bugün

uludere'ye düzenlenen operasyonun başındaki askere hitaben söylediği sözdür. cezası sorgusuz sualsiz belirlenmelidir diye düşünsem de geçtiğimiz günlerde, bekir coşkun'un bir hikaye anlattığı, hakaretle uzaktan yakından alakası olmayan köşe yazısını ''askere hakaret, mustafa kemal'e kadar gider bunun ucu.'' diyerek mahkemeye verenler, hasip kaplan'ın bu hakareti karşısında ellerini kollarını bağlayıp kıllarını kıpırdatmamışlardır. ayrıca bu ''hayvan'' hakareti, hangi partiden olursa olsun, çoğu milletvekili'nin ne denli bayağı ve seviyesiz olduğunu gözler önüne bir kez daha sermiştir.
Suç unsuru içermeyen cümledir.
kemalist bekir coşkun'un paşa'ya köpek demesi gibidir. hasip kaplan bekir coşkun'un kahverengi olanındandır. ikisi de aynı kafa yapısına sahiptir. fikir olarak demiyorum bak kafa yapısı olarak diyorum.
unutulur ya üç günde neleri unuttu bu halk.
bana hakaret değil tespit gibi gelmiştir. kendi vatandaşını sadece emin olamadığı için öldüren bir devlet, hayvandır işte bildiğin.
milletvekili olan hasip, genel kurmayın komutanlarına hayvanoğlu hayvan demiştir.
geçenlerde bekir coşkun, paşayı bir köpeğe benzettiği gerekçesiyle ifade vermişti.

rte, bekir coşkun'un yazısından sonra genelkurmaya talimat vermiş ve "şikayet edin" demişti. onlar da bu emre uymuştu.

şu ana kadar genelkurmayın sesi çıkmadı hasip adındaki adamın küfrüne karşılık. belki de rte'den yeni bir "şikayet edin" talimatı bekliyorlardır.
ben buradan kendisine hayvan yazsam, kendisi de bana dava açsa kuvvetle muhtemel bu davayı kazanacaktır.

fakat kendisi meclis çatısı altında, bu milletin askerine -ne hata yaparsa yapsın- milletin gözüne baka baka hayvan diyebilmektedir.

(bkz: türkiye-nin-adalet-ve-hukuk-anlayışı)
hasip : - hayvan.
paşa: - memnun oldum, bende paşa.
Kan üzerinden ve mağdur edebiyatıyla siyaset yapan bir kişiden beklenen nefret söylemi. Ağızlarından barışçıl ve insani birşeyler duyamıyorsunuz. Terör sorunu devam ettikçe duyamayacağız da. Talepleri de bu zaten. Terörün devamı.
üstad lucescu'nun yorumuyla cevaplanası durumdur. köpekler istedi diye atlar ölmez.
cezalandırılması gereken bir ahlaksızlıktır.
şimdi biri de kalkıp h. k. için: su katılmamış terörist orospu çocuğu dese, sayın h. k. şikayetçi olmaz mı acaba ?
hayır, olmayacaksa olmam desin.
güncel Önemli Başlıklar