1. 1.
  3 kasım cuma gunu okulumuzda Turk Dış Politikası hakkında konferans veren mulkiyeli hocadır. Koferansda konuyu o kadar yoğun anlattı ki herkezin uyumaya başladıgı bır anda rus kadınları hakkıdaki fikrini söylemesi ile uyuyanların"rus mu duydum ne"demesine sebep veren kişidir. Kanımca birikimlerini ve tecrübelerini ogrencılerle paylasmayı sevmektedir. Bu kadar guclu bır hocanın bu kadar alcak gonullu olması ıse "oxford da 5 kursu sahıbı hocalarımızın ogrencılerle arasındakı soguk ve itici tavrının ne kadar haklı oldugunu"bir kez daha acı bir şekilde yuzumuze vuran bir insan. Bolum hocalarımızın yogun ılgı gosterdıgı bır şahsiyettir.
  Bknz: Uludag iiBF Uluslararsı ilişkiler Bölumu Hocaları..
  1 ... poker face
 2. 2.
  her hocanın örnek alması gereken kişilik.

  türkiye'deki üniversite hocalarının %10'u hasan köni gibi olsa, üniversiteden hiç boş adam mezun olmaz. kendisi çok iyi bir siyaset, iç ve dış politika uzmanıdır. oldukça nazik bir kişiliktir. öğrencileri çok sevemektedir. öğrencilerin kafasına yeni ufuklar açmaktan, yeni meraklar uyandırmaktan oldukça mutlu olur. şahsi kanımca sağır oda dizisindeki mösyo lakaplı "üniversite hocası" karakteri hasan köni'dir.
  1 ... paleface
 3. 3.
  dış politika dersini (kendisi o zamanlar mekteb-i mülkiye-i şahane'de hocaydı. yok "o zamanlar" dediysekte, isme bakıp osmanlıya kadar gitmeyiniz) anılarıyla süsleyen hocadır.

  misaller:

  - kıbrıs barış harekatına katıldık. elimize verilen tüfekle bir tümseğin arkasına geçtik. tüfeğe baktım üzerinde "bismillahirrahmanirrahim 1919" yazıyordu.

  - komutan, yabancı konuklarla konuşacak ingilizce bilen asker arıyor.
  dedi ki; "içinizde hem köylü olup, hem ingilizce bilen var mı?"
  ben hemen öne çıktım, "ben varım dedim"
  komutan sevindi, "aferin, nerelisin sen" dedi.
  ben, "kadıköylüyüm, komutanım" dedim. *

  aklıma gelmişken, soyadındaki "o" harfini "ö" diye okuyunuz.
  4 ... joan baez
 4. 4.
  amerika nın uluslararası politikaları gibi ince ama sağlam bir kitap yazmış, kültür birikimi.
  1 -1 ... dekadans
 5. 5.
  dersleri süper geçen, komik, bilgili ve çok anlayışlı bir hoca. sınav sorularınde ve pratiklerde isimleri * özellikle komik seçer. ders vermekten keyif alır, arada anlattığı anılarla sınıfın kopmasına neden olur. bildiğim kadarıyla harp akademesinde de ders vermekte. meclise bolca gider, elçilerle toplantıları olur. yani hep bir yerlerdedir. tüm bunların yanı sıra onu televizyonda bolca görürüz.
  1 ... mysterioussimurg
 6. 6.
  ülke tvde katıldığı proğramda Türkiye'nin, Rusya ve Ortadoğu ülkeleriyle ilşkilerini güçlendirmesi sonrası "eksen kayması" yaşandığı yönündeki eleştirileri değirlendirken Türkçe'nin esnek yapısına sığınarak bomba gibi bir gafa da imza attı.

  "Eksen kayması var diyorlar. E siz de açın size de kayalım Eksen olarak yani!"

  http://haber.gazetevatan....maz-kufur/305335/11/Haber
  1 ... nadya komanaci biricid bardo
 7. 7.
  türkiye'nin benim gözümdeki en birikimli hocalarındandır.
  kendisinin amerika'nın uluslararası politikası kitabını sipariş ettim, heyecanla bekliyorum.
  1 ... thmv
 8. 8.
  az önce bugun tv de bin ladin'in ölümüyle ilgili 'che guevara ölünce latin amerika da büyük çöküş öldü şimdi afganistan da aynısını yaşamasını bekliyorum.'dedi.

  sevgili hasan köni halkın içerisinden çıkıp yaşamını mücadeleye adamış bir devrimciyle,amerikanın kendi yarattığ bir teröristi bir tutuyorsun ya boşuna o kadar doktoralar tezler yapmışsın sen.
  1 -1 ... bandiera rossa
 9. 9.
  dev türkiye cüce türkiye adlı kitabın yazarı .
  1 ... nedenolmasin
 10. 10.
  bi tv kanalında suriye'nin uçağımızı düşürmesi olayı hakkında konuşurken kendisini devamlı taciz eden kocaman bir kara sinekten için " sanırım suriye sineği" diyerek stüdyodaki diğer konukları yardırmıştır. hele bi tanesi resmen koltuğundan düşüyordu.
  2 ... judas