1. 1.
  çok uzun bir aradan sonra değişik görünüşüyle albümü çıkmış sarkıcı
  1 -1 ... emon
 2. 2.
  ota boka karşı olduğunu yepyeni şarkısında dile getiren şarkıcı
  ayrıca kendisi usta sanatçı eşref kolçak ın oğludur.
  2 -2 ... janjan
 3. 3.
  babasının oğlu olmayı becerememiş kişidir.kredi kartı mağduru olup tv lerde boy göstermişti zamanında.
  5 -3 ... karga
 4. 4.
  hakkında türlü türlü haberlerin çıktığı(bir gün budist,bir gün hristiyan,bir gün gay,bir gün aşırı islamcı),90lı yılların çok tutulmuş şarkıcısı.
  1 -3 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  son zamanlarda sözleri sezen aksu'ya ait olan "karşıyım" isimli şarkısıyla boy gösteren şarkıcı.
  -1 ... tutunamayanlardan
 6. 6.
  karsiyim herseye karsiyim var mi?
  rabbim adaletin bu kadar mi?

  sozlerini muhteva eden sarkisiyla yuh! dedirten, "sana lafim yok ama adaletini sorgularim, o kadar!" diye rest cekebilecek kadar ikilemde olan bu sarkicimiz bir ara "ben budistim..." falan diye dolanmaktaydi n'oldu peki?
  2 -2 ... philemon
 7. 7.
  sözlükte adına başlık açalım diye kendini dağıtmış şarkıcı.neydi ki dağıldı orası da ayrı bir konu tabi.
  ... fth
 8. 8.
  sanatçı bir ailenin tek çocuğu olarak istanbulda dünyaya geldi. Özellikle, babası Eşref Kolçakın ünlü bir sinema sanatçısı olması, sanatla içiçe büyümesine neden oldu. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. Saint Benoit Fransız Erkek Lisesinde ortaöğrenimine devam ederken bas gitar çalmayı öğrendi. Sürekli kitap okuyan, Led Zeppelin dinleyen, bas gitar çalan, sakin ve başarılı öğrencisi olmasına rağmen müziğe olan aşırı tutkusu ona öğrenimini yarıda bıraktırdı.

  Profesyonel müzik yaşantısına, rock müziğin Türkiyedeki kilometre taşlarından Erkin Korayla çalışarak başladı. 1978 yılında Rıza Silahlıpoda Ritm 68 Orkestrası&#na bas gitarist olarak katılan Harun Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğine yöneldi. Bu dönemde Aydın Esen, Neşet ve Nükhet Ruacan, Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışan ve deneyimini artıran sanatçı, bir çok ünlü ismin de yer aldığı Onno Tunç Orkestrasına katıldı. Burada, yedi yıl boyunca bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı. Orkestranın dağılmasının ardından bir süre vokalist olarak çalıştı. Bu arada, 1987 yılında katıldığı ve birinci olduğu yerel bir şarkı yarışmasında yaptığı düet ile büyük beğeni topladı.

  Harun Kolçak, 1991 yılında Onno Tunç ile ortak yaptıkları "Gir Kanıma" isimli albümle çok büyük bir çıkış yaptı. "Gir Kanıma, Müptelayım, Yıllar ,Bana Ellerini Ver" gibi bir çok unutulmaz eser bu büyük çıkışın ispatıdır. Bu büyük çıkıştan sonra müzik tarihine adını onaylamasına neden olan ikinci albüm "En Büyük Aşk" takip etti. Onno Tunç'un vefatından sonra bu büyük boşluğu doldurabilecek bir müzisyen ararken iskender Paydaş ile çalışmaya karar verdi. "En Büyük Aşk, Derman Olayım, insan Gülerken Ağlar" gibi bir çok parça iskender Paydaş seçimini haklı çıkaran en güzel örneklerdir. Daha sonra 1995 yılında Yanımda Kal adını taşıyan üçüncü albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Albümde çoğunun söz ve müziği Harun Kolçaka ait on şarkı yer aldı. Düzenlemelerini iskender Paydaşyaptığı albümden iki şarkının söz ve müzikleri Adnan Ergil imzasını taşıdı. Korkuyorum Dualarım Yoluna ve Yanımda Kal gibi şarkılar unutulmaz Harun Kolçak şarkıları arasında yerini aldı. Sanatçı, ilk iki albümünde oluşturduğu sağlam çizgiyi, yaşamından edindiği tecrübeleri de ekleyerek bir adım daha ileriye taşımasını bildi.

  Harun Kolçak, üç yıl sonra 1998de çıkardığı dördüncü albümünde bambaşka bir görünümle çıktı sevenlerinin karşısına. ilk günden bu yana kendisiyle özdeşleşen uzun ve kıvırcık saçlarını kısacık kestirmesi, görüntüsünün yanında müziğinde de bir takım değişikliklerin habercisiydi aslında. “Teslim Oldum.. adını taşıyan albümde, kendi çizgisinin yanı sıra pop-rock tarzının öne çıktığı dikkatleri çekti. italyan, Yunan ve Türk ezgileriyle süslü çalışma, elektrikli gitarların dengeli ve yerinde kullanımıyla olumlu eleştiriler aldı. Diğer yandan mistik inançlara olan ilgisinin, tanrıya teslimiyeti anlatan ve bu yönde mesajlar veren çalışmalarla albüme yansıdığı görüldü. Albümde yine kendi söz ve besteleri ağırlıkta olmakla birlikte iskender Paydaş, Eda-Metin Özülkü, Eser Taşkıran, Günay Çoban gibi isimlerde yer aldı. Günahım Boynuna albümün çıkış parçası olurken, sözlerini Sezen Aksunun, bestesini Uğur Başar&#ın yaptığı Yenideni Aşkın Nur Yengiyle birlikte seslendirdi.

  Ve yıl 2000... Dünya yeni milenyumu büyük bir çoşku ile karşılarken Harun Kolçak'tan da çoşku dolu beşinci albüm "Yaşasın" yeni binyıla merhaba dedi. Yeni bir albüm, yeni bir aranjör, yeni bir sound... Her alanda kendisini yenileyen sanatçı bu kezde hayranlarından tam not aldı. Sanatçı bu albümde eser düzenlemeler için Emre Irmak ile çalışırken kendi bestelerinin dışında diğer parçalardada Şehrazat, Günay Çoban, Ümit Sayın, Ercüment Vural gibi değerli insanlarla beraber albüme imza attı. "Yaşasın, Kal Benimle, Derbeder Sevdalı, Rüyalar" bu albümdeki dillerden düşmeyen melodiler oldu.

  Kendisini bir pop şarkıcısından çok, müzisyen olarak nitelendiren Harun Kolçakın, ulusal düzeyde kazandığı birçok ödülün yanında bir de yurtdışı başarısı bulunuyor. 1996 yılında Litvanyada onüç ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Müzikos Festivalis Nerinos Vasara 96 yarışmasında ülkesini başarıyla temsil ederek En iyi ikinci Şarkıcı seçildi.

  Türk Pop Müziğinin en iyi tenorları arasına sayılan Harun Kolçak, vejeteryan, hayvansever ve doğa tutkunu biri olarak tanınıyor. Doğal ve doğru beslenen, hayvanları, doğayı seven insanlarla birlikte bu konularda kamuoyu oluşturmak ve insanları duyarlı hale getirmek misyonunu üstlenen sanatçı, aktif olarak pek çok faaliyetin de içinde bulunuyor. Özellikle doğaya ve muhtaç insanlara yönelik çeşitli organizasyon ve konserlerde sıkça yer alıyor ve manevi duyguların insanları yücelteceğine inanıyor. Son derece mütevazi bir hayat süren Kolçak, meditasyon, parapsikoloji ve zen-budizm ile de yakından ilgileniyor.

  4 yıl sonra Harun Kolçak yeni bir albüm ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Son bir sene özellikle profesyonel yaşamdan uzak kalan sanatçı, bu devrede müzikal üretimin yanında, yaşam ve kendisi hakkında düşünmeye bol bol fırsat bulmuş. Özellikle eski radikal tutumları yok olmuş gibi. Daha hoş görülü her sohbetine vejetayenliği, ruhsallığı katmak yerine ortak noktalar üzerine odaklanan ,toplanan dialoglarda görüyoruz artık onu. Bu değişim müziğine de yansımış Kolçak'ın. Bireyi, dünyayı, evreni BiR bütün olarak değerlendiriyor.
  5 -1 ... nirvana
 9. 9.
  harun kılçık şeklinde tanımlanabilecek derecede sinir bozucu olan şarkıcı.
  -5 ... fth
 10. 10.
  eski halinin çok itici olduğunu anlayan ve derhal tipini değiştiren şarkıcı.
  ... doktor sağbırakmayan