bugün

ölmeden diri diri toprağa gömmek gibidir.
+neyse efendim, ben kalkayım. iki saat sonra uçağım kalkacak, bir iş anlaşması için çin'e gidiyorum. uzun bir süre buralarda yokum. şimdiden allah rahmet eylesin.
-uçağın düşer inşallah!
+!!??
o değilde ben birkeresinde kaybolmuş bir alzheimer hastası için * allah sabır versin, allah kalanlara uzun ömürler nasip etsin dediğim anda annemin kaşı gözü yüzünden ayrı parçalar gibi 360 derce eksenin de dönmeye başlamıştı işte bu da böyle bir anımdır. *
su veren kişiye bir anlık dalgınlıkla ölmüşlerinin amına koyyim demekten iyidir.
dayağın babasını saniyede yemektir.
ister iztemez karıştırılan bir durum.
Bir diğer örneği gidene Hoşçakal demek. Kalana GÜLE GÜLE demek (Ammada gülersin şimdi ben gidiyorum diye, misali)
başsağlığı dilemek yerine "darısı başınıza" diyen bir yakınım var benim. buna dayanaraktan olur öyle demekten alamıyorum kendimi.
" dövün lan beni! linç edin beni! " anlamına gelen cümledir.
(bkz: cenaze sahibine allah kavuştursun demek)
hayır kardeşim!! yanlışınız var! herkese söylenir o! Allah rahmet eylesin yani, Allah merhamet etsin, günahlarını bağışlasın anlamındadır, bu günlük hayatta herkese de söylenir, ama bizim millet ancak cuma-bayram-ölüm üçgeninde din ile alakalı olduğundan olur öyle...
üstüne "ay! allah söyletti herhalde ehe ehe" denilerek iyice batılabilecek durum.
ölüsü olanı arayıp, daha yeni, 'geçmiş olsun' demekte kötüdür.
ölen birinin yakınına geçmiş olsun demek kadar şaçma olan durum.
dayak yemek için bahane aramaktır ve aradığını oracıkta bulmaktır.
münasebetsizlik.
hastaya;
allah seni ölmüşlerine kavuştursun demek...
kırılabilecek en büyük potlardan biridir. kazara söylerseniz hemen mekanı terk edin bir daha ortalarda dolanmayın.
hasta yakınına başın sağolsun demek gibi birşeydir.*
kişi hasta olan için kurtulamaz gözüyle baktıysa * ya da çok da sevmediği biriyse ölsede farketmiyecekse dil sürçmesi sonucu söylenebilir.beynin oyunu *
yapılan en büyük dalgınlıklardan birisidir.
her deyişinde her defasında kahrolması demektir.
güncel Önemli Başlıklar