1. 1.
  eline gitar verildiğinde yanından kaçmanız gereken bir adam, gitar bırakmanıza sebep olabilir. öyle çalar. Egosu yüksek güzel insandır.
  8 -3 ... msnden devam edelim
 2. 2.
  Kendisiyle tanışmış oldugum için ne mutlu ne mutsuz oldugum, Büyük gitarist. Üsküdarda oturuyor kız kulesine karşı. Kızlara düşkündür. Çok iyi perdesiz gitar çalar. Flamenco tekniği de cok yüksektir. Ama salak sacma egolari yuzunden kendini gelistirmeyi birakmis, millete laf yetirtirmektedir.
  4 -2 ... hendrix
 3. 3.
  buyuk ama bir o kadar da laubali gitar ustasi. hep kendisi konusuru hic susmaz ve cok mutevazi oldugunu da surekli belirtir.
  1 -2 ... laz pacino
 4. 4.
  albümleri:

  ANADOLU EZGiLERi KLASiK GiTARA ADAPTASYON(Kent Plak -EMI).

  iNSPiRATiON (bütün dünyada satılmaya başladı ve Sanatçı dünyanın en büyük plak firmalarından E.M.I Klasik kataloğuna girdi ve ALTIN PLAK aldı).

  KADiN SENFONiLERi (tüm dünya kadınlarına ve çalışan kadınlara adadığı albümdür, 1995 kent plak)

  MODERN FOLK ÜÇLÜSÜ iSTANBUL ŞARKiLARi (Yapı Kredi Kültür Hizmetleri,1996).

  RE-FORMATiON (TÜRK MÜZiĞi SAZ ESERLERi NEW-AGE, 1997) 1997 'nin sonunda bu albümün London Southern Cross stüdyolarından re-mixi çıktı . (INSPIRATION RE-MIX ). Sony Music European Catalogue'a girdi. USA Billboard dergisi Hasan Cihat Örter'i albümleri 30 ülkede satılan ilk Türk Sanatçısı ilan etti.

  MEKTUP FiLMi SAUND TRACK (1998 RAKS).
  RE-FORMATiON 2 (ANADOLU ESiNTiLERi NEW-AGE/ Sony Music)
  AŞK VE HÜZÜN (Ezgi Medya-2002).
  GiTARIN SESSiZ ÇIĞLIĞI (Genç Müzik 2003)
  FLAMENKO TÜRK
  iKi DERViŞiN AŞK YARASI
  iSTANBUL DA MODERN OYUN HAVALARI
  -1 ... atipik
 5. 5.
  bursadaki konserinde ayakta alkışlamaktan kendimi alıkoyamadığım müzik üstadı...
  1 -2 ... baudelaire
 6. 6.
  Üsküdar da oturuyor. Oturduğu sokağın adı Hasan Cihat Örter'di. Fakat daha sonra belediye kendisi hala hayatta olduğu için sokağın adını değiştirdi.
  1 ... miksaj
 7. 7.
  ukala olduğu kadar da kibar birisidir. aşırı abartı kibarlık yapar ama gerçekten de çok konuşur. halbuki sussa da sadece çalsa, türkiye'de onu sevmeyen kalmazdı ama şu çenesi yok mu üstadın, o bitiriyor kendisini. yalnız para içinde yüzdüğü gibi bir kanı olsa da çok mütevazı bir evi vardır. yalnız evi müzik stüdyosu gibi, her türlü müzik aleti var nerdeyse. adamın berklee'de kürsüsü var daha ne olsun.
  -1 ... laz pacino
 8. 8.
  evinin her yerinde kendi posterleri vardır. Ayrıca çalışma odasına girilince insana kasfet basar. Her şeye ragmen iyi müzisyendir.
  -1 ... miksaj
 9. 9.
  asım can gündüz formatında bir adam bu. aşağıdaki videoda, 4. dakikadan sonra sahnede artistik hareketler kapsamında gitar kırmaya çalışırken götünü kırışını bulabilirsiniz.

  populist olmaya kasarken, emperyalizm bikbikbik ağzından düşürmezken, kırdığı o 25 dolarlık çin malı gitarların almaya gücü yetmeyen kaç gence yeni ufuklar açabileceğini bilemeyen adam. elindeki charvel'ı kıracak götü ise taşımamaktadır sanıyorum ki.
  http://www.youtube.com/watch?v=aFf4AgtEdO4+
  8 -2 ... diyosun
 10. 10.
  kişiliği hususunda türlü tartışmalara muhatap olan fakat gitara hükmetmesiyle tüm tartışmaları yok etmeyi ve adını duyurmayı başarabilmiş ender virtüözlerimizden..
  1 -1 ... soulsuicide