu sanan kişi doktorlar tarafından baştan aşağı incelense ve hiçbirşey bulunmasa bile evhamlı kişi hasta olduğunu iddaa eder. zordur. psikolojik rahatsızlıktır.
    -2 ... gonulcelen
  2. 2.
    hayatında ya sorun yapacak kadar çok sorunu olması ya da sorunsuz olduğu için sorun arama ihtiyacı çeken zihni bulanık kişinin içine düştüğü obsesif kompülsif kişilik bozukluğuyla alakalı psikolojik sorun.
    1 ... asiti kaçmış kola
  3. 3.
    dengesiz insanların psikolojik sorunlarıdır
    -1 ... celibon
  4. 4.
    basit bir hastalıktır, psikolojik kökenli iktidarsızlık gibi, ya da karanlıktan korkmak gibi bir şey.

müjdat gezen'de vardır.
    1 ... thefirstfbli
  5. 5.
    20-30'lu yaşlarda sıkça görülen ve teşhisinin zor olduğu bir hastalık.

hasta kişi tatmin olmaz bi turlu reçeteden, hasta olacak ya illa.
    1 ... my name is tjk
  6. 6.
    (bkz: tıp bilgisi edindikçe hastalanmak)
    4 ... kuzgun
  7. 7.
    genellikle boşlukta hissedildiği zaman başa gelen ilginç bir o kadar da sinir bozucu hastalıktır. efendim tıptaki ismi HiPOKONDRiYAZiS olaraktan geçmektedir. hastalık hastalığına sahip bünyeler osurmalarından bile şüpheye düşerler. kamil çok oligarşik osurdum birşeymi var bağırsaklarımda acaba tarzında cümleler kurarsa derhal birşeyin yok denmeli ve sakinleştirilmelidir. boşluk hissine kapılmasına izin verilmemelidir. birşeyin yok tatlım demek en kolay ve en hasarsız geçiştirmedir. doktora gitmekte bu insanlara fayda vermez. doktorlarla tıp konusunda yarışacak derecede bilgi sahibidirler. inanmak istemezler. bir daha bir daha gitmek isterler. tavsiye odur ki çevrenizdeki hastalık hastası insana kibar davranın hastalıktan bahsetmeyin ve sürekli eğlenceli şeyler söyleyin.

(bkz: kendimden biliyorum)
    1 ... peace
  8. 8.
    Ortaya çıkan en küçük belirtileri abartarak beden sağlığına karşı aşırı ve hastalıklı bir ilgi gösterme durumu.
    -1 ... beni manipule etme
  9. 9.
    (bkz: hipokondriyak)
    1 ... liyenda
  10. 10.
    bende kesin olan hastalıktır.
    kolumun altında bi şişlik var acaba nedir sözlük ?
    sivilceye benziyo ama sivilcemidir ki ?
    kötü bi şey olmasın oğlum.
    yok lan dildir dimi ?
    dildir dildir..
    1 -1 ... akhilleus1000