1. 61.
    bir kez daha dublajla bir filmi seyrettiğime pişman oldum. ginny'nin "gönül gözün açılsın" repliği beni içten kırıp geçerken, salondaki insanların odun olmasından mı kaynaklı bilmiyorum ama hiç gülme sesi duymadım. ölüm yiyen'lerin ısrarla ruh emici diye çevrilmesi başka sinir bozucu bir şeydi. öyle önüne gelen ruh emici olabilseydi ne ala..

yine gözüme çarpan bir iki şey var. kitaptan uyarlama her filmde olduğu gibi mutlaka bir şeyler değiştirilecek veya eksik bırakılacak, yoksa olmaz. dumbledore kulenin tepesinde harry'ye "saklan" diyor, halbuki kitapta o hareket edip de kendini belli etmesin diye dondurma büyüsüyle onu donduruyor. bir diğeri ise, önemli olan, dumbledore'un cenazesinin olmayışıydı. halbuki çok önemliydi ve çekilmesi gerektiğini düşünüyorum.

kitabı okumayanların da "hiç atraksiyon yok, çok sıkıldım" şeklinde geçiştirmelerine aldırmadan, 6. kitabın zaten en az action'a sahip olan ve daha çok aşk meşk olaylarının ele alındığı bir kitap olduğunu bilmeyenlere söylemek istiyorum. ayrıca ginny ve harry arasında alevlenen aşkı görmek filmin benim için en güzel tarafıydı. bir de ginny ile öpüştükten sonra dışarıda ron'la konuşurken harry'nin şapşal hali ve kendine gelemeyişi de komikti. favori karakterim bellatrix'in sık sık ön plana çıkması beni sevindirdi ve o deli hareketlerini zevkle seyrettim. zaten helena bonham carter'dan daha iyi kimse o karakteri canlandıramazdı. karizma abidesi bellatrix *

özetle ben de sevdim bu filmi. son film için sabırsızlanmakla beraber, torrente sağlam bir versiyonunun düşmesini ve bir de orijinal haliyle zevkle seyretmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
    1 ... fadetoblack
  2. 62.
    imax'de izledigime degip degmedigine hala karar veremedigim filmdir. tamam, bastaki bi 10-15 dakika cok guzeldi ama yaklasik 150 dakikalik filmin sadece 15 dakikasi mi gozlukle izlenebilir olur. degdi mi verdigimiz farka anlamis degilim.
    onun disinda bir bok begenmeyen cesitli yazarlarin -ki bunlarin cogu da eksi'de- yorumlarini kaale almamam gerektigi gercegini tekrardan yuzume carpmistir. arkadasim siz ne bekliyordunuz ki filmden de ne bulamadiniz, nedir bu snobluk? okuduysan kitabi daha ne istersin hayattan? bazi sahneleri guzel guzel izledik, super efektlere agzimiz acik kaldi. zaten filmde anlatil(a)mayan sahnelerin de yonetmen david yates kardesimin degil de okuyucunun hayalinde canlandirildigi sekilde kalmasi cok daha iyi olmus.
    1 -1 ... mistral
  3. 63.
    paramı gasp eden film, adeta. ergenlik muhabbetlerinin boku çıkarılmış, pembe diziye çevireceklerdi utanmasalar. heyecan yok, gizem yok, gerginlik yok. dumbledore öyle mal mal olmaya devam edecek olsaydı eğer ölmezse, iyi ki ölmüş derim. filmin sonu da o kadar belli ki..

becerememişler.
    ... frank slade
  4. 64.
    Katledilen bir başka harry potter filmi. David Yates'in elini atıp kuruttuğu ikinci hp filmi. Bu filmi beğenen/beğenecek hp kitaplarını okumuş olanlar ise ayrı bir inceleme konusu. Ya beklentilerini "vasat" seviyesinde tuttukları için beğeniyorlar ya da "müzikleri çok güzel vs" gibi görüş beyan edip bu görüşü tüm filme yayarak, "film çok güzeldi" diyorlar. Evet, güzel tarafları vardı. Müzikler. Görüntü yönetmenin yakaladığı olağanüstü tonlar. Ya da en sonunda Dumbledore gibi Dumbledore olan bir Michael Gambon. Tamam da, bu özellikler filmi iyi yapmıyor ki. Kuşa çevrilmiş bir senaryoyu seyirciye sunan ve "alın bunla idare edin" diye bir başka harry potter filmi. Steve Kloves-David Yates-Warner Bros ortak rezaleti.
    ... konformist
  5. 65.
    abilik görevimizi yerine getirmemiz noktasında ayarı yedikten sonra annemin zorlamasıyla kardeşimi götürdüğüm dolayısıyla benim de izlemek zorunda kaldığım filmdir.
    yaklaşık 7 yıl önce harry potter okuma furyasına katılıp da ilk 4 kitabı okumuş biri olarak diyebilirim ki beğenemedim filmi.tamam zorla gittik filme ama az çok beklenti de yok değildi.ama nerden bileyim çoçuklar büyümüş de aralarındaki ilişkiler brezilya dizilerine benzer hale gelmiş.kitabın dolayısıyla filmin bir bölümü baya baya hatun işine bağlanmış.ulan bari arada büyü müyü yapın da ortalık şenlensin iç geçirmelerin de bulunsak da nafile.herkes o aralar öpüşme derdinde.gençlik ateşi işte...
    neyse ulan film 153 dakika elbet aksiyona bağlarlar biraz verdiğimiz paraya değer desek de yine nafile.kitabı da okumamaşız ki birşey beklemeyelim.
    bekle bekle küt hadi siktirin gidin der gibi bir son."hadi beni siktir et" başta kardeşim ve sağımda solumdaki çocuklardan bu ne ya tepkileriyle salonu terkediş.
    tek beğendiğim şey ise filmde mekanların,rengin iyi yakalanmış olması.adam biraz olsun kendini o atmosfere sokuyor.gel gelelim ki başta yakalanan bu duygu çok çabuk kayboluyor ve filmin sonuna kadar böyle devam ediyor.
    velhasılı harry potter serisinin bir kısmını benim gibi epey bir zaman önce okuyan ve özellikle de harry potter dan bi haber abiler ablalar filmi beğenmeyeceklerdir bizden söylemesi.
    3 -1 ... colpa
  6. 66.
    (bkz: ron weasley and the half blood prince)
    Bana öyle geldi serinin bu bölümü.
    Yalnız sen neymişsin be ron.
    2 ... isvicreli bilim adami
  7. 67.
    yapılmış en kötü filmidir.
    -1 ... entrykolik
  8. 68.
    eragon gibi sonu değiştirildi.Kitabı okumayanları tatmin etmiş olabilir ama okuyanları tatmin edemedi.

--spoiler--
    final sahnesi adeta yeniden kurgulanmış.harry ve dumbledore süpürge ile ucarak müdürün odasına girdikten sonra sesler duyan dumbledore harry'e görünmezlik pelerinine saklanmasını söyler ardından sözsüz bir büyü yaparak harry'nin hareket etmesini engeller bu sırada malfoy girer odaya.. yani kitapta tüm olay harry'nin gözlerinin önünde geçiyor ama hiç bir şey yapamıyor..

filmin basında harry'yi hareketsiz halinden kurtaran da seherbazlardan biri olmalıydı.Luna lovegood degil.Harry'nin dumbledore'a yeşil sıvıyı içirdigi sahneden önce sudaki cesetleri göstermeliydi.Bu sırada dumbledore da harry'e ates dısındaki büyülerin onlarda etkisisz oldugunu söylemesi gerekerdi.Sanırım ekranlarda harry potter'ı aptal göstermemek gerekiyor ne de olsa o seçilmiş kişi!
    --spoiler--
    2 ... avadakedavra
  9. 69.
    kitabından sonra filmi bok gibi gelmiştir.
    1 ... afraidtoshootstrangers
  10. 70.
    serinin kesinlikle en şaşırtıcı kitabıdır.
    ... poset