bugün

yatmakta olan bir hasta için çok acil B RH + kan aranmaktadır. şu an da duyuru yapıldı.mübarek günde yardım edenlerden Allah razı olsun
türkiye'de işlerin insan ilişkilerine dayalı yürüdüğü bir numaralı hastanedir. işini biliyorsan herşeyi kolaylıkla yaparsın. bilmiyosan da doktorlar ve personel genelde iyi niyetli ve yardımcı olmak isteyen insanlardan oluşuyor. özellikle devamlı bu hastaneye gelen hastaların çok rahat ettiği bir yerdir. şu andaki sağlık bakanı da uzmanlığını buradan almıştır.
ağlayarak rapor alamadığım tek hastanedir. birden fazla var mıdırlar bilmem de üst entryde kast edilen adamsa "sabaha kadar ders çalıştım uyuyakalmışım ağır hasta olduğumdan istemiyorum raporu ama kulaklarımın durumu hiç iyi değil kbbden rapor verebilirler bence." diye dürüstçe yaklaştığımda araya girip bana sıra ayarlayan başhekim yardımcısı, iyi adamdı. ama hemen karşısındaki huzur hastanesinin dahiliyecisi kadar değil. adam nerdeyse bölümü arayıp "bakın ben hekimim ve bu kızın yalnızca bir günlük rapora ihtiyacı var, yarınki sınavlarına girsin." diyecekti.
Haksızlık diplomatik engel ve benzeri sorunlar ile karşılaşıldığında başhekim yardımcısı halil şengülün zevk ile yardım ettiği hastanedir adam tam bir melektir adil bir yönetici olmaya ant içmiştir.
sağlam girenin cesedinin çıkacağı şey. hastane gibi değil, başka bir şey.
kolidorlarında idrar kokusundan geçilmeyen erkeklerle kadınların aynı tuvaleti kullandığı polikiliniklerinde iğrenç ötesi yoğunluk ve itiş kakış olduğu bir hastane idi. buraya düşen tedavi olmak için girse bile sinirleri ciddi şekilde bozuluyordu. 2 yıldır uğramıyorum. kapısının önünden geçerken bile neşem gidiyor.
ülkemizde tespit edilen ilk domuz gribi vakasının tutulduğu hastane. * *
Kanuni'nin eşi Haseki Hürrem Sultan'ın yaptırdığı dev külliyenin bir parçası olan şifahane.