bugün

reçete bile yazabilitesi olan bilgili vatandaşlarımızdır. hemşirelerin kullanmadıkları pelerinlerle hastanede gezerler.
tıbbi literatüre kendisini baya kaptırmış, doktor hemşire muhabbetlerinden devşirdiği bu kelime ile havasını artırmıştır. ex olmak ne demek bilmeseydi de cahil derdik o ayrı, ama bilip söylememesi en makbulü olurdu.
hastanenin sahibi değil kendisini tövbe haşa hastanenin tanrısı zannederler.
iki saat önce bir hasta bakıcıdan yan odadaki hasta için duyduğum cümle.(benim ''hasta seks oldu'' diye anlamam da bir enterasan) şimdi iki saat uğraş dur diye söylendi bir de. cenazeyi o kaldıracak sanki. hasta bakıcıları sevmiyorum anasını satim.
Bunu annesi icin soylenirken duyani biliyorum.
Hastaya ex tanısı koyabilecek bilgisi olduğu halde geri döndürcek hiç bir bilgiye sahip olmayan ukala hasta bakıcıdır.
Ulan ne desin adam geberdi kurtulduk mu desin?

Nerede calisiyorsa oraya adapte oluyor ve bir sekilde jargonu benimsiyor insan. Tip jargonu doktorlara has sanki mina kodumun entelleri. .Assani yuyin siz o hastanakicinin.
kendi bir yakininiz icin bunu yuzunuze soyluyorsa agiz burun dalip felc etmek gerekir. herseyin bi adabi var, sonrada saglik calisanlarina siddet diye aglarsiniz ama kimse sormaz bu adam bu doktoru hemsireyi sebebsiz yere mi dovdu. tabi bazi dengesizler var ama hepimiz hastanelerde nasil bir muameleyle karsilastigimizi biliyor. insaallah boyle birine denk gelmem.
güncel Önemli Başlıklar