bugün

Harry Potter ve Felsefe Taşı
Harry Potter ve Sırlar Odası
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
Harry Potter ve Ateş Kadehi
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Harry Potter ve Melez Prens
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2

bu filmlerden hangisi size göre daha etkileyici vede sizi etkileyen yönleri neler. ilk ben yaziyim benim için en iyisi "melez prens" efekt bakımından bana göre diğerlerine nazaran daha iyi vede kitaptan en iyi uyarlandığını düşündüğüm film.
Benim için en iyisi azkaban tutsağı dır. Büyüdüklerini anlarlar, değişen çok şey vardır ve efekt bakımından da bir ilke imza atmışlardır. ilk 2 filmle hiçbir alakası yoktur. Buradaki hikaye diğer serilere göre daha iyidir benim için.
felsefe taşı dışındakilerin hepsi iyidir. felsefe taşı bana çocuk filmi gibi gelmişti. harryler merryler de daha bebe gibiydi filmde ama ondan sonra yetişkin filmi gibi olmaya başladı seri. atraksiyon ve macera arttı. nedendir bilinmez ben en çok o zümrüdüanka yoldaşlığının başladığı ölüm yiyenlerin piyasaya çıktığı filmi beğendim. yeni karakterlerin çıkması, bellatrix lestrangeler falan bol atraksiyonlu gelmişti.
harry potter ve melez prens. diğer filmlere göre daha samimi, daha eğlenceli gelmiştir her zaman.
her filminin kendine has bir atmosferi ve güzelliği var olsa da, serinin iki bölüm halinde vizyona giren "harry potter ve ölüm yadigarları" ve " harry potter ve melez prens" filmleri, daha farklı özellikler içerir. bilhassa 6.filmde dumbledore'un da bir yaşlının zaafiyetlerini göstermesi ve hortkuluğu elde etmek için sıvıyı tükettiği sahne, filmin gerçekliğe en çok yaklaştığı andır.
(bkz: ölüm yadigarları 2)

diğerleri de fena sayılmaz ancak harry potter'ın ilk filmleri çocuk filmi gibiymiş. hele ilki, felsefe taşı bana amerikan fantastik çocuk filmlerinden birini çağrıştırır.
En çok serinin beşinci filmi olan "zümrüdüanka yoldaşlığı" hoşuma gitmişti.
zumruduanka yoldasligidir

o voldi ile dambildoor vs si harikaydi. keskr biraz daha uzun cekselermis.

diger filmlerimden ozellikle yagidar 2 yi bok gibi cekmisler. savas kesinlikle olmamis. cogu seyi mantiksiz baglamislar.
hepsi cok guzeldir.
ancak askim icin azkaban tutsagi diyorum
Bence ilk sırayı azkaban tutsağı almaktadır zira sirius black o bölümde katılmıştır. ikinci sırada ölüm yadigarları-2 vardır. Üçüncü sırada zümrüdüanka yoldaşlığı vardır fakat sirius'u kaybettiğimiz bölüm olduğu için aynı zamanda hüzünlü bir filmdir.
zümrüdüanka yoldaşlığı. ulan 30 yaşımızı devirdik harry potter izliyoruz. *
kitaplarını zamanında okuyup da ne çok sevmiştim. Kaç yaşında olursam olayım hiç farketmez sıkılmadan izlerim her birini. Felsefe taşın da falan hepsi ne kadar da tatlı küçük küçük. Özledim be. ilk fırsatta bilmem kaçıncıkez tekrar izlicem.
zümrüdüanka yoldaşlığı siker.
azkaban der gecerim.
Nedense felsefe taşı filminden sonra sona yaklaşıldığını bildiğim için hüzünle izlemişimdir.En güzel felsefe taşı derim,herşeyin başlangıcı.
ölüm yadigarları 1.
ilkler pek iyi olmasa da son bölümler fena değil ölüm yadigarları 1 izledim galiba ama ikiden emin değilim zümrüdü anka yoldaşlığı da iyiydi.
melez prens.
Favorim Melez Prens olsada Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın son sahnesinde çok duygulanmıştım.
bu sıradan bir süpürge değil harry bu bir nimbus 2000.
Ölüm Yadirgarları'nın ikinci partını beğenmiştim ben, diğerleri kitaplarını okuyan birisi için çok sönük kalıyor çünkü. ama son film diğerlerine nazaran konuya daha çok sadık kalmış gibiydi part olarak bölündüğü için olsa gerek güzel işlediler konuyu.
ilk göz ağrımız olan felsefe taşının yeri ayrı olsa da, bence en iyisi veya daha doğrusu benim en sevdiğim serinin 3. Filmi olan azkaban tutsağıdır.
Ruh emiciler nedense ilk izlediğimde ürkütmüştü beni. Efektleri harikaydı. Zaten sirius black'in payı büyük filmi güzel kılmasında.
felsefe taşı serinin ilk filmi olmasıyla bi başka güzeldi çok severdim tekrar tekrar izlerdim. (seriyi)
kesinlikle şüphesiz azkaban Tutsağı.
her ne kadar alfonso cuaron'un abartıldığını düşünsem de prisoner of azkaban'da iyi iş çıkarmıştı.
gerçi ben son ikisi hariç serinin hangi filmini seyretsem en iyisi bu diyorum.