1. .
  kendini kemalist, milliyetçi,vatansever olarak niteleyen vatan-millet-sakarya severlerin karşı görüşü çürütme yöntemi.

  - kurtuluş savaşı emperyalizme ve büyük güçlü ülkelere karşı verilmiş büyük bir savaş değildir kurtuluş savaşı büyük bir türk-yunan savaşıdır. kurtuluş savaşında tek bir ingiliz askeri ölmemeiştir.(tek bir ingiliz askerinin ölmediği farklı akademisyenler tarafından da onaylanmaktadır)

  cevap= haasiktir lan ordan vatan haini.

  -saltanatın yıkılması ve hilafetin kaldırılması cumhuriyet idaresini kurmaya yönelik hamleler değildir. cumhuriyet saltanat ve halifenin gücünü yıkmak ve tek adam diktatörlüğünü kurmak amacıyla kullanılan bir araçtır. cumhuriyet düşüncesi ilk kez atatürk tarafından ortaya atılmamaış başta enver paşa olmak üzere birçok devlet adamı dile getirmiş ve hatta bu yönde gizli faaliyetlerde bulunmuşlardır.

  cevap= hassiktir lan ordan a q ermenisi.

  -kemalist ilke ve inkilaplar atatürk'e mal edilemeyecek derecede geniş tarihe sahiptir. osmanlı'nın çöküş dönemi olarak ifade edilen dönem aslında bir yükseliş dönemidir. zira fransa ve ingilterede dahi olmayan modern kurumlar kuruluşlar kurulmuş, medreseler dinden büyük ölçüde arındırılmış, kadınlar için mektepler açılmış ve düşünce özgürlüğü büyük oranda gelişmiştir. atatürk ilke ve inkilapları atatürk döneminin başlatıp bitirdiği değil yanlızca bitirdiği inkilap ve ilkelerdir.

  cevap= hassiktir lan ordan yobaz herif.
  5 -3 ... stratosfer
 2. .
  ciddi konular br kenara geyik muhabbetinde arkadaştan gelen önermeye hassiktir lan ordan deyip dumur etmek kadar da zevkli bi olay yoktur.* * *
  ... catali gozuken tesisatci
 3. .
  (#6256422)

  hala da arkasındayım.
  1 -2 ... notrinova
 4. .
  + fethullah gülen kurduğu tarikatla devletin her noktasına sızıyor.

  cevab = hassiktir lan ordan hocaefendi
  -1 ... 3 puan icin geldik